Arkadaşım eşimden Hoşlanıyor olabilir mi?

s-eym_a

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2016
75
-26
Merhaba kızlar, Ben ve eşim 1 sene önce Hollanda'ya taşındık. 3 ay kadar önce Üniversiteden tanıdığım bir arkadaşım da yaşadığımız şehrin yakınlarına y. Lisans için geldi.Instagramdan yazistik, buluştuk. Kızı her zaman neşeli, pozitif bulmusumdur, eşime de aynı bu şekilde anlattım.Eşim yakışıklı uzun boylu, gerçekten her kadının isteyebilecegi karakterde bir erkek, kibar anlayışlı ben bile bazen hayret ediyorum bir erkek nasıl böyle olabilir diye.Simdiye kadar tansitirdigim arkadaşlarıma da hep kibar olmuştur.Neyse ara ara buluşup birer kahve içiyoruz sohbet edip dağılıyoruz.Bi keresinde çiğköfteci ye gittik, Ben ve arkadaşım marula çiğköfteyi koyup limon sıktık, o sirada es hemen nar eksisini alıp arkadaşımın cigkoftesine dokuverdi. Ben de bekliyordum sonra kenara koydu, farketmedi o esnada biliyorum ama kendimi kötü hissettim. İkinci plana atılmışm. Gibi oldu. Yine bi seferinde benim ellerimde poşetler var arkadaşımn çantası koluna düşmüş, benden omzuna koymami rica etti, eşim de ellerimin dolu olduğunu görünce, arkadaşımın çantasını omzuna çıkardı. Yine çok takılmadım ama iyi de hissetmedim. En son arkadaşım kendini davet ettirdi aslında o gün hiç müsait değildik yeni ev tasiyorduk ve o da biliyordu azçok. Ben de net bir şekilde gelme diyemedim. Her neyse geldi, arabasından indi baktım şort giyinmiş.Bisiler yiyp eve geçtik, üzerine su dokulmustu ben de kaptı uzattım dolaptan, sadece kapri, şort ve tayt vardı, diğer pijama vs hep kartonlardaydi. Tayti uzattım yok ya bu yeni gözüküyor dedi. Kapriyi uzattım bu sarı renk adet oldum belli olabilir dedi. Sortum da laciverti bu çok daha uygun dedi giydi. Şort hafif bol ve baya kısa, popo kenarları belli oluyordu,Neyse dedim artık yapcak bişey yok. İçeri geçtik ben mutfağa kahve yapmaya gittim, geldim baktım arkadaşım kanepeye uzanmış.Sonra kahve içtik, Ben bulaşıkları götürdüm, geldim yine uzanmış ve gözlerini kapamisti.Bu durum benim biraz tuhafima gitti. Kıyafeti sorun edecek biri değilim, isteyen istediğini giysin, ama evli bir çiftin evine ben bekar olarak gitseydim şort tercih etmezdim, uzanmazdim. Çünkü o kadar da rahat hareket edecek. Kadar samimiyetimiz yok.Ben lavaboya gitmiştim ve bağırsaklarım sorunluydu uzun durmak zorunda kaldım. O sırada arkadaşım kanepeden kalkmış, odada patenlerim vardı, hatta göstermek. İstiyordum o da merakliydi,onlari denemiş, ama koltukta değil. Yerde yani baya eğildi, bilmiyorum poposunu eşime mi döndü eşim gormediğini söylüyor.Esimi videoya aldım, çünkü önemli bir mail yazmam gerekiyordu, hiç bakmamış arkadaşıma.Bundan dolayı da çok pişman oldum. 5 senelik evliyiz ilk defa rahatsız hissediyorum. Arkadaşımın sözle tavırlarında bir terslik yok, sevgilisi var hatta ama biz hiç konuşurken şahit olmadık. Bağları çok kuvvetli değil ve rahatlar.Arkadasim bir erkek arkadaşının evine gidip kalıyor ve sevgilisi sıkıntı yapmıyor. Acaba diyorum zaten rahat diye mi, bilemiyorum kızlar ne düşüneceğimi? Yorumlarınızı bekliyorum

Konu sahibi nereye gitti ya?
Kamera kurmaya mı 🤣
Ay şaka bir yana Allah kimseyi bu durumlara düşürmesin.
Ne güzel onunla ağız birliği edip arkadaşını koca hırsızlığıyla suçlayacak ve yağuşuklu kocası için keşşşşke benim olsa diye hayal kuracaktık. O da mutlu olacaktı. Biz böyle konuşunca ağız tadıyla iki dedikodu yapamadı gitti.

