Premature Bebekler 27+3 dogum yaptim

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Selamün aleyküm canım nerelerdesin?Tedaviye başlamıştın en son yazdığın kadarıyla.Nasılsın? Foruma girdiğim zaman senden mesaj var mı diye bakıyorum.Seni merak ediyorum.İnşallah hayırlı uzun ömürlü bebişlerin olur.Allah yardımcın olsun.Kolaylıklar versin.

SELAMÜN ALEYKÜM ÖMERİMİN ALİMİN CAN TEYZELERİ CAN KARDEŞLERİM
Uzun zaman oldu yazmayalı üzgünüm . Tedavi sürecimde herşeye baştan başladık hormon hapları iğneler ve döllenmeden kaybolan 9 yumurtam . Son iki aydır adet olmadım idrar testi pozitif çıktı sevindim ama kafamda deli sorular kendimi hamile ilan edip takviye ilaçlar aldım kan testi negatif çıktı inanmadım. Doktora ara verdim güya kendimce ...Dün gittim ve ultrason da 3 cm lık bir kist gösterdi doktor idrar testini çok bekletince bazen iki çizgi yalancı pozitiflik çıkabiliyormuş. Ben de öyle yaptım iki çizgiyi görenekadar bekledim sanırım epey bi süre

Şimdi düşük yapar gibi kistin atılması için ilaç başladım. Büyük kanama olacak atılmasını umuyorum korkma atılmazsa izleyeceğimiz yol diye sözüne devam ederken doktor gülmeye başladım kendimi tutamadım sınırın boşaldı gözüm doldu ama güldüm onu o zaman planlarız dedim .Hayat =sınav
IMG-20190421-WA0005.jpeg

Kızım biblo büyüdü öpüyorum konuşuyorum canım kızım 1 yaşına girdi . Oğluna gidiyorum ikinci ünv çocuk gelişimi okuyorum ona bakıyorum arada ve kilo vermeye çalıiıyorum. Çünkü tek zevkim yemek oldu birkaç aydır yerken düşünmüyorum düşünmeden yediğim için kilo aldım sanırım hayatımın 4 yılı hormon ilaçlarıyla geçti bi de o var . Ama artık gülüyorum napayım beden benim değil YARATANA aitse hastalık da benim değil . Sadece bedenin içindeki ruh benin o da ahir zamanım ölümüme kadar benim sınırlı irademde .
Neyse sokak köpeklerim var evde kızım biblo ve sevgili eşim, sonra siz. Yazmak için herşeyi hazmetmem gerek güçlü olmam gerek. Hâlâ yoğunbakıma gidiyorum tabi molalarında ömerimin zamanından kalan ablalarını görmeye .1 ay kadar önce yoğunbakımda 3 yaşına giren süt oğlum Muhammed im de kardeşlerinin yanına gitmiş cennete . Ömerim 4 yasında olacaktı Alim de... Nasip... Yani hâlâ makinaya bağlı canlar var . Hayat...
IMG_20190712_213326.jpg

Bu can da geçen sağanaktan kurtulan annesi sesine gelsin buldun diye güvenilir yere koyduk çok tontik tatlı bi can tam yanında mini market var onlara da tembihledik göz kulak olsunlar diye .
IMG_20190712_213045.jpg

Bu da geçen sene sokaktan aldığımız sahipsiz yavru kelebeğin yavrusu aynısından bitane daha var kelebek ve iki kızı
Çalıştığım yerde aynı benim eski delidolu halimi bana hatırlatan bi abla edindim bir yaş var aramızda ama biliyorum ki ablalık verdiği hisle ilgili .
Hayat böyle can teyzeler okuyan gözlerinize hisseden yüreğinize dualarınıza sağlık bayramda yoğunbakım çocuklarımızı ,sokaktaki canları benim yerimedesevim çocuk esirgemeyin de unutmayın hayrınız hayır olsun yüreğinize sağlık

