Evlat Edinme Ankara koruyucu aile

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
Bende istanbulda oturuyorum bende ilgiliyim bu konuyla biraz netten araştırdım aslında zor bisey degil gidip başvuru yapılıyor bağlı olduğun ilçe belediyesine zaten yazıyor nette de neler yapılması gerektiği 3 cocuga kadsr koruyucu aile olunabiliyor 5 yıllık evli olunması sağlık raporu gelir beyanı falan var istenilen birde cocugun maddi mi manevimi desteğini yapacağınızı belirtyosunz eğer maddi gücünüz cok yoksa masrafını devlet karşılıyor yas gurubuna göre değişiyor miktar da oyle yazıyordu. Ankarada da cok farklı değildir sanıyorum. Cocugun ister 1 yıl ister 3 yıl ister ömür boyu koruyucu aile olarak yanında olabiliyorsunuz bunları kurumla beraber konuşup dahada iyi öğrenirsiniz.

4 yasında bir oğlum var şimdi de 30 haftalık hamileyim bir ara çok niyetlendim ama şuan vazgectım ilerde cocuklar Bıraz büyüyünce Allah kısmet ederse en azından bir iki masuma destek olup yanlarında olmak bende çok istiyorum bir anne olarak onların bir başına buyumeleri dünyaya 1 0 yenik başlamaları beni çok üzüyor gercekren 😏

Bende istanbulda oturuyorum bende ilgiliyim bu konuyla biraz netten araştırdım aslında zor bisey degil gidip başvuru yapılıyor bağlı olduğun ilçe belediyesine zaten yazıyor nette de neler yapılması gerektiği 3 cocuga kadsr koruyucu aile olunabiliyor 5 yıllık evli olunması sağlık raporu gelir beyanı falan var istenilen birde cocugun maddi mi manevimi desteğini yapacağınızı belirtyosunz eğer maddi gücünüz cok yoksa masrafını devlet karşılıyor yas gurubuna göre değişiyor miktar da oyle yazıyordu. Ankarada da cok farklı değildir sanıyorum. Cocugun ister 1 yıl ister 3 yıl ister ömür boyu koruyucu aile olarak yanında olabiliyorsunuz bunları kurumla beraber konuşup dahada iyi öğrenirsiniz.
biz üç yllik evliyiz ve istiyoruz koruyucu aile fakat iki yıl bekliycekmiyuz🤔

Bilmiyorumki oyle yazıyordu nette araştırdıgimda siz bence bu kuruma gidip direk yuz yüze görüşüp konuşun kesin karariysaniz cok daha sağlıklı doğru bilgi edinirsiniz

Tekrar baktım o evlat edinmedeymis koruyucu ailede evli bekar bile olunabilirmis

Nete yazın koruyucu aile olma şartları nereye başvuru yapabilirim yada nerden bilgi alabilirim hepsi çıkıyor

Koruyucu ailede evlilik şartı yok. Yada kaç yıllık evli olduğunun bir önemi yok. En az ilkokul mezunu, ve gelir durumuna bakıyorlar. Başvuru yapan var mı diye merak ettim. Pazartesi gidip görüşmeyi düşünüyoruz eşimle

Koruyucu ailede evlilik şartı yok. Yada kaç yıllık evli olduğunun bir önemi yok. En az ilkokul mezunu, ve gelir durumuna bakıyorlar. Başvuru yapan var mı diye merak ettim. Pazartesi gidip görüşmeyi düşünüyoruz eşimle
Yukarda yazmıştım zaten aynen gidip gorusurseniz daha doğru yol alırsınız elbette

Maddiyat durumunu sorduklarina gore maddi destekte olsun diye mi acaba
Gelir beyanı istiyorlar düzenli gelırı olsun yeterli ama sosyal hızmetler koruma altındaki çocuklara çocuklara gider ve ihtiyaçları ıcın belırlı aralıklarla ödeme yapıyor.Buda aıleleri maddi kaygılar konusunda koruyucu aıleliğe tesvık edebılmek için tam olarak aıleden istedıklerı uygun şartlarda sıcak bır aıle ortamı sağlamaları aslında birde sıgortası olmayan anneye isteğe bağlı sıgortası yapılabılıyor

40 yasndym peki bebek evlat edinebilirmiyiz yoksa

Devlette koruyucu aile olmak için müracaatınızdan sonra size sıra 9 ay gibi bir sürede geliyor.

Evlat edinmede 3-5 yılda ancak sıra geliyor büyük şehirlerde. Önceden sınırlandırılan 40 yaş sınırı son 2 yıldır kaldırıldı.

KORUYUCU ailede yaş sınırı 65.

Koruyucu aile bölümü ve evlat edinme bölümü aynı katta ... İki bölüme de uğrayıp detaylı bilgi edinebilirsiniz...

Koruyucu ailede devlet çocuğun bütün masraflarını kendi karşılıyor. Aylık ücret ve ayrıca ekstradan yılda 2 kere para ödemesi yapıyor size. Maddi hiç bir yükü olmuyor.

X