Ampul ısısında yumurta

Lereenim

Onur Üyesi
Pro Üye
17 Ağustos 2006
4.371
1.798
Susuz haşlanmış yumurta pişirdi!..

İngiliz bir "mucit", suyu devreden çıkararak, ampul ısısında "haşlanmış yumurta" pişirmeyi "başardı"

11 Ekim 2006 Çarşamba

Simon Rhymes adlı tasarım öğrencisi, 4 adet 500 watt’lık ampul ısısıyla 6 dakikada ideal katılıkta yumurta pişirebildiğini söyledi.
Rymes, BBC’ye açıklamasında, icadının patentini aldığını, cihazın piyasaya yönelik üretimi için görüşmeler yaptığını kaydetti.

iide biz yumurtayı susuz fırına veriyoruz acayip güzel oluyor hele odun ateşi olan fırında daha çabuk güzel oluyor bu kadar uğraşmayada değmez yani h sulu ha susuz ne fark eder ki?

eğer kek falan koyduysam fırına o zaman koyuyorum yoksa sırf yumurta için çalıştırmıyorum. mesela kahvaltıda kızarmış ekmekleri ben fırında yapıyorum o zaman ekmekler kızarıp kaşarar eriyince yumurtalarda hazır oluyor.

oooo1978 ben bu yöntemi bilmiyordum.. sağolasın.. zannımca yumurtaları dolapdan alıp direkt fırına vermek olumsuz sonuçlara sebep olur değilmi?hem bu şekilde suda haşlama da olduğu gibi çatlama-patlama riski de ortadan kalmış olur..

oooo1978 ben bu yöntemi bilmiyordum.. sağolasın.. zannımca yumurtaları dolapdan alıp direkt fırına vermek olumsuz sonuçlara sebep olur değilmi?hem bu şekilde suda haşlama da olduğu gibi çatlama-patlama riski de ortadan kalmış olur..

kesinlikle haklısın. oda ısısına gelmiş olması lazım.:1yes2:

eğer kek falan koyduysam fırına o zaman koyuyorum yoksa sırf yumurta için çalıştırmıyorum. mesela kahvaltıda kızarmış ekmekleri ben fırında yapıyorum o zaman ekmekler kızarıp kaşarar eriyince yumurtalarda hazır oluyor.
ben de hiç duymamıştım:1shok: deneyeyim...ama yeterince piştiğini nasıl anlayacağız?iyi pişmeyince rafadan gibi mi oluyor?:uhm:

kızlarrr ben denedim katı kıvama 18 dk geliyor..tek farkı susuz oluşu.. tekrardan sağol 78:))

rica ederim biraz fazla kalırsa iç rengi azcık koyulaşıyor ve tadı daha güzel oluyor

X