SELÂM ÜN ALEYKÜM ÖMERİMİN ALİMİN CAN TEYZELERİ
Umarım hepiniz huzur içindesinizdir yuvalarınızda . Hepinizi önemsiyorum , seviyorum ve sımsıkı kucakladığımı hissedersiniz umarım...
İyiki varsınız, bizim can teyzelerimiz.
Önceki yazımda tüp bebek tedavisine başladığımı yazmıştım nerede başladığımı yazmadım insanları tanımadan . Ama şimdi eminim doğru insanlarlayım önceki hayal kırıklarımı anlattım Okan Ünv. Prof Eray Beye . Kendisi pek güler yüzlü değil ama onca hasta arasında öyle bi beklentim yok sadece bir video bizi Ona götüren .Videoda yüzünü kızım biblo gibi bir can yalıyordu Eray Beyin O da gülümsüyordu. O video bana yetti hayvan seven önemseyen insanı hayli hayli sever. İçim rahatladı...
Dün 10 yumurtam toplandı .2 si kalitesizmiş , Kaldı 8 ,bugün aradılar 6 sı döllenmiş . Şimdilik 2 cennette + 6 laboratuvar da toplam 8 çocuk annesiyim :)) Biblo , eşim ve süt bebekleri mide sayarsam bi dünya bebeğim var , cennette ve dünyada .
Bi yerde yazıyordu dini soru cevapta âlim cevabında yazmıştı " Anne olmak için döllenme yetermiş." Dünya ,Ahiret ,Cennet ,cehennem içimde yaşıyorum öyle.
Pazartesi yumurtalar İNŞAALLAH sağlıcakla rahimimde olacak. İNŞAALLAH . ömerimin doğumu kurban bayramı arefesiydi . Ne tuhaf dimi yine kurban bayramı yine bi heyecan...
Dua edelim elinizin yetmediği yardım edemediğimiz tüm canlara Duamdasınız , duanızda olmamız dileğiyle ...

Umarım hepiniz huzur içindesinizdir yuvalarınızda . Hepinizi önemsiyorum , seviyorum ve sımsıkı kucakladığımı hissedersiniz umarım...
Önceki yazımda tüp bebek tedavisine başladığımı yazmıştım nerede başladığımı yazmadım insanları tanımadan . Ama şimdi eminim doğru insanlarlayım önceki hayal kırıklarımı anlattım Okan Ünv. Prof Eray Beye . Kendisi pek güler yüzlü değil ama onca hasta arasında öyle bi beklentim yok sadece bir video bizi Ona götüren .Videoda yüzünü kızım biblo gibi bir can yalıyordu Eray Beyin O da gülümsüyordu. O video bana yetti hayvan seven önemseyen insanı hayli hayli sever. İçim rahatladı...
Dün 10 yumurtam toplandı .2 si kalitesizmiş , Kaldı 8 ,bugün aradılar 6 sı döllenmiş . Şimdilik 2 cennette + 6 laboratuvar da toplam 8 çocuk annesiyim :)) Biblo , eşim ve süt bebekleri mide sayarsam bi dünya bebeğim var , cennette ve dünyada .
Bi yerde yazıyordu dini soru cevapta âlim cevabında yazmıştı " Anne olmak için döllenme yetermiş." Dünya ,Ahiret ,Cennet ,cehennem içimde yaşıyorum öyle.
Pazartesi yumurtalar İNŞAALLAH sağlıcakla rahimimde olacak. İNŞAALLAH . ömerimin doğumu kurban bayramı arefesiydi . Ne tuhaf dimi yine kurban bayramı yine bi heyecan...
Dua edelim elinizin yetmediği yardım edemediğimiz tüm canlara Duamdasınız , duanızda olmamız dileğiyle ...
Allahım inşallah nasip eder cnm yazdıklarını okudum Allahım cennete meleğin var Allah yüzünü güldürsün cnm

Aleyküm selam canım kardeşim, güzel anne.Senden müjdeli haberler aldık.Ne mutlu bize.Pazartesi inşallah sağlıkla yavruların annelerinin rahmiyle buluşur ve zamanı geldiğinde de bebeklerin sağ salim annelerinin kucağına kavuşur.Şu mübarek zilhicce günlerinde, Rabbim senin ve senin gibi evlat isteyen tüm annelerin ve anne adaylarının kucaklarını doldursun, yüzlerini güldürsün.Amin...

