Aşılama 2. Aşılama ile hamile kalanlar? Destek ve moral bekliyorum 😊

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

gulbahar42

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2021
2
3
25
Herkese merhabalar kızlar. Ben konyada yaşıyorum ve 24 yaşındayım. 3 senelik evliyim 3 senedir de korunmasız devam ediyoruz. Bebek istiyoruz. 9 ay bir doktorda ilaç tedavisi (klomen-evicop) ve rahim filmi çektirdim bir sonuç alamadım. Daha sonra Nisan ayında Konyada profesör doktor Ali Acar a başladım aşılama yapılacağını söyledi. Adetimin 4. Günü başladım Gonal f 300 kalem iğne kullandım 8 gün, ertesi sabahı ovitrelle kullanıp İlk aşılamamızı 18 mayıs dayaptırdık. fakat tutmadı. Şimdi aynı ay içerisinde adetimin 4. Günü gonal f 450 Karıştırmalı iğne kullanmaya başladım 8 gün kullandım ve bitti. Bu sabah (12.06) sabah 8 de ovitrelle kullanıp pazartesi günü 2. Aşılama için kliniğe gideceğim. İnşallah tutar bu sefer. Bu süreçte insan gerçekten çok yıpranıyor ve çok üzülüyor. Sizlerden de destek bekliyorum aşılama yaptırıp Tutanlar neye dikkat edilmeli? Bilgilendirirseniz çok sevinirim rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın. (Amin) ❤️

Herkese merhabalar kızlar. Ben konyada yaşıyorum ve 24 yaşındayım. 3 senelik evliyim 3 senedir de korunmasız devam ediyoruz. Bebek istiyoruz. 9 ay bir doktorda ilaç tedavisi (klomen-evicop) ve rahim filmi çektirdim bir sonuç alamadım. Daha sonra Nisan ayında Konyada profesör doktor Ali Acar a başladım aşılama yapılacağını söyledi. Adetimin 4. Günü başladım Gonal f 300 kalem iğne kullandım 8 gün, ertesi sabahı ovitrelle kullanıp İlk aşılamamızı 18 mayıs dayaptırdık. fakat tutmadı. Şimdi aynı ay içerisinde adetimin 4. Günü gonal f 450 Karıştırmalı iğne kullanmaya başladım 8 gün kullandım ve bitti. Bu sabah (12.06) sabah 8 de ovitrelle kullanıp pazartesi günü 2. Aşılama için kliniğe gideceğim. İnşallah tutar bu sefer. Bu süreçte insan gerçekten çok yıpranıyor ve çok üzülüyor. Sizlerden de destek bekliyorum aşılama yaptırıp Tutanlar neye dikkat edilmeli? Bilgilendirirseniz çok sevinirim rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın. (Amin) ❤️

Öncelikle inş aşılamanız tutar 😇 ben de sizin gibi gonal f kullanıyorum 5.gündeyim.İğneli 2.aşılamam olacak öncekinde menopur kullanmıştım.Gonal f daha ağır bi iğne sanırım kullandığım günden beri yumurtlama ağrısı yaşıyorum kaç mm iken çatlatma iğnesi vurdunuz acaba ?

Merhabalar öncelikle tedaviniz inşallah güzel olumlu sonuç verir . Ben aşılama ile hamile kalanlardanim , hicbirseye dikkat etmedim diyebilirim tek yaptığım demoralize olmamaya çalıştım . Geçmişimde bir çipli aşılama + tüp bebek negatif vardı (kaliteli guzel yumurtalarim olduğu halde )bu yüzden bu hiç olmaz diye düşünmüştüm ama Rabbim nasip etti mi ediyor şükürler olsun. İnşallah Allah sizlere de en güzel şekilde nasip eder 🙏🏻 mutlu olmaya çalışın ve kendinizi adepte etmemeye çalışın duruma

