Annem sevgilimi tanimadan istemiyo.

cicek5196

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2024
4
5
27
Bi derdim var ve bunu nasil asicagimi bilmiyorum. Ben evlendim bosandim bikere genc yasinda 21 yasindaydim iki yil evli kaldim cok zor bir sürecten gectim saygisizlik aldatma küfür ilgisizlik sahiplenmeme gibi bir dolu seylerden dolayi evliligim bitti. Suan dört yil sonra ilk defa ciddi bir iliskim oldu bes aydir beraberiz kendiside bir evlilik yapmis bitirmis hersey cok iyi giderken aninda bir gün önce beraber olmamiza ragmen bana uzun bir mesaj atti ve kisa olarak söyle anlatiyim kendisinin suan düsünmek istedigini bir bosluga düsmüs gibi hissetigini ve bana karsi olan duygularindanda emkn olmak istedigini söyledi sevmiyorum ve ayrilmak istemiyorum yanlis anlama dedi bir kac gün müddet istedi verdim o müddet icinde ardi yazdi yani basi bos birakmadi yine dün aksam görüstük ve kendisi isyeriyle felan biraz sorunlari oldugunu ve korktugunu söyledi maddi yönden ve bi anda bosluga düsüp nasil haareket edicegini bilemedigini söyledi dinledim yinede bunun bir özür olmadigini söyledim affedicegimi ama bidahada olursa bitiricegimi söyledim suan ona sans vermemin sebebide sadece bana karsi ilgisi saygisi sevgisi ihmal etmememsi ilgilenmesi maddi manevi yanimda olmasi ben bu durumu anneme anlatmistim ve suan baristik annem ama bana cok kötü seyler söyledi beni anlamaya calismadan benimle kavga etti istemedigini nisan söz vesaire olmicağını söyledi daha bir sürü seyler ben suan nasil davranicagimi nasil konusucagimi bilmiyorum anneme. Yardimci olursaniz sevinirim düsüncelerinizi ögrenmek isterim yanlismi yapiyorum dogrumu yapiyorum artik bende afalladım..

bes aydir beraberiz

Bir kere evlilikte tatsız şeyler yaşanmış. Bundan sonrasında dikkat etmen gerekirken 5 aylık ilişkide ne ciddiyeti? Bir tanısaydın. Tanımadığın, daha düzene oturmamış gel gitli bir ilişki için anneyle bu kadar kavga çok gereksiz.

Yani konudan şunu anlıyoruz ki büyük bir durum olmadıkça ilişkilerinizi ailenize bile yansıtmayacaksınız. Siz unutsanız bile aileler asla unutmuyor ne yazık ki.

Erkek arkadaşınız da şu anda evlilik düşünmüyormuş anladığım kadarıyla zaten karşı tarafında kafası karışık o yüzden bir şeyler net oturmadan ailenize ilişki durumundan bahsetmeyin ve 5 ay evlilik için çoook kısa bir süre daha önce evlenip boşandığınız için bu konuda ekstra dikkatli olmalısınız ki tekrardan pişman olmayın. Karşı taraf maddi durum sürecini atlattıktan sonra ve evliliğe %100 hazır olduğunuzu hissettikten sonra annene konuyu açarak ikna girişiminde bulunabilirsin.

Kendimi annenizin yerine koyarak yazmak istiyorum.Başindan korkunç bir evlilik geçmiş yaptığı, bu tercih yüzünden yavrumun acı çekmiş olması bende travma yaratır.Erkeklere kolay kolay güvenmem hele 5 aylık ilişkide gündüz ayrı gece ayrı fikir değiştiren , terazisi bozuk adama hiç güvenmem.Evlilik tecrübeniz var ,iyi bilirsiniz birini sevmek herşey değildir,dengesiz, tutarsız, karşıdakini sürekli , kararlarıyla şaşırtan,bir öyle bir böyle tiplerle bu yola girilmez.....

Ek olarak bir erkek bana boşluğa düşmüş gibi olduğunu ve özeeellikle bana karşı duygularında net olmadığını söylüyorsa affetmezdim çünkü ''sana karşı duygularımdan emin değilim'' demek bir nevi sevmiyorum demek gibi bir şey bana göre. Tabi karar sizin ama adımlarınızı dikkatli atın. Anneniz sizin kötülüğünüzü isteyerek konuşmuyordur emin olun.

15 yaşında mı evlendin? Allah akıl fikir versin dicem de hala aklın evlilikte olduğuna göre pek vermemiş. Aman sakın kendimi geliştireyim, meslek edineyim, ayaklarımın üstünde durayım demeyin.
Ben meslek sahibiyim calisiyorum 21 yasinda evlendim ve iki yil sürdü iyi okuyun bence.

