Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    120
Selam kizlar 🌸🥰 ya bu detaylı ultrason işini ne yapıyorsunuz ben napcagmi sapıttım. Özel Dr gittigim için bana normal hastanede perinatolojiye alan actirabilirsin dedi e alan açtırmak için sıra yok hadi sıra buldum şehir hastansinde filan sıra bulmak sormuş haziranin 7 gibi yaptırmam lazım 3 hafta sonraya yetişmez. Özel sordum oda 3 ten aşağı yok dogum paketi fetal DNA derken zaten kaç binlik olduk. Versem özel periantolagada ücret veririm ama yazık ya o paraya beşik alınır ihtiyaçları alınır bu kadar zor olmamalı ya 🙄

Selam kizlar 🌸🥰 ya bu detaylı ultrason işini ne yapıyorsunuz ben napcagmi sapıttım. Özel Dr gittigim için bana normal hastanede perinatolojiye alan actirabilirsin dedi e alan açtırmak için sıra yok hadi sıra buldum şehir hastansinde filan sıra bulmak sormuş haziranin 7 gibi yaptırmam lazım 3 hafta sonraya yetişmez. Özel sordum oda 3 ten aşağı yok dogum paketi fetal DNA derken zaten kaç binlik olduk. Versem özel periantolagada ücret veririm ama yazık ya o paraya beşik alınır ihtiyaçları alınır bu kadar zor olmamalı ya 🙄
Bana 8.haftadaki kontrolde, ikili tarama ve detaylı için randevu al mutlaka şimdiden demişlerdi o zaman almıştım. Devlete gidiyorum. Sıra zor bulunuyor evet. Hastaneyi arayıp sordunuz mu?

Öncelikle birkaç gündür arada şiddetlenen bel ve yan ağrılarım var. Çok şiddetlenincs karında da hissediyorum. İdrar yolu enfeksiyonu çıktı. Sen de bir baktır istiyosan. Çok geçmiş olsun. Kasılmalara gelince
Canim bende rahim kasilmasi cikti alttan bakti doktorum ilk sasirdi bulamadi bisey israrla bakti sonra alttan bakalim dedi oyle gordu canim yatiyorum full ayaklarim yukarida bol bol su korkuyorum birde rahim kasilmalari icin erken daha

Aslında şu aralar bazılarınız yalancı doğum kasılmalarını hissediyordur ama bunun yalancı doğum kasılması olduğunu bilmiyordur. Dalgalanma, elektriklenme gibi bi şey; içim hoş oluyor. Sonra karnımı elleşiyorum ve bir tarafta hafif bir yumru ve yumru olan yerde sertlik hissediyorum. Yabancı siteler normaldir diyor ama yerli siteler bu sancıların genelde 22-24 haftalarında başladığını söylüyor. Biriniz dalgalanma yazmış o yüzden söylemek istedim. Aranızda başka hissetmiş olan var mı? Varsa da endişelenmeyin ama doktora söyleyeceğim
Evet yumru sertlik oluyor bendede rahim kasilmasi oldu yatiyoruz surekli

Aslında şu aralar bazılarınız yalancı doğum kasılmalarını hissediyordur ama bunun yalancı doğum kasılması olduğunu bilmiyordur. Dalgalanma, elektriklenme gibi bi şey; içim hoş oluyor. Sonra karnımı elleşiyorum ve bir tarafta hafif bir yumru ve yumru olan yerde sertlik hissediyorum. Yabancı siteler normaldir diyor ama yerli siteler bu sancıların genelde 22-24 haftalarında başladığını söylüyor. Biriniz dalgalanma yazmış o yüzden söylemek istedim. Aranızda başka hissetmiş olan var mı? Varsa da endişelenmeyin ama doktora söyleyeceğim
Ben dalgalanma kayma gibi bisi hissettim fakat doktorumla görüştüm bebek hareketi olduğunu söyledi kasılma gibi değildi zaten ayrıca mısır patlaması gibi his te oluyor

Bugün park yatak bakmaya gidiyoruz biz de🥹🥹 öneriniz var mı kızlar?
Joie glide anne yanı aşırı küçük maks 1 yaşına dek kullanır kullanmaz yani. Maxi cosi iris buldum hem oyun parkı da oluyor sonraki dönemler için. Yazlığa ya da tatile falan götürmelik tam bence. Bir sitede 6 bin diğeri 12 bin insanlar kafayı yemiş cidden. Caddedeki mağazasından bakıp beğenirsek online alırız gibi duruyor ama tavsiyelere çok açığım.
Canım ben yeni aldım park yatak benim aldığım elele bonte 2 6&1 olanı çok beğenerek aldım tavsiye ederim 4800 tl ye aldık