Ne güzel onunla ağız birliği edip arkadaşını koca hırsızlığıyla suçlayacak ve yağuşuklu kocası için keşşşşke benim olsa diye hayal kuracaktık. O da mutlu olacaktı. Biz böyle konuşunca ağız tadıyla iki dedikodu yapamadı gitti.
Valla kızın totosuna bakıyor mu diye kameraya almak da ne bileyim ben🤣
Başta da söylediğim gibi olmuş.
Şortu deneme amaçlı vermiş .
Güvenilirlik testi.🤣🤣🤣

Yine mükemmel eş yine harika evlilik yine kötü arkadaş/kuzen hatta kardeş konusu
Ya arkadaşım siz niye sosyal sosyal takılıyorsunuz ben onu anlamıyorum.
Sosyalleşmek size göre değil haremlik selamlık yapın oturun öyle
Yada kimseyi eve almayın.

Her ne hikmetse o mükemmel o kibar o harika kocaya güvenmeyip kamera açıyorsunuz sonra gelen arkadaşınızın ardından öyle giyindi, böyle oturdu, şöyle yemek yedi diye dedikodu ediyorsunuz.

Buradaki Kadınlar, normal değilsiniz.

Arkadaşımı video almadım.NO uzanmış vaziyetteyken eşim çaprazında oturuyordu, yaptığımın aşırı saçma oldugunu farkındayım ve savunmam zaten dogru bişi yaptım diye. Ne düşünürsünüz ya kadın haklarını.Sort giyip yatıp uyudu diyorum, tayt verseydin diyen, al sadece bu var! deseydin diyen kişiler var. Asıl o zaman tuhaf bi durum olmaz mıydı. Yargılamaya gelince çok güzel yargılıyorsunuz,sadece eşim hakkında olumlu şeyler yazdığım için rahatsız olan bisürü kadın var şurada.Arkadaşım için de yazdım olumlu düşündüklerimi. Ama adı iftira atıyor oldu. Arkadaşlar saçmalamayın ya!! Kaldı ki detay olaylar oldu, buraya hepsini yazmadım okunmaz kaygısına. O akşam geldiğinde acil markete gitmesi gerekiyordu saat akşamın 11'i oldu. Eşimden rica etti sonra ben gidelim deyince, "Sen gelme ya bide üstünü giyincen şimdi benim için" dedi mesela. Keşke bu detayı da yazsaymışım. Kaldı ki kendisi kozmopolit biyerden gelmiyor, aklınızda ne canlandı. Ailesi muhafazakar ve dekolteli giyinmesine son derece karşıymış. Kendisini dediğim gibi hiç şort giyerken görmedim.Namazında niyazında biri. Kaldı ki böyle güvensizlik üzerine problemi daha önceden yaşasaydım ve emin olsaydım, görüşüyor olmazdım.Konuyu buraya taşıyıp dalga malzemesi yaptığıma çok daha pişman oldum, belki iyi ifade edemedim bilmiyorum. Karşı tarafı "kadın hakları" adı altında yücelticem diye, başka bi kadına pekala giydirebiliyorsunuz. 5 sene geçti ilk defa böyle bir olayla karşılaştığımı belirttim. Benim bisürü arkadaşım gelir giderdi eve İstanbuldayken. Birbirinden güzel bisürü arkadaşımı agırladım. Ama arkadaşlarım şort, bikini giyiyor olsalar bile eşimin yanında bi tık dikkat ettiler.Bunu eşim kendilerine bakacak diye yapmadılar elbet, Ben rahatsız olmayayım diye yaptılar. Ben de hiçbir zaman rahatsız olmadım. Hadi şortu ben verdim ama evde uzanan oydu. Aklımdan acaba yorgun mudur diye gecirdim, ama hadi yatalım dediğimde 'aa yok ya sohbet edelim' diye kendisi dedi.Ertesi gün sabah 7 'de işe gitmem gerektiği halde gitmedim. Benim sorum! Arkadaşım orspu mu değil mi değil? Ben bu durumdan rahatsız oldum, ama yanlış da düşünmüş olabilirim? Siz ne dersinizdi? Konu buralara nasıl geldi anlamadm. Her neyse

