2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    292
Ya akşam da uyudu ve ben uyandırdım zaten 1 saat uyudu yarım saate kıyamadım , gece de 11 de yattı tabi bugün 7 de gene ayaktaydı, bugün 10-11 , 15.30-16.30 uyuttum daha dalmadı ayağımda 😕
Aa dün güzelmiş aslında iki tane bir saatlik uykuya uyumuş olması gerek vaktinde, çok uğraştım ben uyku düzeni için baya anlıyorum normalde ama bunu ben de anlayamadım atak dönemi falan herhalde.

Merhaba güzel anneler size bir sorum olacaktı. Bebegim henuz 2 aylik normalde hep sari kaka yapardi, cok afedersiniz bugun ilk defa yesil renkte sulu ve yapis yapis bir kaka yaptı. Sebebi nedir sizce, yasayan oldu mu?

Merhaba güzel anneler size bir sorum olacaktı. Bebegim henuz 2 aylik normalde hep sari kaka yapardi, cok afedersiniz bugun ilk defa yesil renkte sulu ve yapis yapis bir kaka yaptı. Sebebi nedir sizce, yasayan oldu mu?
Yediğin şeylerden etkilenmiştir arada sırada olabilir , ama yapış yapışlık mukuslu yapı sürekli devam ederse süt alerjisi olabilir takip et bakalım geçici mi.

Kızlar ya banyodaki tuvalet fırçası korkulu rüyam geçen banyoya bir girdim atmış kenara ne yaptığını düşünmek bile istemiyorum anksiyetem tavan oldu. Nasıl bir çözüm bulunur bu fırça işine?

Kızlar ya banyodaki tuvalet fırçası korkulu rüyam geçen banyoya bir girdim atmış kenara ne yaptığını düşünmek bile istemiyorum anksiyetem tavan oldu. Nasıl bir çözüm bulunur bu fırça işine?
Benimkide dün klozetle oynarken buldum , elini kaç kere yıkadım bilmiyorum 😩fırçaları da banyomda tam wc nin üstünde niş var oraya kaldırıyorum yoksa oda çok ilgisini çekiyor çok çirkin bir görüntü ama yapacak bişe yok😂

Benimkide dün klozetle oynarken buldum , elini kaç kere yıkadım bilmiyorum 😩fırçaları da banyomda tam wc nin üstünde niş var oraya kaldırıyorum yoksa oda çok ilgisini çekiyor çok çirkin bir görüntü ama yapacak bişe yok😂
Kızlar ya banyodaki tuvalet fırçası korkulu rüyam geçen banyoya bir girdim atmış kenara ne yaptığını düşünmek bile istemiyorum anksiyetem tavan oldu. Nasıl bir çözüm bulunur bu fırça işine
Kızlar tuvalet ve mutfak benımde korkulu rüyam aklı fikri orda 😢😢 kapalı tutmaktan baska bir çözüm bulamadım

Kızlar tuvalet ve mutfak benımde korkulu rüyam aklı fikri orda 😢😢 kapalı tutmaktan baska bir çözüm bulamadım
Ay çocuk kilitli fırça yapsınlar ya böyle döndürerek falan açılan yok mu aramızda bir ürün geliştirici bişey iyi para kazandırır bu fikir 😂 niş yok bizimkinde tezgahın üstüne koyabilirim ama koymak istemiyorum ya zaten çok huylandığım bir zımbırtı 😂🙈

Üşütmüş olabilir, takip ettiğinde halen devam ediyorsa yediklerinle alakalı olabilir. Ben tahin yediğimde bebeğim değişik kaka yapardı böyle. Güle güle büyüt inşallah

Benim korkulu rüyam koltuk 🫣 2 kere kafa üstü düştü koltuk tepesinden 😔 cam kaselerin olduğu bir çekmecemi keşfetti, pıtır pıtır kırıyor her gün 😥 bugün oyuncak arabaya basıp düştü arka üstü.. ne yapacağız bilmiyorum böyle.