Canım malesef fiyatlar böyle benimde 3500 randevum

Evet maalesef pahalı ama detaylı ultrason için gebelik boyunca yapılacak en önemli tetkik diyorlar

Ben dalgalanma kayma gibi bisi hissettim fakat doktorumla görüştüm bebek hareketi olduğunu söyledi kasılma gibi değildi zaten ayrıca mısır patlaması gibi his te oluyor
onları ben de hissediyorum inan içim gidiyor gibş oluyor ama hissettiğimde karnıma dokunuyorum sertlik varsa braxton hickstir diyorum sertlik yoksa bebektir diyorum 🥹

Bana 8.haftadaki kontrolde, ikili tarama ve detaylı için randevu al mutlaka şimdiden demişlerdi o zaman almıştım. Devlete gidiyorum. Sıra zor bulunuyor evet. Hastaneyi arayıp sordunuz mu?

Canım malesef fiyatlar böyle benimde 3500 randevum

Evet maalesef pahalı ama detaylı ultrason için gebelik boyunca yapılacak en önemli tetkik diyorlar
Bana doktorum erken soyleseydi bende bı şekilde bulurdum ama bu hafta söyledi. Mecbur özele gitcem ozaman. Benim olduğum şehirde perinatoloji yok. Kardeşim İstanbul'da orda prof Dr Ercüment Mungen varmış çok iyi alanında diyorlar büyük ihtimal ona gideceğim bakalım nasip 🥰

onları ben de hissediyorum inan içim gidiyor gibş oluyor ama hissettiğimde karnıma dokunuyorum sertlik varsa braxton hickstir diyorum sertlik yoksa bebektir diyorum 🥹
Yok be canım ya kasılma sürekli olan bisi zannetmiyorum rahatsız eder bizi karin sertliği de hamilelikte olabiliyormus sadece çok fazla kasılmayla olursa erken doğum belirtisiymiş sanıyorum ama ben böyle göbek deliğimin sağ altında özellikle sola yattığımda hissediyorum oynadığını patlama gibi olması daha doğru sanırım dalgalanma senin görebildiğin bi dalgalanma kasılma olabilir sanıyorum içeride hissettiklerimizi oylr olduğunu sanmam çok takılmayalım iyi düşünelim en güzel zamanlarımız sanki 😬🥰❤️

Kızlar, 19+2 olarak Çok fena grip oldum boğazım çok acıyor Dokdoruma yazdım napa bilirim diye sadece C takviyesi yazdı, ama Burnum hala tıkalı nefes alamıyorum. Bebeğin haraketleri diger günlere göre çok az haraketliydi bu gün, çok fazla endişe ediyorum karnımada ağrı giriyor nerden buldum bu gripi anlamıyorum. Tafsiyeleriniz varmı grip icin napabilirim 😔

Canim aksamlari agrim artiyor gunduzleri aziliyor senin nasil gaz oluyor mu peki sende aksamlari gazim cok oluyor
Benim de akşama doğru artıyordu. Akşama doğru yorgunluk arttığı için. Oturma bile sürekli sırt üstü veya yan yat. Ayağının altına yastık koy bazen. Ben sıkılınca bacaklarımı uzatarak oturuyorum onun dışında hep yatıyorum ve ağrılarım geçti

Kızlar, 19+2 olarak Çok fena grip oldum boğazım çok acıyor Dokdoruma yazdım napa bilirim diye sadece C takviyesi yazdı, ama Burnum hala tıkalı nefes alamıyorum. Bebeğin haraketleri diger günlere göre çok az haraketliydi bu gün, çok fazla endişe ediyorum karnımada ağrı giriyor nerden buldum bu gripi anlamıyorum. Tafsiyeleriniz varmı grip icin napabilirim 😔
Bol su, meyve. Nane limon içebiliyoruz diye biliyorum. Boğaz ağrısı için tereyağı pekmez karışımı ama pekmez pişirilmeyecek, tereyağını erittikten sonra ocağı kapatıp pekmezi ekleyin.

X