Erkek İnfertilitesi AZOSPERM DE HANGI DOKTOR?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
İlgili ve samimi bi doktor. Bizde başarı sağlayamadı. Ama başka hastalarda çok başarısı var.

2. Teseyi yaptı ama emin olmadan. Maalesef hiç hücre bulunamadı. Boşuna bıçak altına yattı
Öncelikle geçmiş olsun, Bülent hocanın hastasıydınız sanırım. Son durum nedir? Merak ettim sormak istedim. Başka biyerde tedaviye devam edicekmisiniz?

Canım Meraba bnm eşim de azosperm fsh 41 biz peru ya gttik 1 hafta önce hiç ilgilenmedi diyebilirim hormona baktı göz ucuyla şak die ilaç listesini koydu önümüze hiç bir sorumuzu cevaplamadı bize başka türlü örneklerden verdi. Direk asistan ı Salih in yanına götürdü bizi o da antto iştr ilaç hap iğne macunlat otlar alınacak hepsi anlaşmalı yerden dedi ortalama 2 yıl tedavl dedi biz hiç memnun kalmadık o yuzden de vazgeçtik ordan tabi iyi olup memnun olan hastaları da vardr bilemem. Biz şimdi tansel e randevu aldık oraya gideceğiz.
Merhaba son durumunuz nedir acaba bizde yeni öğrendik eşimiz azosperm olduğunu fsh 43 lh yüksek

Merhaba son durumunuz nedir acaba bizde yeni öğrendik eşimiz azosperm olduğunu fsh 43 lh yüksek
Meraba şu an 35 haftalık hamileyim şükür.
Eşimim de fsh hormonu yüksekti acele karar vermedik temkinli ilerledik dr tansel kaplanca da tedavi oldu eşim 9 ay 3.tüp sperm bulundu ve sonra 3. Denemedw hamile kaldım şükür. Allah size de yaşatsın inşallah 🙏 🤲 Ama sakın Celaleddin Peru ya gitmeyin zaten çok paralar gidio yaızk oluo hayal kırıklığı tam anlamıyla

Eşimim de fsh hormonu yüksekti acele karar vermedik temkinli ilerledik dr tansel kaplanca da tedavi oldu eşim 9 ay 3.tüp sperm bulundu ve sonra 3. Denemedw hamile kaldım şükür. Allah size de yaşatsın inşallah 🙏 🤲 Ama sakın Celaleddin Peru ya gitmeyin zaten çok paralar gidio yaızk oluo hayal kırıklığı tam anlamıyla
Yaa çok sevindim gerçekten sağlıklı kucağınıza alırsınız inşallah 😊 bende c.Peru ve tansel hoca arasında kararsız kalmıştım aslında ilk tese demi bulundu sizin

lütfen düşüncelerinizi kendinize saklayın insanları böyle yönlendirerek kul hakkına giriyorsunuz.

Yaa çok sevindim gerçekten sağlıklı kucağınıza alırsınız inşallah 😊 bende c.Peru ve tansel hoca arasında kararsız kalmıştım aslında ilk tese demi bulundu sizin
Geç gördüm k bakmayın 🙏 evet ilk tesede bulundu.peru nın iyi gediği hastalar vardr belki bilemem ama ona giderseniz aynı anda üroloji ye de gidin ama Peru herkese aynı listeyi verip yolluo çünkü.

lütfen düşüncelerinizi kendinize saklayın insanları böyle yönlendirerek kul hakkına giriyorsunuz.
İnsanları ben kimim ki yönlendireyim bn de o insanlar gbi hastalıkla mücadele ettim bn sadece yaşadığım şeyleri dr un bana olan tavrını yazdım. Burası zaten p yüzden var insanlar nerde ne yaşamış hangi dr a gtmiş iyi gelmiş gelmemiş yoksa burdan fikir almayacaksak ne işimiz var. Kul hakkı diyerek beni Suçlayamazsnz. Peru nın bizle alay etmesi ne sizce hem para verip odasında bizle hiç ilgilenmeden şak die ilaç listesini önümüze koyup asistanına postalaması asıl kul hakkına giren o dr dur. Paramızla rezil olduk biz orda. Bilip bilmeden konuşmayın bn sadece dr un bize olan tavrını yazdım. Siz benm ne yaşadığımı bilemezsiniz