Bizim fırçalar baya geride ulaşması zor, çok ortadaysa sen duşa kabına kaldırabilirsin belki

Kapısı asla açık değil hep kapalı. Açmayı öğrendikleri zaman bir çözüm arayacağız artık, şu an biraz uğraşsa açacak gibi. Bazen yelteniyor. 😕

Benim korkulu rüyam koltuk 🫣 2 kere kafa üstü düştü koltuk tepesinden 😔 cam kaselerin olduğu bir çekmecemi keşfetti, pıtır pıtır kırıyor her gün 😥 bugün oyuncak arabaya basıp düştü arka üstü.. ne yapacağız bilmiyorum böyle.

Bizim fırçalar baya geride ulaşması zor, çok ortadaysa sen duşa kabına kaldırabilirsin belki
Evet o daha tehlikeli iki saniye kafamı çeviriyorum tırmanmış koltuğa aşağı sarkıyor çok büyük tehlike gerçekten bizimki inmeyi de bilmiyor henüz acilen onu öğretmem lazım

Geçmiş olsun. Benimki de yürümede özgüveni tam, o yüzden dikkat etmiyor düşüyor

Kızlar yemek konusunda zorlanıyorum, bizimki sadece mücver pankek poğaça kek gibi şeyleri yiyor, ne kadar sağlıklı unlar sebzeler de eklesem istiyorum ki bizim yediğimiz gibi sulu yemek de yesin yeşil mercimek dolma vb yemekler de yesin ama bu duruma iyice alıştı kabul etmiyor, diyorum ki ben keseyim bu unlu işleri ve kendi yediğimiz gibi öğünleri vereyim bir iki gün yemese bile moral bozmadan bunları sunmaya devam etsem yemeye başlar belki yoksa ne seviyorsa oradan devam mı edeyim çocuğu boşuna aç bırakmayayım mı bilemiyorum.

Kızlar yemek konusunda zorlanıyorum, bizimki sadece mücver pankek poğaça kek gibi şeyleri yiyor, ne kadar sağlıklı unlar sebzeler de eklesem istiyorum ki bizim yediğimiz gibi sulu yemek de yesin yeşil mercimek dolma vb yemekler de yesin ama bu duruma iyice alıştı kabul etmiyor, diyorum ki ben keseyim bu unlu işleri ve kendi yediğimiz gibi öğünleri vereyim bir iki gün yemese bile moral bozmadan bunları sunmaya devam etsem yemeye başlar belki yoksa ne seviyorsa oradan devam mı edeyim çocuğu boşuna aç bırakmayayım mı bilemiyorum.
Eline kaşık verdin mi hiç? Bizimki yemeyeceği şeyleri onun hevesiyle yiyor bazen.

Kızlar iyi akşamlar ben 3 gündür geve beslenmesini kestim bir anda oldu ama doğru mu yapıyorum bilemedim çok sık uyanıyor acaba geri dönsem mi beslemeye işlence eder gibi hissediyorum üzülüyorum arada su içirip uyutuyorum geri ne yapsam bilemedim

Kızlar iyi akşamlar ben 3 gündür geve beslenmesini kestim bir anda oldu ama doğru mu yapıyorum bilemedim çok sık uyanıyor acaba geri dönsem mi beslemeye işlence eder gibi hissediyorum üzülüyorum arada su içirip uyutuyorum geri ne yapsam bilemedim
1 yaş sonrası gece beslenmesi önerilmiyor

Önerilmiyor evet ama bence şartlar da önemli... Ben sabah 7den akşam 5e kadar evde değilim. Gece emzirerek anne sütünü telafi ediyorum mesela... Gece 4- 5 defa emiyor...
Bebeğe göre değerlendirmek lazım tabi ki canım tek tip doğru yok bence uyku eğitiminde de emzirme de de, her anne içine nasıl siniyorsa öyle yapmalı🌸

X