Doğuma Hazırlık Arkadaşlar merhaba. Epidural sezaryen olmak istiyorum. Sezaryen olmak isterken tıbbi zorunluluk gereği istemsiz normal doğum olma ihtimali var mı?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

tazmanya canavari

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2019
39
15
36
Bir şey olur da normal doğum yapma zorunluluğum olur mu onu bilmek istiyorum kendimi hazırlama açısından. Örneğin suyun gelirse o aşamadan sonra sezaryen olmaz vb. durum olması ve zorunlu normal doğum yapılması gibi şeyler mümkün mü?

Bir şey olur da normal doğum yapma zorunluluğum olur mu onu bilmek istiyorum kendimi hazırlama açısından. Örneğin suyun gelirse o aşamadan sonra sezaryen olmaz vb. durum olması ve zorunlu normal doğum yapılması gibi şeyler mümkün mü?
Öyle bir durum yok, ama devlette yapacaksanız normal doğuma zorluyorlar isteğe bağlı olmuyormuş eğer özel ise sıkıntı yaşamazsınız

Suyun gelirse dahi sezeryan yapiliyor. Ama çocugun dogum kanalina girdikten sonra kolay kolay yapilmiyor diye biliyorum. Cunku kanala girmesin diye 38 haftalarda yapiliyor. Kaç haftalik hamilesiniz. Bende sezeryan dusunuyorum ben 17+1

Suyun gelirse dahi sezeryan yapiliyor. Ama çocugun dogum kanalina girdikten sonra kolay kolay yapilmiyor diye biliyorum. Cunku kanala girmesin diye 38 haftalarda yapiliyor. Kaç haftalik hamilesiniz. Bende sezeryan dusunuyorum ben 17+1
Öyle birşey yok ben planlı sezeryan oldum 39+4te ve bebeğim kanaldaydı

Kanalda ikende yapiliyordur fakat. Planli bir sezeryan yapilicaksa. Cocuk kanala girmesin diye 38 de yapiliyor diye duydum.
Yok işte öyle birşey yok onu diyorum benim planlıydı 38de alalım demedi doktor 😀 doğum kendisi başlayana kadar da beklenebiliyor hatta.Ben öyle yapacaktım ama sonradan evham yaptım bekleyemedim 😀

Yok işte öyle birşey yok onu diyorum benim planlıydı 38de alalım demedi doktor 😀 doğum kendisi başlayana kadar da beklenebiliyor hatta.Ben öyle yapacaktım ama sonradan evham yaptım bekleyemedim 😀
Burdaki kadinlar dedi bende bilmiyorum. Genellikle 38 de yapiliyor diye. Anladim bende 17 haftalardayim sezeryan olucam allahin izniyle. 39+3 de eşimin dogum günune denk geliyor. Doktorum tmm derse bende o gün olayim ozamn

X