Kocan kıza kuyruk sallamış

Merhaba kızlar, Ben ve eşim 1 sene önce Hollanda'ya taşındık. 3 ay kadar önce Üniversiteden tanıdığım bir arkadaşım da yaşadığımız şehrin yakınlarına y. Lisans için geldi.Instagramdan yazistik, buluştuk. Kızı her zaman neşeli, pozitif bulmusumdur, eşime de aynı bu şekilde anlattım.Eşim yakışıklı uzun boylu, gerçekten her kadının isteyebilecegi karakterde bir erkek, kibar anlayışlı ben bile bazen hayret ediyorum bir erkek nasıl böyle olabilir diye.Simdiye kadar tansitirdigim arkadaşlarıma da hep kibar olmuştur.Neyse ara ara buluşup birer kahve içiyoruz sohbet edip dağılıyoruz.Bi keresinde çiğköfteci ye gittik, Ben ve arkadaşım marula çiğköfteyi koyup limon sıktık, o sirada es hemen nar eksisini alıp arkadaşımın cigkoftesine dokuverdi. Ben de bekliyordum sonra kenara koydu, farketmedi o esnada biliyorum ama kendimi kötü hissettim. İkinci plana atılmışm. Gibi oldu. Yine bi seferinde benim ellerimde poşetler var arkadaşımn çantası koluna düşmüş, benden omzuna koymami rica etti, eşim de ellerimin dolu olduğunu görünce, arkadaşımın çantasını omzuna çıkardı. Yine çok takılmadım ama iyi de hissetmedim. En son arkadaşım kendini davet ettirdi aslında o gün hiç müsait değildik yeni ev tasiyorduk ve o da biliyordu azçok. Ben de net bir şekilde gelme diyemedim. Her neyse geldi, arabasından indi baktım şort giyinmiş.Bisiler yiyp eve geçtik, üzerine su dokulmustu ben de kaptı uzattım dolaptan, sadece kapri, şort ve tayt vardı, diğer pijama vs hep kartonlardaydi. Tayti uzattım yok ya bu yeni gözüküyor dedi. Kapriyi uzattım bu sarı renk adet oldum belli olabilir dedi. Sortum da laciverti bu çok daha uygun dedi giydi. Şort hafif bol ve baya kısa, popo kenarları belli oluyordu,Neyse dedim artık yapcak bişey yok. İçeri geçtik ben mutfağa kahve yapmaya gittim, geldim baktım arkadaşım kanepeye uzanmış.Sonra kahve içtik, Ben bulaşıkları götürdüm, geldim yine uzanmış ve gözlerini kapamisti.Bu durum benim biraz tuhafima gitti. Kıyafeti sorun edecek biri değilim, isteyen istediğini giysin, ama evli bir çiftin evine ben bekar olarak gitseydim şort tercih etmezdim, uzanmazdim. Çünkü o kadar da rahat hareket edecek. Kadar samimiyetimiz yok.Ben lavaboya gitmiştim ve bağırsaklarım sorunluydu uzun durmak zorunda kaldım. O sırada arkadaşım kanepeden kalkmış, odada patenlerim vardı, hatta göstermek. İstiyordum o da merakliydi,onlari denemiş, ama koltukta değil. Yerde yani baya eğildi, bilmiyorum poposunu eşime mi döndü eşim gormediğini söylüyor.Esimi videoya aldım, çünkü önemli bir mail yazmam gerekiyordu, hiç bakmamış arkadaşıma.Bundan dolayı da çok pişman oldum. 5 senelik evliyiz ilk defa rahatsız hissediyorum. Arkadaşımın sözle tavırlarında bir terslik yok, sevgilisi var hatta ama biz hiç konuşurken şahit olmadık. Bağları çok kuvvetli değil ve rahatlar.Arkadasim bir erkek arkadaşının evine gidip kalıyor ve sevgilisi sıkıntı yapmıyor. Acaba diyorum zaten rahat diye mi, bilemiyorum kızlar ne düşüneceğimi? Yorumlarınızı bekliyorum
Artik evde gorusmek istemediğini açıkça söyle ne var bunda bir de kadın kadına görüşün koca ne manaa?

Gayet açık giyinen arkadaşlarım var yalnız ben o açtı diye öküz gibi bakan bir kocaya sahip olmadığım için sıkıntı yaşamıyorum. Kocalarınıza güvensizlikten kadınları suçlamak doğal geliyor size.
Tamam canım sen giydir. Sorunun koca olmadığını da söyledim defalarca başkasının babasının kardeşinin yanında da giyilmez. Eşiniz babanız da sizin baska erkeklerin yanında giymenizi istemez. Aynı şekilde erkek için de geçerli erkeklerde istediği gibi gezemez başkasının evinde

Utanması gerekir diyor hala ya.

