3 YASİNDAKİ KİZİMM

Duyu bütünleme olabilir.
ilk 3 yıl evde elektrik süpürgesi açamadim ben.
Her türlü sesten korkardım
Uzun süre banyo, denize girmekten kaydıraktan kaymaktan korkardı.
Şimdi zehir gibi geçti hepsi.
Ama sosyalligi kaldı.
Büyüklerle iletişimi çook iyi fakat oyun oynamayı sevmiyor,tek tük arkadaşi var.
Bı araştırın,biz çok uğraştık zamanında.
Ama tepkileri normal değil.
Ufak kızim 3 yaşında şuan bu tarz şeyler yaşamıyoruz

Ya oyun grubuna gitme sansi yok cunku uzak esim yok yanimda goturmye
Toplu taşıma, otobüs , taksi filan da mı yok? Hayatım herkes böyle zaten, kari koca elele tutuşup çocugu hergun maaile okula götüren hiçkimse kimse görmedim ben. Baba calisiyorsa anne halleder o işleri, ikisi de çalisiyorsa mesai saati kime uygunsa o bırakır belki diğeri alır. Bu çocugun daha anaokulu ilkokulu ortaokulu lisesi var, kursu dersi doğumgünü partisi gösterisi randevusu bitmez ki çocukların, "kocam yanimda yokk" diye diye hep böyle herşeyden mahrum mu birakacaksiniz yavruyu?

Siz benim yasadigim olayi nerden bilceksiniz komsu hakkinda neyse anlasiloyor ki herkes burayi birbiri uzerinden stres atma derdinde laf yaparak yada aklinca laf soktu sayarark icindeki egoyu tatmin etme
İletişim kurmamaktan cümle kurmayı da unutmuşsunuz he. Madem herkesin arkadaşı olmak zorunda değil bırak çocuğun da olmasın ne uğraşıyosun

Duyu bütünleme olabilir.
ilk 3 yıl evde elektrik süpürgesi açamadim ben.
Her türlü sesten korkardım
Uzun süre banyo, denize girmekten kaydıraktan kaymaktan korkardı.
Şimdi zehir gibi geçti hepsi.
Ama sosyalligi kaldı.
Büyüklerle iletişimi çook iyi fakat oyun oynamayı sevmiyor,tek tük arkadaşi var.
Bı araştırın,biz çok uğraştık zamanında.
Ama tepkileri normal değil.
Ufak kızim 3 yaşında şuan bu tarz şeyler yaşamıyoruz
Supurkeden korkmuyor benle temizlim yapar evi supurmeye çalışır parkta oynar hatta babasiyla daha mutlu oynar benle o kadar mutlu oynamiyor keske yasitlariyla oynayabilse

Aferin size. Kendinizi ve çocuğunuzu odaya kapatın. İletişimsiz yaşayın.
Siz neysede o çocuğa yazık.
Ya birseybdicem de hic arkadasim olmadigni mi dusuniyorsunuz yada disari ciktigimda insanlarla konusmadigimiz dusunuyosnz bu cagda cidden neyse sizin gibilere aciklama yapmak zorunda degilim ne kolay dimi tanimadigi etmedigin insani yargilamak ne yasadigini bilmeden yorum yapmak bir gun beni yargilayip asagiladigiz yerden vurulursnz

Ya birseybdicem de hic arkadasim olmadigni mi dusuniyorsunuz yada disari ciktigimda insanlarla konusmadigimiz dusunuyosnz bu cagda cidden neyse sizin gibilere aciklama yapmak zorunda degilim ne kolay dimi tanimadigi etmedigin insani yargilamak ne yasadigini bilmeden yorum yapmak bir gun beni yargilayip asagiladigiz yerden vurulursnz

Birde bayıl Feriha.

Ya oyun grubuna gitme sansi yok cunku uzak esim yok yanimda goturmye
Eşsiz hareket edemeyen insanların pırt diye neden çocuk doğurduğunu anlamıyorum ben! Kardeşim sen o çocuğa eşin olmadan destek olamayacaksan yandınız! Diyelim kocan yok havale geçirdi ( Allah korusun) e ne yapacaksın merak ettim? Bunlar nasıl hayatlar? Ben çok şaşırıyorum artık cidden

