Pulmonoloji - Göğüs Hastalıkları Aldığım nefes ciğerlerimi doyurmuyor?

mucok

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2010
554
5
Bu ara nefes almakta aşırı güçlük çekiyorum ve daralıyorum,hatırladığım kadarıyla bunu her sene bir kere yaşamışım. Aldığım nefes yetmiyor ve yorgun düşünce esniyerek nefes alıyorum nette biraz araştırdım ama tam olarak neticeye varamadım. Bazıları psikolojik demiş ama canımı sıkıcak veya dert ediceğim hiç bir sorun yaşamadım şuaralar.. 11 gün sonra devlet hastanesine randevu aldım inşallah psikolojik deyip başından savmaz çünkü bu sorundan kurtulamazsam çıldıracağım açıkcası.. Gece uykusuz kalıyorum ve günlük işlerimi rahat göremez oldum.. Benim gibi olan var mı doktora gidip ne teşhisi konuldu çok merak ediyorum..

Merhaba
Biraz geç olmuş ama öncelikle geçmiş olsun.Bahsettiğiniz sorunu bende arada bir yaşarım. Anksiyete bozukluğuna bağlı olarak gelişen tamamen psikolojik bir durum.Dayanılmaz nefes açlığı,sık nefes alıp vermeye bağlı olarak baş dönmesi,ağzın sürekli olarak aaçık ve esneme halinde olması,zaman zamanda nefes alırken sırt ve boyun ağrısı! Bunun için Psikiyatri servisine gitmeniz gerekiyor.Bir sorunum yok demişsiniz ama boşluk,sıkıntı yada birikimlerin taşmasıda buna sebep olbiliyor...

Merhaba
Biraz geç olmuş ama öncelikle geçmiş olsun.Bahsettiğiniz sorunu bende arada bir yaşarım. Anksiyete bozukluğuna bağlı olarak gelişen tamamen psikolojik bir durum.Dayanılmaz nefes açlığı,sık nefes alıp vermeye bağlı olarak baş dönmesi,ağzın sürekli olarak aaçık ve esneme halinde olması,zaman zamanda nefes alırken sırt ve boyun ağrısı! Bunun için Psikiyatri servisine gitmeniz gerekiyor.Bir sorunum yok demişsiniz ama boşluk,sıkıntı yada birikimlerin taşmasıda buna sebep olbiliyor...

Teşekkür ederim, yukarda ki mesajımda geçen doktor randevuma gittim üfürüm testleri yapıldı ve psikolojik olduğu söylendi. Bu işi biliyorsun galiba :) harbiden bende anksiyete var daha önce tanısı konulmuştu 1-2 doktor görüşmesinden sonra doktorumu sevemeyip bıraktım terapileri..

Bu durumda bana 6 aylık ilaç tedavisi uygulanmıştı.Tabi bunun için psikoloğ değil psikiyatriye gitmek gerekiyor.Bendede her yıl bu aylarda kendini gösteriyor ama atlatıyorum.İnşallah bu seferde atlatabilirim:)

Bu durumda bana 6 aylık ilaç tedavisi uygulanmıştı.Tabi bunun için psikoloğ değil psikiyatriye gitmek gerekiyor.Bendede her yıl bu aylarda kendini gösteriyor ama atlatıyorum.İnşallah bu seferde atlatabilirim:)

Anksiyete sorunundan hiç bir zaman kurtulamayacağım gibi geliyor bu ara doktora gitme şansımda yok belki bir gün tekrar gözükürüm. Aynen bu nefes darlığı havanın bu ısınmak mı soğumak mı arasında pek karar veremediği zamanlarda oluyor kısaca ilbahar ve sonbahar geçiş dönemlerinde 1 aylığına ortaya çıkıyor..

Geçmiş olsun canım doktora gittiysen suan nasılsın merak ettim?
Benim astımım var yaklaşık 10 senedir.Ama en son doktora gittiğimde birşeyimin kalmadıgını sadece ufak sıkıntılar yasayabılecegımı soylemıştı. ama ben 2 senedir falan bazı donemlerde aynen senın yasadıklarını yasıyorum doktora gittiğimde de ciğerlerin açık astımdan kaynaklı hiç bir problemin yok tamamen psikolojik diyor.. Ben ise ısrarla astıma bağlıyorum ama astım olmadıgını da cok iyi biliyorum aslında. Bendede mi o sorun var acaba..

Bu ara nefes almakta aşırı güçlük çekiyorum ve daralıyorum,hatırladığım kadarıyla bunu her sene bir kere yaşamışım. Aldığım nefes yetmiyor ve yorgun düşünce esniyerek nefes alıyorum nette biraz araştırdım ama tam olarak neticeye varamadım. Bazıları psikolojik demiş ama canımı sıkıcak veya dert ediceğim hiç bir sorun yaşamadım şuaralar.. 11 gün sonra devlet hastanesine randevu aldım inşallah psikolojik deyip başından savmaz çünkü bu sorundan kurtulamazsam çıldıracağım açıkcası.. Gece uykusuz kalıyorum ve günlük işlerimi rahat göremez oldum.. Benim gibi olan var mı doktora gidip ne teşhisi konuldu çok merak ediyorum..

Bende bu şikayetlerden kendi doktoruma başvurdum, bende astım çıktı ben pek psikolojik olduğunu düşünmüyorum. Bir kaç doktora gittim psikolojik dedi. Sonra doktoruma sordum gerçekten psikolojik mi diye hayır dedi meğersem astımım varmış. O yüzden sürekli nefes almakta güçlük çekip nefesim daralıyormuş. İlaç kullandım ve kurtuldum çok şükür Doktor Sevin Karalar sayesinde.

X