İşte bütün mesele burda, siz insanlar hakkında karar veriyorsunuz, utanıp utanmayacakları sizin tasarrufunuzda değil. Onu anlatmaya çalışıyoruz.
Bana göre bu şekilde benim fikrim bu yönde. Sizin düşünceniz beni ilgilendirmiyor. Benimki de sizi ilgilendirmezse sevinirim. İyi akşamlar

Siz şort giymekten utanırsınız, bir başkası başını açmak istemez, diğeri üstsüz güneşlenir. İnsanların bu konulardaki sınırları birbirinden farklıdır. Kimse kimseye kendi sınırını dayatamaz. Burda şahsi fikirlerimizi tartışmıyoruz. Ben de yakın arkadaşım da olsa kimsenin evinde şort giyip uzanmam güpegündüz. Ama bir başkası için de benim yaptığım herhangi bir şey sınır ihlali olabilir. Hanımefendi düzgün tanımadığı insanı mahrem alanına sokup sonra da yaptığı ve söylediği şeylere kulp uydurduğu için kabahatli. Herkes kendi evinde kendi kurallarına göre yaşamakta özgür. Bu kadar rahatsız olduysa kamera kuracağına arkadaşını bir mazeret uydurup bir daha evine almayarak durumuna çözüm üretebilecekken “arkadaşım eşime asılıyor” gibi mesnetsiz konuşmalar yapıyor. Mide bulandıran da bu.
50 defa söyledim ama kimse anlamak istemiyor sanırım ben konu sahibini savunmadım. Benim söylediğim kimse kimsenin evinde bu şekilde rahat davranmamalı. Davranıyorsa muhatabı kesmeli. Anlatabildim mi? Kadınlar sort giymesin demiyorum ben.

Bana göre bu şekilde benim fikrim bu yönde. Sizin düşünceniz beni ilgilendirmiyor. Benimki de sizi ilgilendirmezse sevinirim. İyi akşamlar
İnsanlar hakkındaki kendinizce haddiniz olmayarak kararlarınız fikir değildir. Yani ortada beni ilgilendirmeyen bir fikir de yok. Ne dense boş. Selametle.

50 defa söyledim ama kimse anlamak istemiyor sanırım ben konu sahibini savunmadım. Benim söylediğim kimse kimsenin evinde bu şekilde rahat davranmamalı. Davranıyorsa muhatabı kesmeli. Anlatabildim mi? Kadınlar sort giymesin demiyorum ben.
Yok anlıyoruz da onaylamıyoruz sadece. Çünkü yanlış, o yüzden.

İnsanlar hakkındaki kendinizce haddiniz olmayarak kararlarınız fikir değildir. Yani ortada beni ilgilendirmeyen bir fikir de yok. Ne dense boş. Selametle.
Hic kimseden haddimi öğrenecek değilim. Ben bu şekilde düşünüyorum. Size göre ne şekildeyse öyle yaşayın. Ben ne kadın düşmanlığı yapıyorum burada ne de erkek. İkisinin de dikkatli olması gerektiğini savunuyorum. İyi akşamlar 🖐🏻

Tamam canım sen giydir. Sorunun koca olmadığını da söyledim defalarca başkasının babasının kardeşinin yanında da giyilmez. Eşiniz babanız da sizin baska erkeklerin yanında giymenizi istemez. Aynı şekilde erkek için de geçerli erkeklerde istediği gibi gezemez başkasının evinde
Neden? Tahrik mi oluyorlar.

Kadınlar şortu kadın ortamında giysin dimi ?

Yok anlıyoruz da onaylamıyoruz sadece. Çünkü yanlış, o yüzden.
Ben diyorum ki konu sahibi hatalı. Misafiri hatalı. Herkes hatalı. Mahrem yerleri kenardan köşeden gösterecek kadar giyilmemeli giymesine müsaade ediyorsan üstüne konuşmamalı. Ne kimsenin annesinin ne babasının ne eşinin yanında. Bana göre yanlış bir şey. Ben bunu modernlestiremem. Savunduğum şey başından beri bu. Ben izin vermezdim diyorum ben evime almazdım ben kötü olduğunu düşünüyorum. Başkası düşünmüyorsa o onun hayatı beni ilgilendirmez

Arkadaşın eşinden değil de eşin arkadaşından hoşlanıyor olabilir . Yazdıklarından arkadaşının esine herhangi bi yılısıklık hissetmedim.

X