Amazon rezaleti!

Merhaba arkadaşlar,
Arkadaşım amazon’dan 9.911 tl tutarında philips epilasyon cihazı almış. Ürün yerine kedi köpek tüyü toplayıcısı göndermişler. İade etmiş, aldığınız ürün bu değil diyerek ne iadeyi onaylamışlar ne de ürünü gönderiyorlar. Tüketici hakem heyetine başvurmuşlar savcılığa da suç duyurusunda bulunacaklar. Başına böyle bir şey gelen var mı?

Ekşi’de rezalet başlığı açtık. Yazar arkadaşlar varsa destek olmanıza çok sevinirim.
Kargo ağırlığını ölçmelerini istesin. Bize de bir defa boş paket geldi. Hayır boş göndermedik dediler. Kargo çıkışını ölçmelerini söyleyince neticelendi. Amazon yardımcı olur ama kanıtlamanız gerek işte. Muhtemelen barkod kodlamasında hata oldu. Bazen 2 beden istiyoruz misal iade değişim yapıyoruz hala 3 gönderiyorlar. Çünkü sisteme yanlış kodlamışlarx

Merhaba arkadaşlar,
Arkadaşım amazon’dan 9.911 tl tutarında philips epilasyon cihazı almış. Ürün yerine kedi köpek tüyü toplayıcısı göndermişler. İade etmiş, aldığınız ürün bu değil diyerek ne iadeyi onaylamışlar ne de ürünü gönderiyorlar. Tüketici hakem heyetine başvurmuşlar savcılığa da suç duyurusunda bulunacaklar. Başına böyle bir şey gelen var mı?

Ekşi’de rezalet başlığı açtık. Yazar arkadaşlar varsa destek olmanıza çok sevinirim.
Amazon prime üyesi olarak, amazondan alınan üründen sıkıntı çıkmaz amaaa amazondaki diğer satıcılardan ürün alırken diğer platformlar gibi satıcının güvenirliği ve yorumları incelemek gerekiyor.

satıcı olarak şu an 3 farklı satıcı var bu ürünü satan ve hiçbiri amazon değil. ne zaman almışlar? gelen ürünün fotosunu çekmemişler mi iade etmeden? gelen faturada ne yazıyor gelen ürünün adı? ilk defa amazonun sıkıntı yaratmasına şahit oldum.

satıcı olarak şu an 3 farklı satıcı var bu ürünü satan ve hiçbiri amazon değil. ne zaman almışlar? gelen ürünün fotosunu çekmemişler mi iade etmeden? gelen faturada ne yazıyor gelen ürünün adı? ilk defa amazonun sıkıntı yaratmasına şahit oldum.
Ben de amazon saticili urun gozukuyor hatta fiyati 9640 tl gibi birsey olmus.

Neyse ekşi'deki basligi bulamadim ben, Amazon'um yapmaz demeye geldim, gidiyorum. Orda bi gicik depocu falan yapiyodur, Amazon'un trafosuna kedi kacmistir.
Ins, cozulur, arkadasiniz chargeback talebinde bulunsun, banka kanaliyla da zorlayin

elektronik veya pahalı ürünleri video ile açmıyor musunuz
amazonda sorun çıkması imkansız

biz de yakın zamanda amazon ile sorun yaşadık.
satın aldığımız bir ürün stokta yok denilerek iptal edildi ve anında daha yüksek fiyata stoğa eklendi. Bunu bildirdik ancak müşteri hizmetleri kanıtınız var mı gibi garip sorular sordu. Bu zamana kadar sorun yaşamamıştık ama bu duruma istinaden müşteri hizmetleri oldukça kötü çalışıyor diyebilirim.

Bizim kitap hediyeleşme zamanında bir arkadaş mağdur oldu. Ürünü kargoda kaldı başka ürün teslim ettiler diğer arkadaşa. Teslim ettikleri ürünü iade almadılar yerine yeniden gönderdiler.
Bir iki kere yanlış ürün aldığımda iade etmeyin yenisini gönderelim demişlerdi .
Ürün: kitap 😁
Açma şu konuları🤣🤣🤣

Kimsenin günahını almak istemem ama ben bu depo çıkışı ve kargo arasında bir şeyler döndüğünü düşünüyorum. Benim de son 4-5 seferdir migrostan ürünlerim hep eksiksiz teslimat olarak görünmesine rağmen eksik geliyor. Bence kurye çalıyor her seferinde böyle olmasını açıklayamıyorum. Çünkü depolarda kameralar var bildiğim kadarıyla, elli tane kontrolden geçiyor.

Kimsenin günahını almak istemem ama ben bu depo çıkışı ve kargo arasında bir şeyler döndüğünü düşünüyorum. Benim de son 4-5 seferdir migrostan ürünlerim hep eksiksiz teslimat olarak görünmesine rağmen eksik geliyor. Bence kurye çalıyor her seferinde böyle olmasını açıklayamıyorum. Çünkü depolarda kameralar var bildiğim kadarıyla, elli tane kontrolden geçiyor.

Benim de bu sekilde ve artik alisverisi biraktim
Ilkinde 1 poset 11 kalem urun eksikti. Zorla geri aldim birde yolladik diyip 2 ay yollamadilar. Eskiden kurye onay alirdi artik arkasına bakmadan kaciyor.
Son teslimatta 3 cikolatadan 2 si var biri yok. Ya kasa kapatiyorlar ya alip yiyor hep boyle ufak urunler eksik. Yapacak birsey yok, diger uygulamalardan devam.

Gelişme: tüketici hakem heyetinin kendilerinden savunma istemesi sonrasında tarafımıza ulaşıldı. Ürünü göndereceklerini söylediler. Umutla bekliyoruz.

Bu kişilerin de başına aynısı gelmiş. Yorumlara bakarsanız başına gelip sonradan ödeme alan kişiler de bir şeyler yazmışlar.

Tüketici hakem heyetine başvurumuzdan sonra kendilerinden istenen savunma ile birlikte doğru ürün gönderildi. Tüketici hakem heyetine çok teşekkür ederiz

X