Benimde 2. Aşilamam. Ilki kadar heyecanim yok. Çünki ilkinin tutcağindan o kadar emindim ki belirtilerim çok fazlaydi bide testte yalanda olsa cift cizgiyi gördüm. Gerçegi ögrenince yere çakildim resmen. Bu sefer saldim öyle bekliyoruz bakalim. Içimde çok sevinir heyecanlanirsam olmicakmiş gibi geliyo bende saldim duygularimi bastirdim bekliyorum😊😇

Öncelikle inş aşılamanız tutar 😇 ben de sizin gibi gonal f kullanıyorum 5.gündeyim.İğneli 2.aşılamam olacak öncekinde menopur kullanmıştım.Gonal f daha ağır bi iğne sanırım kullandığım günden beri yumurtlama ağrısı yaşıyorum kaç mm iken çatlatma iğnesi vurdunuz acab

Benimde ikinci aşılamam sanırım aynı günler başlamısız gonalf ilk 5gun 75lik kullandım ama ben adetin 2.ci günü başladım dün kontrolüm vardı en büyüğü 10mm di beni çok az bi gekisme var dedi 150lige çıkardı iğne dozunu oersembe yine kontrolüm var 20mm iken çatlatma iğnesi yapmıştık ilk aşılamam da

Benimde ikinci aşılamam sanırım aynı günler başlamısız gonalf ilk 5gun 75lik kullandım ama ben adetin 2.ci günü başladım dün kontrolüm vardı en büyüğü 10mm di beni çok az bi gekisme var dedi 150lige çıkardı iğne dozunu oersembe yine kontrolüm var 20mm iken çatlatma iğnesi yapmıştık ilk aşılamam da
Ben de dün kontrol oldum 12 mm falandı en büyüğü. 75 vurmaya devam ediyorum aşırı büyümüş gibi kasık ağrısı yaşıyorum 12 mm olduğunu öğrenince şaşırdım açıkçası. Yarın yine kontrolüm var bakalım ne diyecek doktor tahminim aşılamam Pazartesi olur. Önceki aşılamam 22-24 mm iken olmuştu.İnş güzel sonuçlar alırız 😌 ne zamandır deniyorsunuz ?

Ben de dün kontrol oldum 12 mm falandı en büyüğü. 75 vurmaya devam ediyorum aşırı büyümüş gibi kasık ağrısı yaşıyorum 12 mm olduğunu öğrenince şaşırdım açıkçası. Yarın yine kontrolüm var bakalım ne diyecek doktor tahminim aşılamam Pazartesi olur. Önceki aşılamam 22-24 mm iken olmuştu.İnş güzel sonuçlar alırız 😌 ne zamandır deniyorsunuz ?
Geçtiğimiz şubat ayında ilk aşılamamı yaptırmıştım nasip değilmiş tutmadı bu ikinci aşılamak 3yıldır istiyoruz inşallah sonuclari pozitif olur

Geçtiğimiz şubat ayında ilk aşılamamı yaptırmıştım nasip değilmiş tutmadı bu ikinci aşılamak 3yıldır istiyoruz inşallah sonuclari pozitif olur
Ben de kasım ayımda yaptırmıştım sonra ara verdim bu ay tekrar başladık umarım güzel sonuçlar alırız 🙏 bugün yine muayeneye gittim yumurta 17mm olmuş yumurta var sperm var neden olmuyor anlamış değilim valla 😣😣

Ben de kasım ayımda yaptırmıştım sonra ara verdim bu ay tekrar başladık umarım güzel sonuçlar alırız 🙏 bugün yine muayeneye gittim yumurta 17mm olmuş yumurta var sperm var neden olmuyor anlamış değilim valla 😣😣
Benimde bugün kontrolüm daha gitmedim boyutunu bilmiyorum ama sen benden yumurta gelişiminde önde gidiyo gibisin tekrar kontrolün ne zaman önümüzdeki hafta başı olur senin aşılaman yada cmrtesi falan hayirlisiyla

Benimde bugün kontrolüm daha gitmedim boyutunu bilmiyorum ama sen benden yumurta gelişiminde önde gidiyo gibisin tekrar kontrolün ne zaman önümüzdeki hafta başı olur senin aşılaman yada cmrtesi falan hayirlisiyla
Yarın tekrar gideceğim canım benimle aynı anda tedaviye başlayan arkadaşım cumartesi günü olacak benimki yüksek ihtimal pazartesi olur araştırma hastanesinde yaptırıyorum mecbur hafta içi bir gün olur 😇

Bende 2.aşılamaya geçtim ilki tutmadı aşının tutması için nelere dikkat etmeliyiz?

