Menopoz 40 yaşından sonra anne olanlar...

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
42 43 45 47 yaslarinda dogum yapmis bi suru bi suru kadin taniyorum.cin gibi cocuklar niye ozurlu olsunlar ki.

Selam hanımlar çok sevdiğim bir tanidigim var 40 yaşinda 6 haftalik kürtaj oldu kese oluşmuş ama bebek görunmuyordu ve kanaması başladigi için kurtaja alindi...
Doktoru tekrar hamilelik düşunuyorsaniz 40 yaşından sonraki gebeliklerde bir ihtimal bebekte özurlu olma ihtimali daha fazladir demiş...
Gerçekten varmi böyle bir durum Rabbim neyi nasip etmisse o olur tabiki ama merak ediyoruz
Yaş ilerledikçe risk artıyor Tabi ama benim tanıdıklarım var kırk yaş üstü sağlıklı doğum yapanlar

risk daha fazladir demis doktor. bu demek degil ki 40 yasindan once ki hamileliklerde hepsinde bebek sorunsuz ya da 40 yasindan sonra ki hamilelklerde bebek sorunlu. bu demek degil. sadece risk fazla. olasilik belli bi yas altina gore fazla.

Benim 3. Gebeliğim 39 yaşindayim.
Ilk gebeliklerimde sorun yasamadim.
Simdi şeker, kansizlik, tarama testi riskli, bebegin suyu fazla gibi sorunlar yaşıyorum.

Yaş ilerledikçe saglik sorunları çikiyor haliyle.
Ama RABBİMIZ herseyin en doğrusunu biliyor.
Ona tevekkul etmek gerekiyor.

Annem dahil bir cok kadin biliyorum 40 yaşindan sonra gayet saglikli çocukler doğuruyor.

Tavsiyem yuksek moral sıfır karamsarlık..
Mevla teala hz diledigi gibi yaratıyor..
Rabbim herkese hayırli saglikli evlatlar nasip etsin.

Arkadaşım 42 yaşında doğum yaptı,riskmiydi,evet.Ama bu bebeği istiyordu,bir takım sorunlar yüzünden erken doğum yaptı,bebek 3 aya yakın kuvözde kaldı,ama sapasağlam ve zeki bir çocuk maşallah.Başka bir arkadaşın kardeşi,doktorların sağlıklı demesine rağmen,down sendromlu bir bebek dünyaya getirdi 31 yaşındayken.Çok seviyor o ayrı,ama risk her yaşta var,yaşla artıyor mu,evet,ama duruma göre,göze alınabilir...

Olasılık ve riskleri belirtmiş olabilir doktor. Fakat şu bir gerçek ki hiçbir doktor öyle geleceği görüp "şöyle doğar böyle doğar" vs diyemez!!
Bunu Allah bilir sadece sağlıklısıda sağlıksızı da hepsi olur. 60 yaşında bebek sahibi olanlar bile var.
Bir yakınım 38'inde hamile kaldı şu an gül gibi çocuğu var sapa sağlam Maşallah.

41 yaşında kızımı dogurdum.Suan 1 yaşında anlamda 43 yaşında doğurdu ikimizinde bebegi çok sağlıklı Allah'a şükür, Ablam ilk bebeğini 19 yaşında doğurdu fakat engelli oldu.Bunu pek yaşla alakası var mi bilmiyorum.Doktorlar 35 ten sonrasını riskli yaş olarak söylüyorlar.Ama benimki 41 yaşında olmama rağmen bana çok destek verdi.Her zaman risk olur derdi.

35 yaşından sonra down sendromu riski katlanarak artar, hamilelik hastalıklarının görülme sıklığı da artar bu bilimsel kanıtlanmış bir şeydir burda yok canım 40 ında doğurdu çok sağlıklı yazıyorlar diye kontrolleri aksatmayın .
olacak diye bir şey yok ama 20 yaşında insanda 1 insanda görülüyorsa 40 ındakinde 10 görülüyor mesela.

32 yaşımda ilk kızımı doğurdum. 2. Yi planlamıyordum. Fakat kızım kardeş delisi çıkımca ısrarr ve baskısına daha fazla dayanamayıp 2. Kızımıda 41 yaşında doğurdum hamdolsun Rabbime şuan 15 aylık Rabbim bütün evlatlarımızı afiyette eylesin. Banada her kontrolümde doktorum risklerimden bahsetti bahsetmek durumundalar. Bunun yanısıra morel bozmamak adına hiçbir testi yaptırmadım. Rabbime teslim oldun 14 haftalıkken 2 li test yapıyolar ne yani sakat olöa riski çıksa nerdryse cinsiyeti belli olmuş bebeği nasıl aldırıcaz. BOŞUNA MOREL BOZUCAZ OKADAR. morelinizi bozmayın Rabbim dileyen isteyen herkee evlat kokusunu nasip eder inş. Hayırlısı ile...

32 yaşımda ilk kızımı doğurdum. 2. Yi planlamıyordum. Fakat kızım kardeş delisi çıkımca ısrarr ve baskısına daha fazla dayanamayıp 2. Kızımıda 41 yaşında doğurdum hamdolsun Rabbime şuan 15 aylık Rabbim bütün evlatlarımızı afiyette eylesin. Banada her kontrolümde doktorum risklerimden bahsetti bahsetmek durumundalar. Bunun yanısıra morel bozmamak adına hiçbir testi yaptırmadım. Rabbime teslim oldun 14 haftalıkken 2 li test yapıyolar ne yani sakat olöa riski çıksa nerdryse cinsiyeti belli olmuş bebeği nasıl aldırıcaz. BOŞUNA MOREL BOZUCAZ OKADAR. morelinizi bozmayın Rabbim dileyen isteyen herkee evlat kokusunu nasip eder inş. Hayırlısı ile...
Amin inşaallah

Selam hanımlar çok sevdiğim bir tanidigim var 40 yaşinda 6 haftalik kürtaj oldu kese oluşmuş ama bebek görunmuyordu ve kanaması başladigi için kurtaja alindi...
Doktoru tekrar hamilelik düşunuyorsaniz 40 yaşından sonraki gebeliklerde bir ihtimal bebekte özurlu olma ihtimali daha fazladir demiş...
Gerçekten varmi böyle bir durum Rabbim neyi nasip etmisse o olur tabiki ama merak ediyoruz
etrafımda 40 tan sonra hamile kalan bayan var

X