19 mayıs atatürkü anmave gençlik ve spor bayramı

selennn

Evli mutlu ve çocuklu
Pro Üye
Anneler Kulübü
3 Ocak 2011
6.176
15.693
39
başbakanımız hristiyanların paskalya bayramını kutlarım diye pankart astırmıştı biz TÜRKÜZ hristiyan değil,hristiyanların saçma sapan bayramlarını kutlamayız..Nedense 29 ekim CUMHURİYET BAYRAMI,10 kasım ATATÜRKÜ ANMA,23 nisan ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI, 19 mayıs ATATÜRKÜ ANMA VE GENÇLİK SPOR BAYRAMI ve 30 ağustos ZAFER BAYRAMI nı kutlattırmamak için ısrarlı..lütfen sahip çıkalım bu özel bayramlarımıza..bu bayramlar için ne şehitler verdik ne savaşlar oldu..İNADINA MUSTAFA KEMAL ATATÜRK..

Çıktık açık alınla on yılda her savaştan,
On yılda onbeş milyon genç yarattık her yaştan;
Başta bütün dünyanın saydığı Başkumandan;
Demir ağlarla ördük Anayurdu dört baştan.

Türk’üz, Cumhuriyetin göğsümüz tunç siperi,
Türk’e durmak yaraşmaz, Türk önde, Türk ileri!

Bir hızla kötülüğü, geriliği boğarız;
Karanlığın üstüne güneş gibi doğarız.
Türk’üz, bütün başlardan üstün olan başlarız;
Tarihten önce vardık, tarihten sonra varız.

Çizerek kanımızla öz yurdun haritasını,
Dindirdik memleketin yıllar süren yasını.
Bütünledik her yönden istiklal kavgasını;
Bütün dünya öğrendi Türklüğü saymasını.

Örnektir uluslara açtığımız yeni iz;
İmtiyazsız, sınıfsız, kaynaşmış bir kitleyiz.
Uyduk görüşte bilgi, gidişte ülküye biz;
Tersine dönse dünya yolumuzdan dönmeyiz.

Bu konuda ben cok tepkiliyim... Genclik ve spor bayramimiz ve Ata'mizin dogum gunu tebriklerini almak icin devlet erkanimiz yurtdisinda!!! Kutlama yok solen yok... Kimse ama hickimse icimizdeki Ataturk sevgisini yok edemez engelleyemez.... İcim yaniyor ya...suan dersanedeyim ve calistigim dersane cok merkezi bir yerde... İnanin siradan bir gunmus gibi herkes hayatina devam ediyor... Sokaklarda dukkanlarda evlerde kisacasi hicbir yerde tek bir bayrak bile yok... Bu kadar mi ruhsuZlastik ne cabuk unuttuk tarihimizi gecmisimizi Atamizi kimligimizi??? Sizden ricam bizden kucuklerimize colugumuza cocugumuza anlatalim yasatalim farkina varsin bilsinler.... Hepimizin Ataturk'u anma genclik ve spor bayramimiz kutlu mutlu olsun....

[video=youtube;Bgo-wgZh6x8]http://www.youtube.com/watch?v=Bgo-wgZh6x8&feature=related[/video]

Bu konuda ben cok tepkiliyim... Genclik ve spor bayramimiz ve Ata'mizin dogum gunu tebriklerini almak icin devlet erkanimiz yurtdisinda!!! Kutlama yok solen yok... Kimse ama hickimse icimizdeki Ataturk sevgisini yok edemez engelleyemez.... İcim yaniyor ya...suan dersanedeyim ve calistigim dersane cok merkezi bir yerde... İnanin siradan bir gunmus gibi herkes hayatina devam ediyor... Sokaklarda dukkanlarda evlerde kisacasi hicbir yerde tek bir bayrak bile yok... Bu kadar mi ruhsuZlastik ne cabuk unuttuk tarihimizi gecmisimizi Atamizi kimligimizi??? Sizden ricam bizden kucuklerimize colugumuza cocugumuza anlatalim yasatalim farkina varsin bilsinler.... Hepimizin Ataturk'u anma genclik ve spor bayramimiz kutlu mutlu olsun....

