Tuvalet Eğitimi 34 aylık giyinmek istemeyen kızım tuvalet eğitimine hazır mı?

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

montessorian

Guru
Kayıtlı Üye
16 Mart 2011
265
575
Merhaba, kızım şu anda 34 aylık her fırsatta kıyafetlerini ve bezini çıkarıyor yaklaşık 28 aylıkken de aynı davranışı gösteriyodu bezi bıraktık yaz nerdeyse 2 ay boyunca denedik. ilk başta lazımlığa yaptı ama sonra çok fazla kaçırıyodu ve yine de giyinmek istemiyodu. Bu şekilde olunca bıraktık beze döndük şimdi yine giyinmek istemiyo ve ayrıca bezini atıp gidiyor. Zorla giydirmek istemiyorum ama başka çare kalmadı artık. Bugün bezi istemiyorum dedi çıkardık altına kaçırdıktan sonra giyinirken yine sorun çıkardı bez mi külot mu diye seçtirdim bezi seçti. Tavsiyeniz nedir bu durumu yaşayan arkadaşlar var mı acba? Çok çaresiz hissediyorum

Biraz geçmiş ama beze dönmek en büyük hatanız olmuş .
Bizimki bitki. Bir ay boyunca neredeyse sırf tepkimizi ölçmek için altına yaptı. Kaka diyip olduğu yere yapıyordu .

İlk başta surekli söylüyordu.
Hazır olduğunu gece bezlememe rağmen yatağı islatmamasindan anladım.
Sizinki de çoktan hazırdır bence ama tuvalet konusu onun secebilecegi bişey değil.

Her tuvalete gittiğinizde gulen yüz yapistirabileceginiz bir liste yapıp tuvalete asabilirsiniz.
Tuvaletini yapınca baybay kaka.cis diyin ayrıca şarkılar var çocuk şarkıları onlarında dinletin

Herkese çok teşekkür ederim gerçekten seçenek sunmamak en doğru seçim oldu. Evde bir de 6 haftalık bebek olduğu için daha önce yazamadım. Son üç gündür baya iyi gidiyo. Sizin tavsiyelerinizden sonra ertesi günü bekledim bezi ve onunla birlikte tüm kıyafetleri çıkardı hemen külota geçirdim ve tuvalete götürdüö 2 saatte bir. Bikaç kaza dışında sorun olmadı gece de kuru kalkıyo zaten. Hepinize sevgiler selamlar. 💐

Merhaba, kızım şu anda 34 aylık her fırsatta kıyafetlerini ve bezini çıkarıyor yaklaşık 28 aylıkken de aynı davranışı gösteriyodu bezi bıraktık yaz nerdeyse 2 ay boyunca denedik. ilk başta lazımlığa yaptı ama sonra çok fazla kaçırıyodu ve yine de giyinmek istemiyodu. Bu şekilde olunca bıraktık beze döndük şimdi yine giyinmek istemiyo ve ayrıca bezini atıp gidiyor. Zorla giydirmek istemiyorum ama başka çare kalmadı artık. Bugün bezi istemiyorum dedi çıkardık altına kaçırdıktan sonra giyinirken yine sorun çıkardı bez mi külot mu diye seçtirdim bezi seçti. Tavsiyeniz nedir bu durumu yaşayan arkadaşlar var mı acba? Çok çaresiz hissediyorum
Çocuğunuz tuvalete alışmaya hazır, ama siz tutarlı olmamissinizki . Bezi gece gündüz bırakacaksınız her gün her saat bak kızım cisimiz tuvalete kalamız tuvalete gel bak burda kadınlık var çişini kakani artık buraya yapıcaksın, bak bu senin oyuncak bebeğin çişini yapıyor kakasini da yapsin biraz bekleyelim o sırada gel kitapta resimlere bakalım bebecik , aaa kaka yaptın aferin sana temizleyelim gibi beraber her seferinde bunu uygulayın ta ki kızınız merak edip bende bende diyene kadar merak etmezse siz yönlendirip onu lazimlikta oturtup dikkatini çekmelisiniz ordaki aktivite eğlenceli olmalı bir kaç gün her yeri batırır eder hemen söylemez ama sakın ve kızmadan devam ederseniz kendiliğinden gidecektir tuvalete birakin altı bezsiz donsuz kalsın elinizde bezle en fazla 1 hafta gezersiniz , bu tarz değişimlerde anne babayı çocuk aşırı gözlemler ve dener sinirlendirip tepki olcer sakin kalirsaniz ikna olmasi cok kolay olur gece illa bezlicem derseniz o uyuduktan sonra takin bezi ve uyanmadan alin altindan. Farkinda olmazsa geceyi de otomatik olarak ogreniyorkar cunku bezi farkederse bez var nasilsa diye guvenip yapabilir.

Şimdilik iyi gidiyor bakalım ama her seferimde ben hatırlatıyorum henüz tam oturmuş değil. Geceleri çok uzun zamandan beri kuru ama bu kıyafet meselesi bez bırakmaktan daha sorunlu bizim için. Ama sanırım bu sefer ciddi düzelme var. Artık hayır dediği zaman daha kararlı duruyorum. Ağlatmamak için fazla çaba harcıyomuşum sanırım 🙈 tekrar teşekkürler herkese

X