Erkek İnfertilitesi 2 Milyondan 76 Milyona Yolculuğumuz

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Evet dondurmuslar var. Ama şimdilik sebep öğrenmeden onlarla tekrar umutlanmak istemiyorum. Dna hasarı yaptirmadik. Çünkü eşim ordan oraya fazla dolaşmayı sevmiyo herşeyi ben araştırıyorum o geliyo ama fazla bi yerlere gidince hemen daraliyo kavga ediyoruz. Kaan beyden randevu aldım ekim sonu için ama öncesinde dna hasarımızı görmek ve başka iyi bir ürologa muayene olmak istiyorum. Aslında dna için düzen lbrtvr dusunuyodum ancak bazı ürologlar başka çeşit çeşit lbrtvr ismi vermişler hep. Kaan beyden evvel hem kaan beyin kabul edebileceği hem de burada varikosel konusunda uzman bir dr un kabul edeceği bi lbrtvr bulmam lazım. Iki farklı yerde yaptırırsak eşim kıyameti koparır çok tezcanlı. Siz varikosel için hangi dr da ameliyat oldunuz? Dna için hangi lbrtvr tavsiye edersiniz? Bu arada bir evladiniz olmasına çok sevindim. Allah öncelikle ona uzun güzel bir hayat versin
canim cok teşekkur ederim insallah rabbim sizede nasip edecek. Biz istanbulda sadi konuk devlet hastanesinde ameliyatimizi olduk ve sperm parametreleri takviyeler kurler derken 100,000,000 lari buldu morfolojimiz 7 ye cikti anca oyle gebelik olustu. ama bak simdi morfolojimiz 2 iken dna hasarimiz iyilesti ama yine gebelik olusmadi.
kaan bey istanbulda duzen labratuardaki test sonuclarini istiyor. ankara icin genartti yanilmiyorsam oraya yonlendiriyor. biz duzende yaptirdik 15 20 gunde sonuclari cikariyorlar en gec orayi tavsiye edebilirim bir sorun yasamadigimiz icin. belki sizde dna hasari bile yok once bence varmi yokmu onu belirleyin olmayabilirde cunku morfolojinin dusuk olmasi hicbirseyi ifade etmiyor. biz yasadik dusuktu ama hasarimiz yoktu onceki yillarda bizzat biliyorum bunu. ve varikoseliniz ileri dereceyse onun ameliyati icin arastirmalar yapin.

canim cok teşekkur ederim insallah rabbim sizede nasip edecek. Biz istanbulda sadi konuk devlet hastanesinde ameliyatimizi olduk ve sperm parametreleri takviyeler kurler derken 100,000,000 lari buldu morfolojimiz 7 ye cikti anca oyle gebelik olustu. ama bak simdi morfolojimiz 2 iken dna hasarimiz iyilesti ama yine gebelik olusmadi.
kaan bey istanbulda duzen labratuardaki test sonuclarini istiyor. ankara icin genartti yanilmiyorsam oraya yonlendiriyor. biz duzende yaptirdik 15 20 gunde sonuclari cikariyorlar en gec orayi tavsiye edebilirim bir sorun yasamadigimiz icin. belki sizde dna hasari bile yok once bence varmi yokmu onu belirleyin olmayabilirde cunku morfolojinin dusuk olmasi hicbirseyi ifade etmiyor. biz yasadik dusuktu ama hasarimiz yoktu onceki yillarda bizzat biliyorum bunu. ve varikoseliniz ileri dereceyse onun ameliyati icin arastirmalar yapin.
Super o zaman en azından kaan hoca için düzene yaptıracağız. Varikosel konusunda hala endişeliyim çünkü bu hastalığın elle muayenede tespiti gerekiyormuş. Bizde ise dr önce elle yaptığı incelemede hiçbirşey yok herşey normal dedi. Sonra sperm sonuçları bozuk çıkınca dopler istedi orada 2.derece 2 taraflı varikosel cikti. Bircok dr elle tespit edilmeyen varikosel ameliyat edilmemeli filan demiş. Bu konuda daha uzman bir dr a ihtiyaç var. Inşallah kaan bey samimi olarak varikosel var veya yok der. Tek umudum o yoksa eşim ameliyati fazla istemediği için onu zorlamadan önce benim ikna olmak lazım:KK43: herşeyin hayırlısı

