3,5 yaş,otizm,kres

Hayatiminanlami3

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2021
389
328
33
Bayanlar merhaba daha önce konu açmıştım oğlum kreşe başlayacak diye,3 hafta oldu gideli bayada iyi geldiğini düşünüyorum bu hafta 4.haftamiz,az önce almaya gittim ve öğretmeni sizinle konuşmam lazım dedi söylediği şeyleri yazacağım şimdi bilgisi,fikri yada böyle bir geçmişi olanlardan yorum bekliyorum🙏
Aşırı ses olunca kulaklarını kapatıp kaçıyor,ilk günlerde hep yapıyordu ama geçmişti bugün yine aynısını tekrarladı,yemek yetmiyordu şuan gayet güzel yiyor,adını atıyorum 10 defa seslendigimde 7sine bakıyor(normalde oyuna dalsa bile bakması lazım)dedi,oyun oynarken arada hiç birşey yokken arkadaşına vuruyormus bazen(kendini savunmak için değil ama öylesine),bugün pedagog gelmiş onunla sohbet etmiş biraz ve oda bunları farketmiş..bu arada benimde farkettim şeyler var yeni yeni dank ediyor yani mesela merdiven inerken onun lafını kesiyorsam konusurken başa çıkıp tekrar inmeye başlar,yada bişey yaparken şarkı söylerken veya dans ederken konuşursak yada bakmazsak aşırı sinir ve hırçınlık sonra tekrar en baştan başlar gibi..
Şimdi ogretmenimiz otizm belirtisi ama 1 ay daha takip edeceğim dedi,üzülmeyin,mutsuz olmayın böyle bile olsa tedavi edilebilir ben sadece supleniyorum ama takipte kalalım dedi eğer 1 sonra yine aynı isek pedagogla goturmemi tavsiye etti,sorum şu şimdiden gotureyimmi? Yoksa bekleyeyimmi? İçim çok kötü moralim bozuk,bu çocuk normal yani konuşması,hareketleri bana öyle geliyor en azından ne yapmam lazım tavsiyelerinizi bekliyorum,teşekkür ederim şimdiden🙏

Son düzenleme:
benim bi otizmli tanıdığım cocuk vardı asla iletisim yoktu çocukta. 100 kez de sealensek dönüp bakma yokk konuşma yok iletisim yok. bence sizin çocuğunuz anlattığınız kadarıyla nornal gibi. keşke öyle olsun iyi olsun.

benim bi otizmli tanıdığım cocuk vardı asla iletisim yoktu çocukta. 100 kez de sealensek dönüp bakma yokk konuşma yok iletisim yok. bence sizin çocuğunuz anlattığınız kadarıyla nornal gibi. keşke öyle olsun iyi olsun.
Ahh keşke bu kadarı normal olsa yani bana normal geliyordu ama başkasından duyunca ne yapacağımı bilemiyorum,korkuyorum

Ahh keşke bu kadarı normal olsa yani bana normal geliyordu ama başkasından duyunca ne yapacağımı bilemiyorum,korkuyorum
bir de o yavrumuza atipik otizm tanısı konulmuştu. yani otizmin güya en hafifi ama bence ileri düzeyde bir rahatsızlığı vardı yavrumun kiyamam. dedim ya seslen seslen seslen cvp yok, tek kelime çıkışı yok, komut almak yok, asla iletişim yoktu yani...wc aliskanligini 8 yaşında kazanabildi tam olmasa da.... insallah yavrunuza şifalar dilerim Rabbım korktugunuza uğratmasın

Umarım korktugunuz gibi değildir.Oyle de görünmüyor.Ama ben sizin yerinizde olsam hemen götürürum.Cunku böyle beklemede kalırsam uyuyamam,çok kötü olurum.

Benim de bebeğimin böbrekleri de sorun olabilir dendi.10 gün bekleyin dendi.Goturdum temiz dendi.rahatladim.Goturun rahatlayin

bir de o yavrumuza atipik otizm tanısı konulmuştu. yani otizmin güya en hafifi ama bence ileri düzeyde bir rahatsızlığı vardı yavrumun kiyamam. dedim ya seslen seslen seslen cvp yok, tek kelime çıkışı yok, komut almak yok, asla iletişim yoktu yani...wc aliskanligini 8 yaşında kazanabildi tam olmasa da.... insallah yavrunuza şifalar dilerim Rabbım korktugunuza uğratmasın
Amin Allah razı olsun düşündükçe zaten aklıma hep yeni şeyler geliyor böylede yapıyordu,bak sunuda yapıyordu kesin var gibi sonra ama bu olduğu için bunu yaptı su olduğu için sunuda yaptı?? Kafam karma karışık şimdi akşamdan beri bakıyorum pedagog ama akşam üstü büyük ogljmu doktora götürdüm rahatsizlandi ordaki çocuk doktoruna sordum direk çocuk psikiyatrisi ne goturun dedi şimdi oraya gideceğiz ins.🙏

Umarım korktugunuz gibi değildir.Oyle de görünmüyor.Ama ben sizin yerinizde olsam hemen götürürum.Cunku böyle beklemede kalırsam uyuyamam,çok kötü olurum.

Benim de bebeğimin böbrekleri de sorun olabilir dendi.10 gün bekleyin dendi.Goturdum temiz dendi.rahatladim.Goturun rahatlayin
Amin çok teşekkür ederim,ins.,🙏 evet bende okuyup duruyorum okudukça beynim şok üstüne şok yaşıyor en kısa sürede gidip durumuna baktiracagim

X