Kizlar 3 yasinda kizim var kizim yolda giderken yanimizda araba yada motorsikler gecse korkuyor evin icinde de bazi seylerden korkuyorum diyor mesela çamaşır makinesi ya bu normal mi birde 2 bucuk yasindan itibaren konuşmaya basladi kendini ifade ediyor ama parka ciktigimizda cocuklarla oynamiyor konusmiuor yani iletisim kurmuyor yani parkta kimse olmasin o kadar iyi cocuklar oynarken uzaktan uzaktan bakiyor ben jadi kizim oyna diyorum 3 gasindaki anneler bi akil verin napayim ben kızımı kres yada oyun grubuna vercek durumum yok zaten benden ayrilmaz hic ayrilmadi gurbetteyiz ne arkadas ne komsu var tanisik
3 yaşta zaten çocuklar birbiri ile oynamaz. Normal yani. 4 ten sonra başlar birlikte oynama.. korkular da normal. 3 yaşta gök gurultusu vs den de korkarlar. Anlatın her seferinde korktuğu şeyi gösterin mesela motoru geçerken gosterin

Eşsiz hareket edemeyen insanların pırt diye neden çocuk doğurduğunu anlamıyorum ben! Kardeşim sen o çocuğa eşin olmadan destek olamayacaksan yandınız! Diyelim kocan yok havale geçirdi ( Allah korusun) e ne yapacaksın merak ettim? Bunlar nasıl hayatlar? Ben çok şaşırıyorum artık cidden
Ya birsey dicem de benim esim askwr zaten yilin en az 10 11 ayi yok stek basima 2 cocuga bakan benim senmi bakiyosun da ahkam kesiyosun anneligi bana ogretmeye calisiyon yok naparsin filan diyerek bide 2 cocukla tek basina ailesiz ben yasiyorum gurbette tanimadan yargilamayin biya klavye hanimligi yapiyosunz ya nasil tanimiyo yaz allah yazz

3 yaşta zaten çocuklar birbiri ile oynamaz. Normal yani. 4 ten sonra başlar birlikte oynama.. korkular da normal. 3 yaşta gök gurultusu vs den de korkarlar. Anlatın her seferinde korktuğu şeyi gösterin mesela motoru geçerken gosterin
Allah razi olsun gercekten evladiniz varsa allah size bagislasin acisini gostermesi bi dogru duzgun yorum yapan bi insan cikti yuregimi rahatlattiniz cookk tesekkur ederim yorum yazdiginz icin🤲🌹

Allah razi olsun gercekten evladiniz varsa allah size bagislasin acisini gostermesi bi dogru duzgun yorum yapan bi insan cikti yuregimi rahatlattiniz cookk tesekkur ederim yorum yazdiginz icin🤲🌹
Rica ederim. Diğer yorumları okumadım arkadaşlar ne yazmışlar bilemiyorum ama yazdığınız konudan Endişeniz olmasın. Siz yavaş yavaş sosyal ortamlara sokun çocugunuzu.. geç değil. Sosyallestikce değişir pek çok şey. Ama birlikte oyun beklemeyin. Bu dönemlerde çocuklar paralel oyun denilen birlikte değil ama diğer çocuklara bakarak kendi baslarina oynarlar. Ancak diğer çocukları görmesi gelişimi açısından da faydalı tabiki... İnternette 3 yaş korkuları için de yazabilirsiniz. Orda da çıkar zaten. Bilimsel yazıları takip etmeye çalışın.

Uzman çavuş kocan var ve sen çocuğumu oyun grubuna gönderemem durumum yok mu diyorsun ?

Rica ederim. Diğer yorumları okumadım arkadaşlar ne yazmışlar bilemiyorum ama yazdığınız konudan Endişeniz olmasın. Siz yavaş yavaş sosyal ortamlara sokun çocugunuzu.. geç değil. Sosyallestikce değişir pek çok şey. Ama birlikte oyun beklemeyin. Bu dönemlerde çocuklar paralel oyun denilen birlikte değil ama diğer çocuklara bakarak kendi baslarina oynarlar. Ancak diğer çocukları görmesi gelişimi açısından da faydalı tabiki... İnternette 3 yaş korkuları için de yazabilirsiniz. Orda da çıkar zaten. Bilimsel yazıları takip etmeye çalışın.
Tamam cok tesekkur ederim her gun parja cikartiyorm zaten

Ya birsey dicem de benim esim askwr zaten yilin en az 10 11 ayi yok stek basima 2 cocuga bakan benim senmi bakiyosun da ahkam kesiyosun anneligi bana ogretmeye calisiyon yok naparsin filan diyerek bide 2 cocukla tek basina ailesiz ben yasiyorum gurbette tanimadan yargilamayin biya klavye hanimligi yapiyosunz ya nasil tanimiyo yaz allah yazz
Türkiye içi ne ara gurbet oldu anlamadım?
Ayrıca oyun grubuna gidemem diyorsun sonra her şeyi yapıyorum diyorsun. Sen ne DİYON(?)

X