O kdr uzun zamandır takip ediyorum ki sizi. Gizli gizli içten içten dualar ede ede. Tedaviye yeniden başlamanıza o kdr sevindim ki. Rabbim şu mubarek günler ve geceler hürmetine size sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah. Anne olmak sadece kucagında bir evlat taşıyıp ona bakmakla olunmuyormuş ben bunu sizden yeni yeniden öğrendim. Sizi okurken hamileydim evladım çok şükür yanımda. Dilerim ki rabbim sizede bu dünyada bu mübarek duyguyu tattırsın. Allaha emanet olun ve dualarımın sizinle olduğunu bilin lütfen

Rabbim yar ve yardimcin olsun canim bir hafta önce hastaneden cikmis biri olarak cok iyi anliyorum seni dualarim seninle bol bol "Hasb0nallah ve nimel vekil" çek bir an önce sagligina kavusur melegin insAllah

Canim yolladim tesbihleri bol bol çek insAllah ben hastanedeyken öyle yapdim
Ilk mesaji okudunuz galiba
Konu sahibi bebegini kaybetti
Şuan tekrar bebek sahibi olabilmek için tedavi görüyor

Size de Allah şifalar versin bebeginiz hastanede mi ?

Allah yardımcınız olsun. İnşallah rabbim gönlünüze göre versin. sağlıcakla yavrularınızı kucağınıza almayı nasip etsin.

Ilk mesaji okudunuz galiba
Konu sahibi bebegini kaybetti
Şuan tekrar bebek sahibi olabilmek için tedavi görüyor

Size de Allah şifalar versin bebeginiz hastanede mi ?
Ayy sadece ilk mesaji okuyarak cvp verdim benim hatam melek olmus ucmus Rabbim sag saglim bu sefer kucagina almayi nasip eder insAllah biz cikdik canim Elhamdülillah bebegim normal gününde dogdu ama göbek bagindan iltihap kaptigi icin antibiotik tedavisi gördü 7gün cok sükür kurtulduk Rabbim kimseyi evladiyla sinamasin InsAllah

hikayenizi çok duygulanarak okudum, Allahım inşallah en kısa sürede yavrularınızı kucağınıza almayı nasip eder. Zor bir süreçten geçmişsiniz ama yılmamışsınız çok takdir ettim sizi güçlü bir insansınız... Rabbim nasip etmeyeceği şeyin hayalini kurdurmazmış inanıyorum ki buraya siz de çocuğumu kucağıma aldım yazanlardan olacaksınız. Hepimize sağlıkla anne olmayı nasip etsin rabbim...

Selâm ün Aleyküm yavrularımın can teyzeleri
Yüreğinizden dualarınızın sıcaklığıyla avunuyorum canı gönülden . Şu kadarını yazayım cennetteki yavrularıma yeni kardeşler uğurladım. Zira cennette bir yavrum var demek için döllenme yetiyormuş bununla da avunuyorum. Ya nasip . ne diyeyim vardır YARATANIN bir bildiği.En çok istediği sınavı oluyormuş insanın ...

Sevgilerimle ,hoşçakalın

Çok sevindim inşallah güzel haberlerle dönersiniz yüzünüz hep gülsün hep güzelliklerle karşılaşın hayırlı uğurlu yollardan geçin 😊❤️

Merhaba bu konuyu uzun süre okuyup takip etmiştim sonra siteye girmeyi bırakmıştım bugün kalan mesajları okudum okurken ağladım Ömer melek olmuş çok da uzun süre olmuş. Cennette yer ayirmissiniz ona ne mutlu size , sizin sabriniza hayran kaldım rabbim size sağlıklı evlatlar Ömer'e kardeşler versin inşallah..
Evlat edinmeyi düşündünüz mü acaba sizden çok güzel bir anne olur benim bir arkadasim iki kardeşi evlat edindi ikisini de bebekken aldı anneleri doğurup bırakmış ikisini de şimdi çok mutlular..

X