43 Yaşında Gebelik

yaz_ve_bahar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2011
5
0
Merhaba, forumu sadece dışardan takip eden biriydim. Bu konuda tecrübeli veya yakınlarının başına gelmiş kişilerin cevaplamasını rica edeceğim. Çocuğum yok. Geçen yıl ilk kez evlendim.

Geçen hafta emin olmak için test yaptırdım. Evet pozitif ve 2 aylık. Doktor sürekli risklerden bahsetti. Yapılasal olarak zayıfım. Ben bu çocuğu ne olursa olsun dünyaya getirmek ve hatta mümkün olursa ikincisini doğurmak istiyorum.

Dün çok tecrübeli ikinci bir doktora gittim. Oda riski olur ama hayati tehlikesi azda olsa olur dedi. Eşim aldırman gerekiyorsa aldır dedi. Çok kararsız kaldım. Sizce ne yapmalıyım? Sadece tecrübe edinmiş veya etrafından gözlemlemiş arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim.

Annemin arkadaşı iki ay önce Doğum yaptı. Ve 43 yaşında. Normal doğurtmadı yazık dayanamadı bi bu sorun oldu. Onun dışında benden daha sağlam bi gebelik geçirdi 21 yaşımdayım gebeliğin bütün risk ve sıkıntıları var onda yoktu . Oğlu oldu . Büyüdü bile..

Rabbim bu cocugu size verdiyse sizde ona sahip cikin ne riskiymiş anlamadim bicok test var yaptirin iciniz rahat etsin asla aldirmayi dusunmeyin..yasadigim yerde 50 yasindaki kadin ikizleri dogurdu imkansiz deil yani

Bence dr. çok önemli.pozitif olmalı, sizin dilinizden anlamalı.riskleri ardı ardına sıralayıp kürtaj demek çok kolay ,bu durumda insani ve duygusal yanı ağır basan birini bulursanız Allah'in izniyle sağlıkla alırsınız bebeginizi kucaginiza

Yengem 40 yaşında doğum yaptı. Aynı zamanda gittiğim kuaför de 40 yaşındaydı hamile kaldı ve doğurdu. Siz neden doğuramayasınız ki?

35 yasından sonra doktorlar tum hamilelere böyle diyorlar riskileri anlatıyorlar hayat sizin bebek sizin kimsenin etkisi altında kalmayın doğurmak istiyorsanız doğurun tabi sürekli kontrol altında olursunuz ilerki aylarda daha çok riskleri duycaksınız allahın izniyle insallah sağlıklı bir bebeğiniz olur ilk hamileliğinizmi?

Annemin komşusu bu hafta doğum yaptı 40 yaşında ve aşırı kilo sorunu vardı. Ama doğurdu çünkü belki de son şansıydı ve hamileydi bence risk alınmaya değer. Bu arada kaynanam da son çocuğunu 46 yaşında doğurmuş hiç de zorluk falan olmamış 16 yaşında zımba gibi oğlu var diğer abla ve abilerinden daha atik daha sporcu ve çok akıllı.
Sizin için mi risk var dediler çocuk için mi sadece.

Bence herseye hazir olup olmadiginizi gozden gecirin once. Duydugum kadariyla ilk dogum 35 den once yapilirsa pek sikinti olmuyor. Ama sonucta sizin durumunuzda da sadece risk var. Risk varsa saglikli olma ihtimali de var otomatik olarak. Ikili test yaptirincaya kadar bekleyin bence en azindan. 12.haftaydi sanirim. En azindan down spina bfida vs acisindan bi analiz cikariuo. Ya da daha once amniosentez yapilamaz mi ki? O kesin sonuc.

Merhaba, forumu sadece dışardan takip eden biriydim. Bu konuda tecrübeli veya yakınlarının başına gelmiş kişilerin cevaplamasını rica edeceğim. Çocuğum yok. Geçen yıl ilk kez evlendim.

Geçen hafta emin olmak için test yaptırdım. Evet pozitif ve 2 aylık. Doktor sürekli risklerden bahsetti. Yapılasal olarak zayıfım. Ben bu çocuğu ne olursa olsun dünyaya getirmek ve hatta mümkün olursa ikincisini doğurmak istiyorum.

Dün çok tecrübeli ikinci bir doktora gittim. Oda riski olur ama hayati tehlikesi azda olsa olur dedi. Eşim aldırman gerekiyorsa aldır dedi. Çok kararsız kaldım. Sizce ne yapmalıyım? Sadece tecrübe edinmiş veya etrafından gözlemlemiş arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim.
Merhaba,oncelikle hayrli olsun meleginiz:) cevremde tanidigim bir ablamiz 44 yasinda dogum yapti ve su an kizi 8 yaslarinda hic bir sorun yasamadi.Ayrica bende 39 yasindaym bir oglum var ve ikinciyi istiyrz kismetse. Ne gibi bi sorun var hamilelignizin riski olarak?

Doktor size olabilecek riskleri söylemiş herseye hazırlıklı olun gelip hesap sormayın die bunlar olacak kesin dememiş eğer bazı sıkıntılar yaşanacaksa bunu 21 yaşındaki biride yasar 45 yaşındakide. Benim bi tanıdığım 45 yaşında menopoz tedavisi görürken hamile kaldı anlamadı başta çünkü düzenli adet goremiodu 3 aylık fln olduğunda anladı şimdi 3 yaşında okadar zeki okadar bilmiş bi kız ki size anlatamam. Bence yaşamadan ya olursa die kiymayin bi cana belki sizin için en hayırlısı onu dogurup buyutmektir..,

Benim annemin arkadaşı yanlış hatırlamiyorsam 40 yaşındaydı hemde felaket kiloluydu 4 çocuğunu doğurdu bir kızı oldu gayet sağlıklı ve akıllı bi cocuk kiymayin bence bebeginize

Her keze değerli yorumları için çok teşekkür ederim. Ne olursa olsun doğuracağım. İkincisinin olmasını bile istiyorum aslında. Benim gibi tedirgin olanlara da, emsal olmasın için deneyimlerimi buradan belirteceğim.

Siz bakmayın doktorlara bu kadar hikaye var 45 üstü doğuran var Allah vermiş cunki doğurganlık vermeseydi zaten gebe kalamazdı.asil sorun 40 yaş üstü erkeklerde kadın sağlam ki gelen spermi ince eleyip sık dokuyup kabul ediyor en sagliklisini bu sağlıksız olan düşen kaybedilen bebekler hep erkeklerden kaynaklı oluyor doktor demişti asıl sorun erkeklerde 40 yaş üstü erkeklerin spermleri kalitesizlesiyir o yüzden kayıplar oluyor

X