45 yaşında 9.çocugunu doğuran anneme tepkiliyim.

babamla konusmuyoruz .ailem farkli sehirde yasiyor .herkesin haberi dogum yaptiktan sonra oluyor .herkes dedigimde benim eşim akrabalarimiz .annemlerin akrabalari icin normal .alay konusu eden benim esim tarafı
Eşiniz yada ailesinden biri alay ederken sizi ne ilgilendirir demeliydiniz
Çocuklar bakımsız psikolojik sorunları var ailenin diye sosyal hizmetlere şikayet edin ailenizi söylediğiniz gibi sadece babanızın evde kalması için çocuk sahibi oluyorsa şehir yazmayınca emin değilim ama Urfa da heyet kararı ile tüp ligasyonu yapıldığını biliyorum eşinden izin almadan

merhabalar herkese.
Ben 28 yaşında 3 çoçuk annesiyim.Benim annemde 45 yaşında son 3 yıldır sürekli hemile kalıp doğum yapıyor.son çocuğunu 7 ay önce dogum yaptı.bende 3.çocugumu 3 ay once dogum yaptim ve bu durum beni o kadar çok rahatsız ediyorki anlatamam.Anneme çok sinirleniyorum.Aklım almıyor dısardan baska biri baksa kızını kıskanıyor kızıyla yarısıyor der.Annem hamile kaldıgı donemde ve dogum yaptigi donemde benim hic haberim yoktu beni dogum yaptigi zaman 1 ay geciyor beni ariyor ve 1 kardesin oldu diyor🤦🏻.Ben her seferinde yapma artık diyorum bizidemi düşünmüyorsun dedigim zaman Allah verdi dogurmayip aldırayımmı diyor.Bir bebegin oluşabilecegi durumdan bir haber degil kendisi gayette iyi biliyor.Babam onu sürekli aldatan biri oda cocuk dogurursam bana baglanir dusuncesiyle yapiyor bunu biliyorum.Ancak bu durum beni kendilerinden sogutuyor.Alay konusu oluyorum.Birde benim icin durumu dahada zorlastirip yeni dogan cocuguna benim kızımin adını koydu.Simdi bunu yapan anneye ne denir.Ben artık nasıl davaranacagimi bilemiyorum.ona neden aynı ismi koydun diyorum e iste o isim olan cocuklar cok akılli oluyor diyor ondan koydum bi sendemi var o isim diyor.ben neyapacagimi şaşırdım .siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız.Nasıl bir tutum sergilerdiniz annenize karşı?
Anneniz çok cahil cahile laf da anlatsan tartışan da boş....

45 yaşında bir kadın bu kadar kolay şekilde hamile kalabiliyor mu? Hamile kalma olasılığı az olmaz mı? Bilmediğimden soruyorum
Hamilelik sayısı menopoza geç girmeyi ve yumurta kalitesini koruyor kv de menopoza 60 yaş sonrası girince dr söylemişti

45 yaşında bir kadın bu kadar kolay şekilde hamile kalabiliyor mu? Hamile kalma olasılığı düşük bir ihtimal değil mi? Ya da tüp bebekle mi yapılıyor bu yaşlarda? Bilmediğimden soruyorum
8 tane doğurduktan sonra yumurtalar gelen spermi havadan kapıyor sanırım. Öğrenilmiş çaresizlik😶

En küçük kardes 15 yaşında ise ve anladığım kadarıyla su an 15 yasindakinden sonra sadece 1 bebek var hayatta olan. Yani tek bir bebeğe bakıyor. Olabilir diye düşünüyorum. Diğer kardeşlerinizin bir derdi var mı? Eğer gerek görüyorsanız küçüğü ihmal ettiklerini düşünüyorsanız belki yanınıza alabilirsiniz. Başka da bir şey yapılamaz sanırım... Yani zaten kendisi karar alıp uyguluyor belli ki. Siz kendinizi kurtarmissiniz ama Allah kardeşlerinizin yardımcısı olsun.

merhabalar herkese.
Ben 28 yaşında 3 çoçuk annesiyim.Benim annemde 45 yaşında son 3 yıldır sürekli hemile kalıp doğum yapıyor.son çocuğunu 7 ay önce dogum yaptı.bende 3.çocugumu 3 ay once dogum yaptim ve bu durum beni o kadar çok rahatsız ediyorki anlatamam.Anneme çok sinirleniyorum.Aklım almıyor dısardan baska biri baksa kızını kıskanıyor kızıyla yarısıyor der.Annem hamile kaldıgı donemde ve dogum yaptigi donemde benim hic haberim yoktu beni dogum yaptigi zaman 1 ay geciyor beni ariyor ve 1 kardesin oldu diyor🤦🏻.Ben her seferinde yapma artık diyorum bizidemi düşünmüyorsun dedigim zaman Allah verdi dogurmayip aldırayımmı diyor.Bir bebegin oluşabilecegi durumdan bir haber degil kendisi gayette iyi biliyor.Babam onu sürekli aldatan biri oda cocuk dogurursam bana baglanir dusuncesiyle yapiyor bunu biliyorum.Ancak bu durum beni kendilerinden sogutuyor.Alay konusu oluyorum.Birde benim icin durumu dahada zorlastirip yeni dogan cocuguna benim kızımin adını koydu.Simdi bunu yapan anneye ne denir.Ben artık nasıl davaranacagimi bilemiyorum.ona neden aynı ismi koydun diyorum e iste o isim olan cocuklar cok akılli oluyor diyor ondan koydum bi sendemi var o isim diyor.ben neyapacagimi şaşırdım .siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız.Nasıl bir tutum sergilerdiniz annenize karşı?
Annen bakamayacak versin devlete nasıl olsa cocuğu olyqn bir dünya insan var.

merhabalar herkese.
çok çocuk doğurunca kocamı bağlanır:işsiz: bu sözü sende mi ciddiye aldın 28 üç çocuk

X