Erkek İnfertilitesi AZOSPERM OLUP BASARI ÖYKÜSÜ OLANLAR

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

elifmacit

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2022
38
5
24
ESIM AZOSPERM VE TEST DEGELERI 0 CIKIYOR DAHA FSH VE GENETIK TEST VS VERMEDIK NELER YAPMAMIZ GEREKIR BILMIYORUM SPERRA KULLANDIK 1 AY AMA BIR FAYDASI OLMADI.

ESIM AZOSPERM VE TEST DEGELERI 0 CIKIYOR DAHA FSH VE GENETIK TEST VS VERMEDIK NELER YAPMAMIZ GEREKIR BILMIYORUM SPERRA KULLANDIK 1 AY AMA BIR FAYDASI OLMADI.
Geçmiş olsun öncelikle, doktorunuz nasıl yönlendirdi? Eşininiz iyi bir hastanenin iyi bir üroloji doktoruna gitmesini tavsiye ederim. Önce ilaç ile sperm çıkışı sağlamaya çalışıyorlar. Bu birkaç ay sürüyor. Sonra tekrar sperm testi vermesi istenir. Eğer yine değer 0 ise genetik test ve kromozom testleri ( kan ile bakılıyor) isteniyor bu testlerim sonucuna göre tese ameliyatı önerebiliyor doktorlar. Testisten ameliyat ile sperm arıyorlar yani. Ameliyat sonucunda sperm bulunursa tüp bebek yapıyorlar. Bulunamaz ise başka bir doktor tedavi olup ameliyat olan ve 2. Hatta 3. Tese de sperm bulunan da var. Maddi ve manevi zor bir süreç. Normal yolla hamilelik biraz zor malesef. Allah ın işi tabi karışılmaz bilemeyiz. Ol der olur, belli olmaz. Allah yardımcımız olsun. Umarım çok yorulmadan bebişinizi kucağınıza almak nasip olur🙏🏻🙏🏻

Bu arada normal sperm oluşumu için ihtiyaç olan süre üç ay. İlaçları da en az 3-6 ay kullanılması gerekiyor. Sizin ilacı 1 ay kullanmanız ikinci bir test için yeterli olmamış olabilir. Hormon testi filan da yapılası gerekiyor ilaç kullanımı için

Bu arada normal sperm oluşumu için ihtiyaç olan süre üç ay. İlaçları da en az 3-6 ay kullanılması gerekiyor. Sizin ilacı 1 ay kullanmanız ikinci bir test için yeterli olmamış olabilir. Hormon testi filan da yapılası gerekiyor ilaç kullanımı için
Merhaba aynı konudan bizde müzdaribiz ve yazdıklarınızı okudum.eşimin sperm testi sonucunda sadece bi tane sperm ve oda cansız olarak bulundu😕 daha sonra ultrasonla flan bakıldı sağ taraf açık sol tarafta tamamen olmasa da tıkanıklık var denildi.genetik test istediler verdi sonucu 10 güne çıkacak.yanlız söylediğiniz gibi ilaçtan bahsetmediler.bize direk genetik test ve sonuca göre tüp bebek yapılacak denildi ki oda kötü çıkmazsa denildi.ilaç kullanmadan direk tese galiba onun olması normal mi ilaç kullansa daha mı iyi olur

Merhaba aynı konudan bizde müzdaribiz ve yazdıklarınızı okudum.eşimin sperm testi sonucunda sadece bi tane sperm ve oda cansız olarak bulundu😕 daha sonra ultrasonla flan bakıldı sağ taraf açık sol tarafta tamamen olmasa da tıkanıklık var denildi.genetik test istediler verdi sonucu 10 güne çıkacak.yanlız söylediğiniz gibi ilaçtan bahsetmediler.bize direk genetik test ve sonuca göre tüp bebek yapılacak denildi ki oda kötü çıkmazsa denildi.ilaç kullanmadan direk tese galiba onun olması normal mi ilaç kullansa daha mı iyi olur
İlacı genelde hormon dengesizliği olduğu durumlarda , hormonları dengelemek için veriyorlar. Yani fsh, Lh, total testosteron normal değerlerin altında ya da üstünde ise veriyorlar diye biliyorum. Hem hormonal , hem gen ve kromozom faktörleri , hem de tıkanıklığa bağlı üç tür azosperm var sanırım. Horoman bağlı azospermi de hormonlar dengenelince sperm çıkışı olabiliyor sanırım ameliyata gerek kalmayabiliyor. Sizin azospermi sebebinize göre doktorunuz tedavi şeklini belirliyor. Ama tabi her dr tedavi yöntemi farklı. Önce ilaç kullandırıp çıkış sağlayamzsa ameliyata baş vuran dr da var. Direkt ameliyat yapan dr da var. Öncesinde ilaç kullanmak ameliyatta da kaliteli sperm bulunma şansını da arttırabilir

Insallah bi bebeğimiz olur sağlıkla ama hormonlarının bir sıkıntı yok ya kabakulak ya da tikaniklik olabilir gibime geliyor volum 0.2 gözüküyor ve devlet hastanesinin testine güvenmiyorum embiriyolahlar tarafından bakılan tup bebek merkezindeki bi hastaneye tekrar test vericez umarım vardır sperm

