Konuşma Problemleri 76günlük yani 2,5 aylık bebek konuşması

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.

Dryyshnn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2017
7
2
34
Öncelikle Merhabalar Derya Ben
2,5 aylık oğlum var ellerinizden öper ☺️ İsmi Tolgahan
Bebeğim 1,5aylıkken anne diyordu ama pek aldırış etmiyorduk çünkü normal dil oynaması deniliyordu ama şimdi diyeceklerim Farklı sıkı durun
25kasım 2017 de ismimi söyledi DERYAAA diye bagırarak

26kasım 2017 de de kendi ismini söyledi TOLGAHANNN diye

Yok artık demeyin inanılmayacak şeyde yok çok net bir şekilde bağırarak konuştu yanımdakilerde neye uğradığına sasırdı ses kaydı olmasa da şahitlerim var

Darısı sizin evlatların başına.

Tövbe est. Ne demek darısı bizimkilerin başına ya 2 aylık da konuşmasın bi zahmet. Siz hayal görmediğinize emin misiniz?

Hahaha kesinlikle eminim, eminiz ☺️

Kız kardeşlerim yanımda olurlar hep duyduğumuzda Şok olduk ve birbirimize soruyor Derya mı dedi o ? Yada Tolgahan mı de di o ? Şeklinde kesinlikle eminiz sizin benim gibi gayet düzgün şekilde telaffuzlu olarak söyledi hiç bozul değil di maşallah maşallah ☺️☺️☺️

aranızda böyle bişey yaşayan varmı diye sorcan sandım. ama son cümleyi görünce çocuğuyla hava atan bi anne canlandı gözümde :KK45:

Haklısınız öyle yansıtmısım kendimi sevinçten kaptırmışım özür dilerim. Konu açma kastım aslında oydu

Böyle bir durumu yaşayan var mıııı ?

Hahaha kesinlikle eminim, eminiz ☺️

Kız kardeşlerim yanımda olurlar hep duyduğumuzda Şok olduk ve birbirimize soruyor Derya mı dedi o ? Yada Tolgahan mı de di o ? Şeklinde kesinlikle eminiz sizin benim gibi gayet düzgün şekilde telaffuzlu olarak söyledi hiç bozul değil di maşallah maşallah ☺️☺️☺️
Inan gecici :) susuyorlar sonra

Benimki de 2.5 aylikken anne diyordu :)
Inanilmaz geliyor biliyorum :)
Ama inan cok kisa surecek 1 aya biticek :)))
Simdi 23 aylik sadece gel baba hadi diyor
Anne bir kac kez anaca demisligi var...

Üzüldüm umarım Farklı olur devam eder.

Sen besle büyüt 23 aylık et BABA HADI desin :)) anne hadi diyeceksin anneciğim :)

Kırkınız çıkmış ama geç de olsa gelmişler herhalde size:KK70:

2,5 aylık bebek annesiyle babasının adını söylüyormuş.

Ortaya karışık ızgara da söylüyor mu bari?

Darısı başınıza demiş bir de yaa:-)

Ne demesi doğru olur du her anne-baba çocuğunun konuşmasını ister. Yoksa siz istemez miydiniz.

Aslında tek olup duymuş olsaydım evet bana geldiler derdim ama Yanımda kız kardeşlerimde duyunca aman allahım dedik yani... çok ilginç

Ne demesi doğru olur du her anne-baba çocuğunun konuşmasını ister. Yoksa siz istemez miydiniz.

Aslında tek olup duymuş olsaydım evet bana geldiler derdim ama Yanımda kız kardeşlerimde duyunca aman allahım dedik yani... çok ilginç

Her anne baba "çocuğunun" konuşmasını ister. Bebeğinin değil...

Böyle birşey olabileceğini sanmıyorum. Ama başıma gelse ben şahsen sevinmezdim buna eminim. Bebeğim papağan genleri falan taşıyor diye düşünürdüm...

10 yaşına gelmiş bir çocuğun tek kelime bilmemesi ne kadar anormalse, 2 aylık bebeğin konuşması da o kadar anormal...

Böyle olağanüstü ve anormal bi durum olmadığı halde üstün zekalı çocuklara dahi üzülüyorum, Türkiye'de uygun eğitim bulamadıkları için...

Aynı olay bizde de oldu oğlum 2 aylik annem, aşkım ve gel diyor sanırım ona kullandigim kelimeleri çok konuştuğum için ezberlemiş formdaki insanların verdiği cevaplar çok ilginç sanki yalan borcunuz var, ben de bu durumun normal olup olmadığını araştırırken bu başlığa denk geldim ama bu tür erken konuşmalar olabiliyormuş ve normal karsilanmaliymis herhangi birseyin belirtisi olmayabilirmis

Öncelikle Merhabalar Derya Ben
2,5 aylık oğlum var ellerinizden öper ☺️ İsmi Tolgahan
Bebeğim 1,5aylıkken anne diyordu ama pek aldırış etmiyorduk çünkü normal dil oynaması deniliyordu ama şimdi diyeceklerim Farklı sıkı durun
25kasım 2017 de ismimi söyledi DERYAAA diye bagırarak

26kasım 2017 de de kendi ismini söyledi TOLGAHANNN diye

Yok artık demeyin inanılmayacak şeyde yok çok net bir şekilde bağırarak konuştu yanımdakilerde neye uğradığına sasırdı ses kaydı olmasa da şahitlerim var

Darısı sizin evlatların başına.
Anne ben bugün süt istemiyorum bana İskender sipariş eder misin de diyordur kesin,onu daha cozmemissinizdir

X