Yarın tekrar gideceğim canım benimle aynı anda tedaviye başlayan arkadaşım cumartesi günü olacak benimki yüksek ihtimal pazartesi olur araştırma hastanesinde yaptırıyorum mecbur hafta içi bir gün olur 😇
Aşılama işlemi oldu mu canım nasıl gidiyor ben geriden geliyorum çarşamba olucak benim

Evet canım aşılama işlemi yapıldı. İşlem 10 dakika bile sürmedi şimdilik her şey yolunda artık gün sayma vakti 🎈
İnşallah hakkınızda hayırlısı olsun . Benimde ikinci aşılamam da tuttu çok şükür. Çok dikkat ettim bol bol dinlendim sizlerde elinizden geldiği kadar dinlenin ağır bir şey kaldırmayın, yüksek yerlere uzanmayin ve yediğiniz gıdalara dikkat edin ❤️🥰 Allah inşallah isteyen herkese nasip eder ❤️❤️❤️ inşallah güzel sonuçlar alırsınız 🍀

İnşallah hakkınızda hayırlısı olsun . Benimde ikinci aşılamam da tuttu çok şükür. Çok dikkat ettim bol bol dinlendim sizlerde elinizden geldiği kadar dinlenin ağır bir şey kaldırmayın, yüksek yerlere uzanmayin ve yediğiniz gıdalara dikkat edin ❤️🥰 Allah inşallah isteyen herkese nasip eder ❤️❤️❤️ inşallah güzel sonuçlar alırsınız 🍀
Öncelikle tebrikler 🥰 belirtilerin nelerdi canım Aşılamanın kaçıncı gününde öğrendiğin hamile olduğunu 🎈 şimdilik bende her şey çok normal 😣sadede göğüs ucu hassasiyeti var o da ilaçların etkisi sanırım

Teşekkür ediyorum sağ olun ❤️ gün gün aşılama adlı konu açmıştım orada her günümü tek tek yazdım ☺️14.gun idrar testi ile öğrendim ertesi gün kan verdim 185 çıktı değerim . Bende sol tarafimda batmalar + gaz+ göğüs hassasiyeti ve halsizlik vardı çok uyuyordum. Ama herkeste aynı olacak diye bir şey yok kimisi hiç bir belirti yaşamadan hamile olabiliyor ❤️ Hakkınızda hayırlısı olsun dikkat edin kendinize❤️

Öncelikle inşallah ikinci aşılamanız tutmuştur sizin hikayenizi görünce çok şaşırdım benim kine ne çok benziyor bende konyada yaşıyorum bizde bebek istiyoruz 3 senelik evliyim hiç korunmadık işin enteresanı bende şubat ayında ali acar a başladım rahim filmi tedaviler derken aşılama önerdi bizde kabul ettik mart ayının sonların da aşılama mı oldum malesef tutma dı dr 2.aşılama yapmalım dedi tabi bu sefer yüksek dozlarda bildiginiz gibi bizde yaptırmak istemedik sizinde dediginiz gibi gerçekten insan çok yıpranıyo bu süreçte bide o bekleme süresi yok mu insanı perişan dediyo bu sefer de tutmazsa tekrar hüsrana ugrayacaktık ara verip kendiliginden olmasını bekleyelim en azından bu sürede dinlenmiş ve kafamızı
toparlamış oluruz dedik, sabır gerektiren çok zor bi imtihan gerçekten Rabbim tez vakitte ikimize de hayırlı salih evlatlar nasip etsin ve isteyen herkese kimsenin kucağının boş bırakmasın🤲

X