2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    290
Herkese merhaba buraya yeni katıldım , belki yukarı da konuşmuşsunuzdur ama çok fazla mesaj var hepsini okuyamadım. 1 şubatta doğum yaptım yani yakında 4 aylık olucaz gece gündüz ayrımımız var geve uzun uykuya geçiyoruz sma devamlı uyku bölünüyor aç desem aç değil artık gaz sorunuda pek yok ama mızmızlanıp uyanıyor ve aşırı uykusuzum. Nasıl uzun uyku uyuyabilirim. En azından 2 saat arayla uyansa ona bile razıyım :KK43:
Gündüz ne kadar uyuyor bu önemli. Ben 3 saati gecirmiyorum. Uzun uykuya gecmeden önceki uyku da kisa olmali eger uzun olursa gece uykusu kesik kesik oluyor. Bebegi gündüz hava almaya cikarinca gece daha rahat geciyor. Gazi varsa bacaklari durmuyor ve 45 50 dkda 1 uyaniyor benimki. Benim durum böyle belki dediklerim işinize yarar.

Hayır mesaj atarak sordum 8. Ayda destekli oturmaya başlayın şuan çok erken dedi. 4 aylık bebeğim dedim ona erken dedi
Saçmalamış tabiri caizse. Hekiminizi değiştirmenizi tavsiye ederim. 6 7.ayda desteksiz oturmaya başlaması gerekiyor zaten, 8.ayda ne desteklisi kafayı kırmış herhalde 😅 siz oturtmaya başlayın kucağınızda sırtını vücudunuza yaslayarak korkmayın. Benimki daha 3.5 aylık ben yavaş yavaş sırtını kendime yaslayarak oturtuyorum birkaç gündür az az.

Gündüz ne kadar uyuyor bu önemli. Ben 3 saati gecirmiyorum. Uzun uykuya gecmeden önceki uyku da kisa olmali eger uzun olursa gece uykusu kesik kesik oluyor. Bebegi gündüz hava almaya cikarinca gece daha rahat geciyor. Gazi varsa bacaklari durmuyor ve 45 50 dkda 1 uyaniyor benimki. Benim durum böyle belki dediklerim işinize yarar.
Gündüz uykusu dediğimiz kaçtan sonrasını gündüz uykusu olarak sayıyoruz? Mesela 6dan sonra uyuduğu süreler gündüz uykusu mu oluyor

Saçmalamış tabiri caizse. Hekiminizi değiştirmenizi tavsiye ederim. 6 7.ayda desteksiz oturmaya başlaması gerekiyor zaten, 8.ayda ne desteklisi kafayı kırmış herhalde 😅 siz oturtmaya başlayın kucağınızda sırtını vücudunuza yaslayarak korkmayın. Benimki daha 3.5 aylık ben yavaş yavaş sırtını kendime yaslayarak oturtuyorum birkaç gündür az az.
Kesinlikle. Zaten bi kaç şeyden ötürü değiştirmeyi düşünüyordum bu düşüncesi iyice saçma geldi bana. Bütün doktorlar 3 aydan itibaren kucakta oturtun sonra destekli oturtabilirsiniz 4. Ayda diyorlar 8. Ay ne demek bu çocuk ek gıdaya geçince mama sandalyesinde oturmayacak mı

3 buçuk aylık bebeğim gündüzleri genelde 3 4 kere uyuyor 1 saati bile bulmuyor uykuları 45 dk falan sürüyor bende önceden gazdan sanıyordum ama 3. Aha girince gaz baya azaldı sanki ellerini kullanmayı bilmiyor ds kendi kendini uyandırıyor gibi geliyor

3 buçuk aylık bebeğim gündüzleri genelde 3 4 kere uyuyor 1 saati bile bulmuyor uykuları 45 dk falan sürüyor bende önceden gazdan sanıyordum ama 3. Aha girince gaz baya azaldı sanki ellerini kullanmayı bilmiyor ds kendi kendini uyandırıyor gibi geliyor
Ben artık bir sebep aramıyorum çocuğun huyu bu deyip kabullendim uyumuyor yani elden bir şey gelmiyor

Benimki 45 dk uyusa bir şey oldu sanırım 🤣

Merhaba bebegim 2 ay 11 günlük ne zaman destekli oturtmaya başlamalıyım. Bide çok gazlı. Kaç çeşit damlalar kaç çeşit dere otu suyu denedim ama hiç biri tam anlamiyla geçirmiyor yinede gazi var. Damlalar dışında gaz için nacizane ne önerebilirsiniz

Merhaba bebegim 2 ay 11 günlük ne zaman destekli oturtmaya başlamalıyım. Bide çok gazlı. Kaç çeşit damlalar kaç çeşit dere otu suyu denedim ama hiç biri tam anlamiyla geçirmiyor yinede gazi var. Damlalar dışında gaz için nacizane ne önerebilirsiniz
Nbl probiyotik damla iyi geldi bizimkine

X