Merhaba kızlar eşim varikosal ameliyatı oldu ameliyat olmadan önceki değerleri ekledim.3 aydır düzenli çakşır suyu keçiboynuzu içiyor bu süreç de de progeny m içmişti.size sormak istediğim geçen ilk kez aktara gittim aktardı bana turp tohumu macunu verdi kavanozda bir karışım günde 3 öğün yiyecek bana dua edeceksiniz dedi ameliyata sonra doktor ilaç vermedi şuan beklemedeyiz ama bu sırada bitkisel kürler yapıyoruz aktarcilarin her dediğini kullansak bir sıkıntı olur mu acaba

Eklentiler

• 20180902_143317.jpg
    20180902_143317.jpg
    34,4 KB · Görüntüleme: 108
Merhaba kızlar eşim varikosal ameliyatı oldu ameliyat olmadan önceki değerleri ekledim.3 aydır düzenli çakşır suyu keçiboynuzu içiyor bu süreç de de progeny m içmişti.size sormak istediğim geçen ilk kez aktara gittim aktardı bana turp tohumu macunu verdi kavanozda bir karışım günde 3 öğün yiyecek bana dua edeceksiniz dedi ameliyata sonra doktor ilaç vermedi şuan beklemedeyiz ama bu sırada bitkisel kürler yapıyoruz aktarcilarin her dediğini kullansak bir sıkıntı olur mu acaba
Bu degerler ameliyat olmadan onceki degerlermi?ayrica nezaman ameliyat oldunuz.bence degerleriniz gayet iyiymis sadece hiz a+b=%50 olmali diyorlar o biraz dusukmus.tekrar tahlil yaptirdinizmi?

Mart ayından ilk restimizi verdik buna çok yakındı bu teste ameliyata girmeden sanırım 3 gün önce verildi ameliyat olanıda 2 hafta kadar oldu 15 aydır çocuğumuz olmuyordu takviye ilaç kullandık ise yaramadı şimdi 1 ay sonra tekrar test yaptıracak bakalım ne çıkacak
Bu degerler ameliyat olmadan onceki degerlermi?ayrica nezaman ameliyat oldunuz.bence degerleriniz gayet iyiymis sadece hiz a+b=%50 olmali diyorlar o biraz dusukmus.tekrar tahlil yaptirdinizmi?

Eşimin sperm sonucu normal yoldan hamile kalmak için yeterli mi sizce :110:

Eklentiler

• 1536329968843314842976.jpg
    1536329968843314842976.jpg
    50,6 KB · Görüntüleme: 118
Sanirim morfolojisi biraz dusuk diger degerler iyi gibi geldi bana.doktorunuz ne dedi?
Tüp bebek tedavisi için vermiştik o zaman yıkamadan sonra tup bebek için yeterli demislerdi normal yoldan olurmu diye sormamistim tedavinin stresiyle bide en altta terotospermi yazıyo şekil bozukluğu olduğunumu gosteriyo

Opstravent sadece sayidami etkili hizada etkisi varmi.guzel yukselmis cunku
Belki hızda da etkilidir ama bizim çözemediğimiz bir nedenden dolayı hız hiç yükselmiyor. Morfoloji ve sayı yükseliyor.
Opstravent den önce sperra kullanıyorduk o da sayıyı arttırdı. Son ay farklı takviyelerde aldık.
Maksimum 10 sayfa ileriye doğru foto paylaşmıştım bakabilirsiniz. Bitkisel takviyeler.

Belki hızda da etkilidir ama bizim çözemediğimiz bir nedenden dolayı hız hiç yükselmiyor. Morfoloji ve sayı yükseliyor.
Opstravent den önce sperra kullanıyorduk o da sayıyı arttırdı. Son ay farklı takviyelerde aldık.
Maksimum 10 sayfa ileriye doğru foto paylaşmıştım bakabilirsiniz. Bitkisel takviyeler.
Tamam canim bakarim.biz emodexe basladik yaklasik 20gundur.zaten ameliyat olali 3 ay dolmadi henuz.insaAllah iyilesmistir herseyimiz

X