Insallah bi bebeğimiz olur sağlıkla ama hormonlarının bir sıkıntı yok ya kabakulak ya da tikaniklik olabilir gibime geliyor volum 0.2 gözüküyor ve devlet hastanesinin testine güvenmiyorum embiriyolahlar tarafından bakılan tup bebek merkezindeki bi hastaneye tekrar test vericez umarım vardır sperm
Endişe etmeyin tıkanıklığa bağlıysa sperm çıkacaktır ameliyatsız şırangayla aldılar benim eşimden 20dklık bi operasyonla. Tese olmasına gerek kalmadı. Kaliteli embriyolarımız oldu ilk denemede pozitifi gördük. Eğer faydası olacaksa doktorumuz bülent erol :)

Biz de üç ay ilaç kullandık, hormon değerlerimiz genetiğimiz, kromozom analizimizde sıkıntı yoktu. İlaç kullandık çünkü içerde sperm olup olmadığının garantisi yok. varsa bile dışarı çıkamadıkları için ölürlermiş spermler.ilaç ile zemin hazırlandı desteklendi tedavi. Çok şükür biz tesa (şırınga) ile spermlere ulaştık 20 dklık bi operasyon. Tese olmamıza gerek kalmadı.

Endişe etmeyin tıkanıklığa bağlıysa sperm çıkacaktır ameliyatsız şırangayla aldılar benim eşimden 20dklık bi operasyonla. Tese olmasına gerek kalmadı. Kaliteli embriyolarımız oldu ilk denemede pozitifi gördük. Eğer faydası olacaksa doktorumuz bülent erol :)
Burda (izmir) dogrudurust biyer yok malesef gittiğimiz doktorda hormon tahlilini dahi biz yaptırmak istedik temiz çıktı ama doktorlar çok pahalı.

Biz de üç ay ilaç kullandık, hormon değerlerimiz genetiğimiz, kromozom analizimizde sıkıntı yoktu. İlaç kullandık çünkü içerde sperm olup olmadığının garantisi yok. varsa bile dışarı çıkamadıkları için ölürlermiş spermler.ilaç ile zemin hazırlandı desteklendi tedavi. Çok şükür biz tesa (şırınga) ile spermlere ulaştık 20 dklık bi operasyon. Tese olmamıza gerek kalmadı.
Bilmiyorum tikaniklik mi ama kimse visey demiyor.miktar 0.2 çıkıyorsa yüksek ihtimal bence

canım mekanık bi sorun mu yani inmemiş testis döl yolları yokluğu veya küçükken geçirilmiş ağır bi rahatsızlığı varmı eşinizin veya son 1 ay içinde covid oldunuz mu

canım mekanık bi sorun mu yani inmemiş testis döl yolları yokluğu veya küçükken geçirilmiş ağır bi rahatsızlığı varmı eşinizin veya son 1 ay içinde covid oldunuz mu
Ya ultrason çekildi bakıldı kimse böyle biseyden bahsetmedi sadece küçükken kabakulak geçirdi biraz ağırmış. İnmemiş testis veya diğer rahatsızlıklar ile ilgili doktor böyle biseyden bahsetmedi henüz net bir doktorumuz da yok şuan arayistayiz doktor bulmamız gerekiyor Bende bilmiyorum napicaz ben tikaniklik üstünde duruyorum öyle düşünüyorum

Kabakulak cok kotu cocuklukta azospermi yapiyor insallah care bulursunuz

Bizim çocugumuz oldu çok sukur 9 aylık şuan 6 ay iğne ilaç tedavısı görduk normal çıkış için uğrasmadık doğrusu buna sabrım yoktu eşimin hormonlar daydı sıkıntı tese oldu ilk transferde tuttu şukur rabbim çok aratmadı dr tansel kaplancan a tedavı olduk rabbim ayağını taşa değdirtmesin

Mfk yöntemi ve destekleyici takviyeleri ile de azosperm hastalarında çıkış olanlar olmuş Dr Bey paylaştı hiç araştırınız mi ?

Canım cvbın için teşekkür ederim genetik testten de bahsetmişsin.bizde şuan onun sonucunu bekliyoruz bi kısmı çıkmış.doktor tamamı çıkınca söylerim demiş.sen anlarmısın göndersem sonuca bakarmısın biz hiç birsey anlamıyoruz 😣😣

Canım cvbın için teşekkür ederim genetik testten de bahsetmişsin.bizde şuan onun sonucunu bekliyoruz bi kısmı çıkmış.doktor tamamı çıkınca söylerim demiş.sen anlarmısın göndersem sonuca bakarmısın biz hiç birsey anlamıyoruz 😣😣
Malesef anlayamam :KK43: doktorun görmesi gerekli

Ilac tedevisi verdimi dr verdiyse ne verdi size bizde baslicaz tedeviye benim esimde kucukken atesli rahatsizlik gecirmis o yuzden ayni durumdayiz bizde 😔

X