Bi derdim var ve bunu nasil asicagimi bilmiyorum. Ben evlendim bosandim bikere genc yasinda 21 yasindaydim iki yil evli kaldim cok zor bir sürecten gectim saygisizlik aldatma küfür ilgisizlik sahiplenmeme gibi bir dolu seylerden dolayi evliligim bitti. Suan dört yil sonra ilk defa ciddi bir iliskim oldu bes aydir beraberiz kendiside bir evlilik yapmis bitirmis hersey cok iyi giderken aninda bir gün önce beraber olmamiza ragmen bana uzun bir mesaj atti ve kisa olarak söyle anlatiyim kendisinin suan düsünmek istedigini bir bosluga düsmüs gibi hissetigini ve bana karsi olan duygularindanda emkn olmak istedigini söyledi sevmiyorum ve ayrilmak istemiyorum yanlis anlama dedi bir kac gün müddet istedi verdim o müddet icinde ardi yazdi yani basi bos birakmadi yine dün aksam görüstük ve kendisi isyeriyle felan biraz sorunlari oldugunu ve korktugunu söyledi maddi yönden ve bi anda bosluga düsüp nasil haareket edicegini bilemedigini söyledi dinledim yinede bunun bir özür olmadigini söyledim affedicegimi ama bidahada olursa bitiricegimi söyledim suan ona sans vermemin sebebide sadece bana karsi ilgisi saygisi sevgisi ihmal etmememsi ilgilenmesi maddi manevi yanimda olmasi ben bu durumu anneme anlatmistim ve suan baristik annem ama bana cok kötü seyler söyledi beni anlamaya calismadan benimle kavga etti istemedigini nisan söz vesaire olmicağını söyledi daha bir sürü seyler ben suan nasil davranicagimi nasil konusucagimi bilmiyorum anneme. Yardimci olursaniz sevinirim düsüncelerinizi ögrenmek isterim yanlismi yapiyorum dogrumu yapiyorum artik bende afalladım..
Aşk meşk olunca gözün kör oluyor heralde
Sütten ağzın yanınca yoğurdu üfleyerek yemen gerek sen kaynar sütü tepene dikiyorsun.
Annen haklı 5 aylık iki yetişkin(?) İkinci kez evlenen insanlar gibi değil de 17 yaş kavak yelleri esen bir izlenim veriyorsun yazdıklarından. Ayrıca İnce eleyip sık dokuman gerekiyor.
Ara verelim ne demek yol vermen gerekiyordu? İş için boşluğa düşen adam sevdiği kadından mı vazgeçecek bu ne perhiz bu ne lahana turşusu
İyi düşün taşın annen haklı
Aşk diye bodoslama dalmaya gerek yok bir kez hata olmuş
İlgi de evlilik için yeterli değil canım cicim aşkım ile ilişki yürümüyor

kuzum kötü bir evlilik yasadıktan sonra annenin senden temkinli davranmanı beklemesi yanlış değil. ben de esimle beş ayda evlenmeye karar verdim ama benim öncesinde kötü bir tecrüben yoktu. kaldı ki esim ve ailemin çok ortak ortamları vardı. yani yedi sülalesine kadar araştırıldı çocuğun. buna rağmen ailem 2 yıl beklememizi istedi evlenmek için. 1.5 yıl dolunca da evlendik. aileniz bu ani kararınız yüzünden kararınıza güvenmiyor olabilir. gayet doğal.

kaldı ki beyefendi de çok kendinden emin değil. böyle bir adamla evlenmek çok doğru mu bilemedim

kuzum kötü bir evlilik yasadıktan sonra annenin senden temkinli davranmanı beklemesi yanlış değil. ben de esimle beş ayda evlenmeye karar verdim ama benim öncesinde kötü bir tecrüben yoktu. kaldı ki esim ve ailemin çok ortak ortamları vardı. yani yedi sülalesine kadar araştırıldı çocuğun. buna rağmen ailem 2 yıl beklememizi istedi evlenmek için. 1.5 yıl dolunca da evlendik. aileniz bu ani kararınız yüzünden kararınıza güvenmiyor olabilir. gayet doğal.

kaldı ki beyefendi de çok kendinden emin değil. böyle bir adamla evlenmek çok doğru mu bilemedim
Sizi kutluyorum ben eşimi 6 ayda tanıyıp evlendim 7 yıl geçmiş hala evliliğim şüphe içindeyim siz düşünün...

Sizi kutluyorum ben eşimi 6 ayda tanıyıp evlendim 7 yıl geçmiş hala evliliğim şüphe içindeyim siz düşünün...
zaten 20 yıl da tanısanız evlilik her zaman en ufak bir hareketle bitebilecek bir şey. insan kendine tahammül edemiyor bazen kaldı ki başka bir insanla yaşamak… evlilik zaten zor bir iş. en azından iyi düşünmek gerekiyor. iyi düşününce bile sonunu kimse garanti edemez zaten 🙄 en azından başta doğru karar vererek kendimize saygımızı koruyalım yani

Adamın dediği " duygularımdan emin olmak istiyorum" sözü yeterli değil mi?? Adam daha seni sevip sevmediğini bilmiyor sen de bu adamla nişan söz hayali kuruyorsun.

X