2023 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    250
Kızlar bebeleri nasıl giydiriyorsunuz? Bizim gece oda 24.4 24.8 arası oluyor yarım kol zibin üzerine yarım kol tişört ve uzun alt ile tek kat ince pike örtüyorum.. gündüz ise oda 27 yi buluyor o zamn da altını çıkarıyorum.. bazen sırf zibin ile duruyor.. bugün yesil sumuk geldi burnundan ve çok hapsirdi acaba usuttum mu ben bu cocugu? 😩😩
İnce bir tulum ayaksız ve müslin örtü örtüyorum ama yinede çok sıcak oluyor çocuk kısa kollu giydirsem dahi eli ayağı yanıyor hep pekmez veriyorum ondan galiba

Dezenfekte poşetleri var biberon temizleyici deterjan ve dezenfekte poşeti işini çözer canım ben anneme yada yazlığa onlardan bıraktım
Aa tamam, onlardan alayım ben de. Çok teşekkürler.
Bir bebeğin en en kolay dönemi ilk 6 aydır hayatım 😂 düşün 😂 sonrası hep zorluk daha da zorlaşacak bununla birlikte bazı şeyler kolaylaşacak.
Herhangi bir eğitim vermiyorum vermeyi de düşünmüyorum bakalım kendisi neyi nasıl isterse yaşından sonra ufak belki sunarım tepkisine göre bakarım ☺️

Ya bize öyle denmedi, kolaylasacak dendi. 🥺 Kandirildik o zaman. 😳

Hepinize günaydın, ek gida da bebe bisküvisi ve organik tavuk marka önerisi var mı? Tam buğday unu birde ne aldiniz

Kızlar bebeğim 7 aylık oldu şu mastitden kurtulamadim. Daha önce 3 kere daha olmuştum dün gece de sağ gogsum şişti taş gibi oldu bebeği emzirdim sağdım sıcak su torbası sıcak duş her şeyi yapıyorum ama kitle var resmen içinde eklem ağrısıda başladı başka öneriniz var mı kurtulmak için

Kızlar bebeğim 7 aylık oldu şu mastitden kurtulamadim. Daha önce 3 kere daha olmuştum dün gece de sağ gogsum şişti taş gibi oldu bebeği emzirdim sağdım sıcak su torbası sıcak duş her şeyi yapıyorum ama kitle var resmen içinde eklem ağrısıda başladı başka öneriniz var mı kurtulmak için
O kitleyi bulup elle yumuşatıp elle sağım yapmak açana kadar

Yav uyumuyor bu kız... 8.30 gibi yatiyor 2 saat sonra uyanıyor emziriyorum gene 2 saat sonra gece 12 3 arası saat başı uyanıp ağlıyor ve emiyor.. 3 ten sonra 3 saat uyuyor hopp saat 6 çalar saat 🥳🥳🥳🥳

Böyle değildi emmeden kucakta gezer uyurdu artık o da yok.. sizin durumlar nasıl?

Yav uyumuyor bu kız... 8.30 gibi yatiyor 2 saat sonra uyanıyor emziriyorum gene 2 saat sonra gece 12 3 arası saat başı uyanıp ağlıyor ve emiyor.. 3 ten sonra 3 saat uyuyor hopp saat 6 çalar saat 🥳🥳🥳🥳

Böyle değildi emmeden kucakta gezer uyurdu artık o da yok.. sizin durumlar nasıl?
Canim dis donemi bizimde oyleydi saat basi kalkiyordu ama simdi sukur eski duzene geri donduk

Kızlar selam birşey sorucam şimdi ben brokoli patates, tatlı patates, havuç, pancar, avakado, erik, yoğurt, lor, bezelye, kabak tadımlarını bitirdim. Yoğurtla karıştırarak bunlarıda vermeye başladım ama hala günde bir öğün sabah veriyorum. Şimdi ne yapmam lazım nektarin aldım onu tattırıcam Şuan tıkandım resmen yardım edin lütfen çorbalara mı geçiyim yoksa bunları karıştırmaya püre vermeye devam mı? Akşam öğünü nasıl olmalı? Ek gıda reddindende korkuyorum

Kızlar selam birşey sorucam şimdi ben brokoli patates, tatlı patates, havuç, pancar, avakado, erik, yoğurt, lor, bezelye, kabak tadımlarını bitirdim. Yoğurtla karıştırarak bunlarıda vermeye başladım ama hala günde bir öğün sabah veriyorum. Şimdi ne yapmam lazım nektarin aldım onu tattırıcam Şuan tıkandım resmen yardım edin lütfen çorbalara mı geçiyim yoksa bunları karıştırmaya püre vermeye devam mı? Akşam öğünü nasıl olmalı? Ek gıda reddindende korkuyorum
Valla benimki en son kemikli kuzu etini tutmuş kemiriyordu dünde bulgur pilavı salata ayran yedi bizim öğünler neyse bebiste az az yiyor :) ona özel olarak çorba meyve sebze püresi kahvaltılık her şey yiyor neredeyse. Sadece şeker çok vermemeye çalışıyorum onun ürünlerini organik sertifikalı markalardan alıyorum ve günlük protein almasına dikkat ediyorum her gün yumurta et kefir kemik suyu bunlardan bir ikisini kesin veriyorum

Sabahları sebzeli lorlu omlet gibi şeyler hazırlıyorum canım ben. Öğlenleri irmikli meyve püreleri veriyorum. Akşam da ya haşlanmış sebzeleri eline veriyorum ya da çorba yapıyorum. Bu hafta kıyma ve tavuk vericem sırayla artık sekiz aylık olmak üzereyiz.

X