Aşılama Aşılamada yumurtanın erken çatlaması ve aşılamanın iptal olması ipta

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

Aknemne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2019
138
56
28
Gonal-f ile aşılamaya başlandı. Yumurta erken çatladığı için aşılama iptal edildi. Bu problemi yaşayan var mı ?

Ben yaşadım maalesef düzenli takip edilmedi. Yumurta söndü denildi ama çatlamış ti iğneyle devam ettiler vücut kabul etmeyince hasta oldum. Şimdi adet olmayı bekliyorum tekrar basliycam Bi aksilik oluşmazsa. Size de muhtemelen fazla doz verdiler ondan olabilir.

Gonal-f 75 ml uyguladım 12 gün. 2 yumurta gelişti kendiliğinden çatladı.

Aslında güzel gitmiş ama dediğim gibi son takipler çok önemli ben ilk 6 gün 50 ml sonra 6 gün 75 ml sonra da iki gün 112.5 kullandım ve hastalandım. Sizin neyiniz vardi ben de poko var

Aslında güzel gitmiş ama dediğim gibi son takipler çok önemli ben ilk 6 gün 50 ml sonra 6 gün 75 ml sonra da iki gün 112.5 kullandım ve hastalandım. Sizin neyiniz vardi ben de poko var
Bizimki bilinmeyen infertilite hiç bir problem gözükmüyor ama 22 aydır hiç gebelik oluşmadı. İlk aşılama tutmadı şimdi 2. Olacaktı ama maalesef olmadı. Nasip değilmiş

Merhaba.. hipo hipoluyum bebek tedavisine başlamaya karar verdik. Aranızda hipolu olup eğitim araştırma hastanesinde tedavi görerek olumlu sonuç alan var mı?

Eklentiler

• Screenshot_2021-03-20-23-15-11-066_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg
    Screenshot_2021-03-20-23-15-11-066_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg
    35,6 KB · Görüntüleme: 35
Yani problemin prolaktin değeri yüksek olması değil mi ?
Hayır hipofizden lh ve fhs çok çok az salgılanıyor bu yüzden yumurtalıklar uyarılmıyor ve yumurta büyüyüp çatlamıyor. Yumurtaları büyütüp çatlatacaklar. Her doktor bilmiyormuş bu hastalığı o yüzden korkuyorum :KK43: ankaradayım ben

Hayır hipofizden lh ve fhs çok çok az salgılanıyor bu yüzden yumurtalıklar uyarılmıyor ve yumurta büyüyüp çatlamıyor. Yumurtaları büyütüp çatlatacaklar. Her doktor bilmiyormuş bu hastalığı o yüzden korkuyorum :KK43: ankaradayım ben
O zaman tüp Bebek merkezinde veya üniversitede bir doktor bulmak gerek. Yine şanslısın ki Ankara da imkan ve doktor çok. Hiç tedavi başlandı mı ?

İnfertilite bölümünde başladım şehir hastanesinde ama geçenlerde bilen bir doktor olması gerektiğini yoksa çok uğraşacağımı duydum. Bilen doktorlar hep özelde özel bizi çok zorlar merak ediyorum devlette yaptıran var mı diye. ilk defa başlayacağım tedaviye kan usg hsg smear testlerim alındı tamamladım hepsini bu ay önümüzdeki ay tedavi polk gideceğim başlayacak inşallah:) hem mutlu hem tedirginim :)

X