AKP Anayasa'dan Atatürk'ü çıkarıyor

Dün ''Milliyetçilik ayaklarımın altındadır.'' diye zırvalayanlar, alt kimlik üst kimlik diye zırvalayanlar bugün dünyadaki en büyük Türk milliyetçisi olup çıktılar. Görüyorsunuz değil mi?
Oyları eksilenler bugün Atatürk düşmanlığı çıkarıyorlar. Yarın sizden daha fazla Kemalist olurlar. Kafanızı yormayın.
15 senedir anayasayı değiştirmek için bahaneler uydurulduğundan, ilk Atatürk ten başlanılmış hissi uyandırdı Gülaycığım..
Alışığız Atatürk ü yerden yere vurup ama işlerine gelincede siyasi mitinglerde Atatürkün adını kullanmalarına..
Öyle bir duruma geldiki herşey, sanki Atatürk ü putlaştırıyoruz gibi gösterildi.. Bizler değerlerimize sahip çıktıkça diğer taraf sürekli yaftaladı, kendilerince ters tepki verdiklerini düşündüler.. Hani 5816. sayılı kanun maddesi, Atatürk ile ilgili değerleri korumak ile ilgili madde (mesela büstler, kendisine hakaret vs ile ilgili kanun) kalktı kalkacak dendi, ne oldu bilmem.. Bu olayda bile yani o maddeyi kaldırma bahanesi olarak Atatürk ü korunmaya muhtaç gibi gösterildi, (yani korumak için madde koymuşlar gibi yorumlar vardı )gerçek maksadı anlaşılamadı..
Atatürk düşmanlığı her devirde belli güruhlar tarafından vardı ama Atatürk üzerinden, ülkenin kurucu değeri üzerinden, Osmanlıcılık sevdası üzerinden bu kadar garip, kendiyle çelişkili, siyasi ortamdayız şuan..
Ama dediğin gibi canım, rüzgarın yönüne görede değişir yani yarın bizden daha Kemalistte olunur..

Dün ''Milliyetçilik ayaklarımın altındadır.'' diye zırvalayanlar, alt kimlik üst kimlik diye zırvalayanlar bugün dünyadaki en büyük Türk milliyetçisi olup çıktılar. Görüyorsunuz değil mi?
Oyları eksilenler bugün Atatürk düşmanlığı çıkarıyorlar. Yarın sizden daha fazla Kemalist olurlar. Kafanızı yormayın.

Çok doğru.

Keşke Fethullah Gülen Cemaati azılı Atatürk düşmanı olsa imiş.

Televizyonlar andımız ile açılır, Nutuk üstüne el basarak yemin edilirdi.

Gayet komik olurdu.

Sayenizde menzilimi cizdim engin bilgileriniz için teşekkürler

Ayrica, uğraşacak bisey yok ki ,uğraşmama gerek kalmıyor herşey sırasıyla istediğimiz gibi ilerliyor ..

Buradaki ironi mi desem trajikomik durum mu desem ne desem benim içimi acıtıyor. Siz desteklediğiniz partiye oy verme hakkını bile Atatürk sayesinde aldınız. Bugün rahatça istediğimiz yönde ilerliyor demeniz bile onun Türk kadınını çağdaş medeniyetler seviyesine getirme mücadelesi yüzünden. Ve gerçekten çok merak ediyorum neden bu kadar düşmansınız ? Mesela ben AKP ' den nefret eden biri olarak bile RTE' dan bu kadar nefret etmiyorum. Sadece günü gelip yargılandığını görmek istiyorum. Hani böyle hırs yapacak kadar büyük nefretinizin nedeni ne Atamıza karşı cidden anlayamıyorum.

:KK70: hahahha kızsınlar oradan umrumda gibi mi duruyor YOBAZLAR YOBAZLAR YOBAZLAR :) Ülkede halen düşünce özgürlüğü varsa ki hiç sanmıyorum düşüncelerimi açık ve net belirticem.

Düşünce özgürlüğü zaten yok oldu,içimizden düşünüyoruz artık..
Buradada söyleyince direk taşlanıyoruz..

X