tabikide hiçkimse ATATÜRK sevgimizi yok edemez ama etmek istiyor ısrarla..ama bunun sorumluları yine biziz bizleriz..her seçimde onu yücelterek milli bayramlarımızı yok ettiriyoruz ona bir kere daha sen baştasın ne istersen yap arkandayız dedirtiyoruz..yazıklar olsun yakında iran gibi olucaz cübbeliler,sakalı nereye kadar uzamış belli olmayan adamlar vs..daha çok güçlenmeliyiz birbirimize kenetlenmeliyiz ki bu ülkeye en önemlisi ATATÜRKÜN EMANET BIRAKTIĞI ESERLERE sahip çıkmalıyız..bak adam gitti yurtdışına diğeride yurtdışında..şenik şölen yok..çelenk bile koydurtmuyorlar koymuyorlar :KK43: ..daha çok güçlenmeliyiz daha çok..ne şartlarda bu ülkeyi aldık ne savaşlar oldu vekadar şehit verdik..hepsi bugünleri görelim diye miydi?..onlardan korkmuyorum susturamıycaklar bizleri istedikleri olmıycak..ATATÜRK bu ülkeyi görseydi yüzümüze tükürürdü :KK43: ..İNADINA MUSTAFA KEMAL ATATÜRK..

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mız kutlu mutlu olsun! İçimizdeki Atatürk aşkını yok etmeye hiçkimsenin gücü yetemez. En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız tüm Türkiye'ye kutlu olsunEn Büyük TÜRKİYE
Mustafa Kemal Atatürk'ü ve devrimlerini unutmadık,unutmayacağız,unutturmayacağız!
En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

yürekten inanan herkesin, yüregindeki ATATÜRK sevgisinin her seye inat artarak büyüdügü bugün ATAMIZI anma bayrami kutlu olsun...En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

19 Mayısımız kutlu olsun,Atamın doğum gunu kutlu olsun !
bugun şişli muhteşemdi arkadaşlar,atamın huzurunda bınlerce kısı elımızde bayraklar bırlıkteydık..
bu buyuk bı onur..senın evlatların olmak buyuk gurur !

19 Mayısımız kutlu olsun,Atamın doğum gunu kutlu olsun !
bugun şişli muhteşemdi arkadaşlar,atamın huzurunda bınlerce kısı elımızde bayraklar bırlıkteydık..
bu buyuk bı onur..senın evlatların olmak buyuk gurur !

Adana'daydık biz de
çok güzeldi
yüzlerce insan tek yürek olduk bugün...

Bugün diriliş günü!devrimci duygularımızın yeniden alevlendiği gün!yasaklar,baskılar bizi yıldıramayacak!yaşasın devrimci gençlik!

$19-Mayıs-şiirleri.jpg

Gençler, Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile, insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz... benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." Atatürk En Büyük TÜRKİYE

Seni ve eserini çok seviyoruz :KK69: En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

Foruma bugünün anlam ve önemi adına giriş yaptım az önce.

Direk "Özel Günler" başlığına baktım ki, açılmış yeni bir başlık varsa, ben de bir iki satır ekleyeyim ve herkesin bu bayram gününü kısacık da olsa kutlayayım istedim.

En üstte duruyordu bu başlık, hemen okumaya başladım.

Ve "o kadar çok heyecanlandım ki yukarıdaki iletiyi görünce", bu başlıkta bulunuş amacımı bile unuttum o an için...

Kendisini tanımıyorum fakat zor bir tedavi sürecinde olduğunu biliyorum, zaman zaman forum akışta gördüğüm yorumlardan. Ve ben de sürekli bir an önce aramıza dönmesini çok arzu etmekteyim ve sürekli duacıyım, benim gibi olan pek çok arkadaşım gibi...

Onun için sanırım, o heyecandan ötürü "tarihin yıl olarak 2012" olduğunu fark edememiş olmalıyım.

Taa ki, son yorumu yapan arkadaşımızın yorumunu okuyuncaya kadar...

Hepimizin bayramı kutlu olsun, "Atatürk'ü ve ilkelerini" gereğince anlayabilmek ve "gelecek nesillere iyi şeyler bırakabilmek adına" hayata geçirebilmek arzu ve temennisiyle...