İnsanları ben kimim ki yönlendireyim bn de o insanlar gbi hastalıkla mücadele ettim bn sadece yaşadığım şeyleri dr un bana olan tavrını yazdım. Burası zaten p yüzden var insanlar nerde ne yaşamış hangi dr a gtmiş iyi gelmiş gelmemiş yoksa burdan fikir almayacaksak ne işimiz var. Kul hakkı diyerek beni Suçlayamazsnz. Peru nın bizle alay etmesi ne sizce hem para verip odasında bizle hiç ilgilenmeden şak die ilaç listesini önümüze koyup asistanına postalaması asıl kul hakkına giren o dr dur. Paramızla rezil olduk biz orda. Bilip bilmeden konuşmayın bn sadece dr un bize olan tavrını yazdım. Siz benm ne yaşadığımı bilemezsiniz
ben kimim ki yönlendireyim diyorsunuz ama sakın cp ye gitmeyin diyorsunuz nasıl bir ikilemin içindesiniz. sizde insanların ne yaşadığını o doktorla kaç sene tedavi görüp ne aşamalara geldiğini bilemezsiniz. valla biz yaklaşık 1 senedir tedavideyiz bizimle aynı liste kullananda var kullanmayan da var. çünkü neden adamın hastaları belli grupta insanlar... O YÜZDEN İNSANLARI YANLIŞ YÖNLENDİRMEYİN. DÜŞÜNCELERİNİZİ KENDİNİZE SAKLAYIN O DOKTORDA VEYA SİZİN DOKTORUNUZDA BİNLERCE İNSAN TEDAVİ OLUYOR... İNSANLARIN UMUTLARINI BURDA KIRACAK YETKİYE SAHİP DEĞİLSİNİZ...

Ayni sorun bizde de vardi biz de bülent erola gecis yaptik iyi ki de yapmisiz

ben kimim ki yönlendireyim diyorsunuz ama sakın cp ye gitmeyin diyorsunuz nasıl bir ikilemin içindesiniz. sizde insanların ne yaşadığını o doktorla kaç sene tedavi görüp ne aşamalara geldiğini bilemezsiniz. valla biz yaklaşık 1 senedir tedavideyiz bizimle aynı liste kullananda var kullanmayan da var. çünkü neden adamın hastaları belli grupta insanlar... O YÜZDEN İNSANLARI YANLIŞ YÖNLENDİRMEYİN. DÜŞÜNCELERİNİZİ KENDİNİZE SAKLAYIN O DOKTORDA VEYA SİZİN DOKTORUNUZDA BİNLERCE İNSAN TEDAVİ OLUYOR... İNSANLARIN UMUTLARINI BURDA KIRACAK YETKİYE SAHİP DEĞİLSİNİZ...
Evet sakın gitmeyin diyorum aklı olan ister yönelir ister yönelmez bn başıma geleni söyledim ben yandım kimse yanmasın die söledim çeken anlar 1 sene uğraş verdik bu azospermle maddi manevi maalesef burdan tanışp Peru ya giden uzun süre ve sonç alamamış tandğm var gittiğimde tanıştğm hasta var sonç alamamış çok yazık o çaresiz insanları maddi manevi sömürüolar biz de safız gittik para yedirdik ama erken anladık çok şükür çünkü Peru bi ürolog değil. Doğuştan kanalı tıkalı olan bi hastaya 1 yıl tedavi uygulamş boş yere ürologa gidince ortaya çıkmş oysaki burda insanlar gidiosa bile aynı anda bi ürologa gitsin derdindeyim ben çaresizlik çok zor yaşadık gördük. Peru bi de kendi istediği yerlerden test istio ultrason istio bu neden en iyi hastanelerde çekilen ultrasonu testi kabul etmio para dönüo her yerinde çıkar var inşallah insanlar bıraz araştırıp giderler başka da bi şey demiyorum siz de gidiosanz Allah yardımcınz olsn ne diyeyim her türlü.

Ayni sorun bizde de vardi biz de bülent erola gecis yaptik iyi ki de yapmisiz
Çok sevindim sizin adınıza inşallah siz de evlat sahibi olursunuz ürolog dalında Bülent beyi de çok duydum tansel bey bize İnternet üzerinden telefonunu vermişti iletişim kurup öyle gitmiştik güzel sonçta aldık tansel bey olmasaydı biz de Bülent beye giderdik en kısa zamanda inşallah size de nasip olur hayırlı evlat 😇🙏🤲

Canım Meraba bnm eşim de azosperm fsh 41 biz peru ya gttik 1 hafta önce hiç ilgilenmedi diyebilirim hormona baktı göz ucuyla şak die ilaç listesini koydu önümüze hiç bir sorumuzu cevaplamadı bize başka türlü örneklerden verdi. Direk asistan ı Salih in yanına götürdü bizi o da antto iştr ilaç hap iğne macunlat otlar alınacak hepsi anlaşmalı yerden dedi ortalama 2 yıl tedavl dedi biz hiç memnun kalmadık o yuzden de vazgeçtik ordan tabi iyi olup memnun olan hastaları da vardr bilemem. Biz şimdi tansel e randevu aldık oraya gideceğiz.
Başka hastanede sonuç aldınız mınprki

Tabiki de hormon kaynaklı , çünlü azosperm değerleri diğer erkeklerin değerlerinden aşırı yüksek veya aşırı düşük
Bunun tedavisini görüp bebek sahibi olmuş çok hastası var
Tese sıkıntı değil hatta şu an tedabiden daha ucuz ama tesede çıkmama ihtimali var
Celalettin peru zaten teseye karşı değil ama tese olunması için az miktarda da olsa bir üretim olmalı fsh denilen bir horman var bizim eşlerinizde bu normalin 3 kayı ve sperm üretimini engelliyor, ve bunun gibi bir çok değer
Tabiki tercih sizin çok iyi düşünün ınstagramdan celalettin peruyu takip edin orada bebek sahibi olmuş insanların geçtiği aşamaları paylaşmış
sizin spermleriniz hangi aşamada ?

Merhaba arkadaşlar.Başlığı görünce hemen yazmak istedim.

6 yıllık evliyim.eşimin azosperm olduğunu 1,5 yılın sonunda öğrendik.Hemen araştırma içine girdik.bize ilk başta değerler normal olunca tıkanıklığa bağlı olabileceği söylenmişti.Bursada bir tüp bebek merkezinde Micro Tese Ameliyatı oldu eşim.Ama sonuç Olumsuz oldu.
“O merkezide yazmak isterdim ama yine insaflı davranıp yazmamayı tercih ediyorum.Ameliyatlı eşimi kaldırıp yarım saat bile müşade altında tutmadan,yanımıza bile gelmeden taburcu ettiler.”
Daha sonra Kaan Aydos ismiyle çok karşılaştık.zor zahmet randevu alabildik.6 ay kadar tedavi uyguladı.hiç bir cvp alamadık.Bütün değerler en başından beri olması gerektiği gibiydi.
Haploid testi istedi.Balıkesirden kalktık Ankara’ya yaptırdık sonuç yine olumsuz.
Tedaviyi bitirdi.çocuğunuz olmaz dedi evlatlık düşünün dedi..😔😔
2019 un başında Emre Bakırcıoğlu ile tanıştık.Bütün değerler normal ama sperm çıkışı hiç yoktu.Micro teseyi sadece bir kez deneyen doktorlardan.mart ayında tese olduk.
Odaya geldi ilk başta çok başarılı geçmedi ama laboratuvar dan yıkama işlemi sonucu bekliycez dedi.2 saat ameliyat da kaldı eşim.
Ve mucize oldu 2 tüp canlı sperm bulundu🙏
Şimdi Aynı klinikte beraber çalıştığı Numan Bayazıt hocamla tüp bebek tadevisndeyiz.
Dün transfer işlemi olacaktı ama karnım da sıvı birikmesi sonucu hocamız yapmadı.5 tane embriyo donduruldu.1 ay inşallah transfer işlemi gerçekleşecek.
Şimdi Duam bebeğimin bana tutunması🙏
Rabbim herkesin yüzünü güldürsün..
Bebeğiniz oldu ınsallah?

X