Bu vesileyle, Sevgili Zeboş'a da sevgiler ve bir kez daha "aramıza çarçabuk dönmesi" dileklerimle...

Not: Gerçi konu aktif değilmiş zaten, bugün son yorumu yazan üye arkadaşın yorumuna kadar.

Yine de başlığın en azından yazım kurallarına göre, baş harfler büyük olacak şekilde düzeltilmesi mümkünse eğer, sanırım düzeltilmesi uygun olacaktır.

Canım Atam yaşasaydı;
Şimdi uzay bilimlerinde dünyada 3 büyük ülke vardı ABD,Rusya ve Türkiye...
Uçak üretiminde ve havacılıkta dünya markası Türkiye olacaktı...
Doğunun en büyük sorunu değil pkk; Musul,Kerkük ve Batman petrolleriyle Dünyanın en ucuz va kaliteli yakıtını işlemek olurdu..
Tabi bir de altın siyanürle çıkartılmazdı..
Köyler insanların yaşamak için çaba harcadığı özel yerleşim yerleri olurdu...
Öğretmen maaşı hala vekil maaşından yüksek olurdu :)

ve daha bir sürü şey... :85:

ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN En Büyük TÜRKİYE En Büyük TÜRKİYE En Büyük TÜRKİYE En Büyük TÜRKİYE En Büyük TÜRKİYE En Büyük TÜRKİYE En Büyük TÜRKİYE

Son bir şey 19 Mayıs ruhu için Yılmaz Özdilin bugünkü yazısı da inanılmaz tabi de 2009 daki yazısını alıntılamak istiyorum...
19 Mayıs 2009 Yılmaz Özdil
- Yav bırak Mustafa abi yaa, sen mi kurtarıcan memleketi Allah aşkına!
- Ama işgal zırhlıları...

- Boşver şimdi sen işgal zırhlılarını filan... Gün gelir, memleketin malını mülkünü tapusuyla İngiliz’e satar bunlar.

- Yok canım!
- Yeminle söylüyorum, İngiliz vatandaşı bakan bile getirip koyarlarsa şaşma.

- Ama ahval ve şerait...
- Güzel abim yaranamazsın... Bak şimdi binicez bu dandik gemiye, taaa Samsun’a gidicez,savaş, boğuş, kendimizi paralayacağız, diyelim becerdik, devrim mevrim, anlata anlatadilinde tüy bitecek, sonra sen kahırdan ölücen, önce biraz ağlıycaklar, sonra gene "Son Osmanlı Padişahı" diye pankart açacaklar, mezarında dönücen.

- Saltanat kalsın diyosun yani...
- Alışmadık kıçta don durmaz abi, egemenlik megemenlik vereceğine, iki çuval kömür ver,daha iyi... Aha buraya yazıyorum, açlıktan nefesleri kokarken padişahlarına saltanat uçakları alırlar, bu gemiyi de jilet yaparlar, söylemedi deme.

- Efkárlandım be...
- Yakma o cigarayı gözünü seveyim, yarın öbür gün belgesel yaparlar, keş gibi gösterirler seni haberin olsun.

- Hal çaresi nedir peki?
- Al padişahın kızını, yırtalım.

- Millet ne olacak?
- Onlar da ulemaya sorsun artık ne olacaklarını, bize ne, kendi düşen ağlamaz.

- Laik olmasınlar mı, birey olmasınlar mı, kendi lisanları olmasın mı, şıhlara şeyhleremi bırakalım kaderlerini?
- Bak ne güzel söylüyorsun, kader der geçerler, takalım takkemizi bakalım dalgamıza, iş çıkarma başımıza...

- İyi de, yazık olmaz mı?
- Asıl bu yaptığını yaparsan yazık olur... Bazıları sana inanacak, etkilenecek, senin fikirlerini yaşatmaya kalkacak, hayatları kayacak, evleri basılacak, içeri tıkılacaklar, kimine saçını örtmediği için fahişe diyecekler, kimine milletin malını Arap’a satmayın dediği için komünist diyecekler, kimine Ne Mutlu Türküm Diyene dediği için faşist diyecekler, darbeci diyecekler... Yorma ahaliyi, kula kulluk edelim, rahat edelim.

- Yok arkadaş, ben bi deniycem.
- E sen bilirsin.

Son düzenleme:
X