Erkek İnfertilitesi Azospermi ve tese

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
O test üreme sistemiyle ilgili çok önemli bir test istemesi gerekirdi doktorlara ameliyat öncesi fikir verir. Benim eşim de azospermiydi istanbul bahçeci’de bülent erol hocada tedavi gördü.
Merhaba sizin eşinizin inhibin b değeri kaç çıkmıştı. Biz de Bülent Erol hocada tedavideyiz. Eşimde azospermi var. Haziran ayında mikro tese olacak

Haklisiniz umutlanmaya bile korkuyoruz. Biz 1.5 yıl önce gittiğimizde 100.000 di sayı. Sonra klomanve kürlerle 200.000 oldu tüp bebek yapıldı negatif sonuçlandı. Tekrar tedavi olacak gücü yeni bulmuştuk kendimizde bir ay önce tekrar başlayalım dedik eşim test verdi 2 canlı 5 cansız 7 sperm çıktı. Perhizi yanlış oldu herhalde dedik ikinci testte 0 cıktı. Doktorumuz da direk tese dedi. Ürologa bile göndermeden.Bende şimdi çaresizce doktor arıyorum. Ama bu konuyla direk ilgilenen bir isim var mı bilemiyorum bulamadım internetteki yorumlardan. Bu arada bize embriyo kalitesi artsın diye takviye başlamıştı doktor 2 ay kullanmıştık testlerden önce eşime emodex bana teatrio. Ondan mi böyle oldu dedim onunla alakası yok dedi doktor.
Bülent Erol ile bahçeci mutlaka görmüşsün eşiniz bu konuda bir kaç doktordan görüş almanızı öneririm direk tese diyenlerde uzak durun

Merhaba sizin eşinizin inhibin b değeri kaç çıkmıştı. Biz de Bülent Erol hocada tedavideyiz. Eşimde azospermi var. Haziran ayında mikro tese olacak
Inhibin b değer ölçümünü her doktor yapiyormu veya her azosperm teshisinde yapilabiliniyormu. bizim sebep belli değil inhibin b ölçülmedi sanirim sadece ?

Bülent Erol ile bahçeci mutlaka görmüşsün eşiniz bu konuda bir kaç doktordan görüş almanızı öneririm direk tese diyenlerde uzak durun
Henüz hiç bir doktorla görüşmedik tup bebek doktorumuz tese olacak dedi sadece. Şu an konya da bir baktiralim diyoruz. Gonul elbette bahçeci olsun ister ama dükkan işletiyor eşim hemen hemen istanbula gidemeyiz gibi

ankaraya gidin hani SEMRA HOCAYA mutlaka görünsün eşiniz ALife hastanesi bakın bu ciddi bır sporun semra hoca eşinizin seviyesini ölçer en azından tese öncesi nerede hangi sevide sperm cıkıp cıkmayacagını tahmin edewrsiniz ankara yakın konyaya bari alife a görünbmeden tese olmayınız

Detayli inceliyorlarmis ankara ve istanbulda baktirdinizmi hiçmi hücre yok gelişmemişte olsa?
Gidemedik canim . Ispartada yasıyorum ben burda detaylı test yok. Sadece bi kere tese olduk ondada sperm cikmadi daha sonra patolojiye gonderdiler . Sonuc olarak testis sperm üretiyor ama bi aşamada duruyor dediler bir sene oldu şimdi tekrar tese olun diyorlar

5 ay önce ilk farabi hastanesine gittik hamile kalamadıgım için eşimle birlikte orda öğrendik testte 0 sperm çıktı . doktor esimin azosperm oldugunu söyledi selçuklu tıpa yönlendirdi orda tekrar test verdi eşşim. genetik test falan yapıldı hiçbir sorun yoktu ama spermde çok az dı 1-2 tane çıkmıştı doktora neden böyle çıktı dediğimizde hastaneden hastaneye farkedebileceğini söyledi doktor mikro tese olacağını söyledi esimin tedavi uygulamayacagını söyledi bizde bidaha gitmedik o hastaneye . 3 . olarak da meram tıpa gittik 1 ay önce doktor vitamin verdi proxeed ,e vitamini.1aydır kullanıyoruz yarın test verilecek çok merak ediyorum sonucu :) o 1-2 tane umut oldu bizim için tekrar çıkmasını umud ediyoruz. adetim de 4 gün gecikti neden geciktiğini de bilmiyorum hiç gecikmezdi böyle umutlanmak istemiyorum ama bi umut bekliyorsun yinede .bakalım hayırlısı ...
Insallah bebişin vardir canim . Eşin test verdimi canim sonucunuz ne cıkti

Gidemedik canim . Ispartada yasıyorum ben burda detaylı test yok. Sadece bi kere tese olduk ondada sperm cikmadi daha sonra patolojiye gonderdiler . Sonuc olarak testis sperm üretiyor ama bi aşamada duruyor dediler bir sene oldu şimdi tekrar tese olun diyorlar
aynı şekilde oldu bizimde mutlaka ama mutlaka ya semra hocaya A life a yda ıstanbulda ıyı bır hastaneden doktordan görüş alın tedavisiz tese olmayınız

Eklentiler

• 20210525_134441.jpg
    20210525_134441.jpg
    124,2 KB · Görüntüleme: 81
Merhaba benim eşimin inhibin b değeri 160 küsürdür. Canlı cansız hiç çıkış yoktu eşimde. Ancak bülent hoca eşimin bu değerlerine bakarak sperm hücresinin olduğunu üretim oldugunu büyük ihtimalle kanallarda tıkanıklık olabileceğini tahmin etti ve haklı cıktı mikroteseye gecmeden iğneyle cok rahat şekilde spermleri alabildi. Sperm var ama cıkıs yok bizde kanallar tıkanmış.
allah yardımcınız olsun cocugunuza kavusursunuz inşallah hayırlısıyla 🤲

Merhaba benim eşimin inhibin b değeri 160 küsürdür. Canlı cansız hiç çıkış yoktu eşimde. Ancak bülent hoca eşimin bu değerlerine bakarak sperm hücresinin olduğunu üretim oldugunu büyük ihtimalle kanallarda tıkanıklık olabileceğini tahmin etti ve haklı cıktı mikroteseye gecmeden iğneyle cok rahat şekilde spermleri alabildi. Sperm var ama cıkıs yok bizde kanallar tıkanmış.
allah yardımcınız olsun cocugunuza kavusursunuz inşallah hayırlısıyla 🤲
Bizim inhibin b 5 in altında geldi. Ondan dolayı mikro tese yapacak o zaman.
bir de covid oldu zaten. O da çok etkiliyormuş

Cok sevindim canım . Bisey kullanmismiydiniz. Ve once sıfırmiydi
Canim ilk testimiz 0 dı . Hastane degistrdik orda 1-2 tane motil sperm cikti .3 cüye baska hastaneye gittik bugun test verdigimizde 44.000 olmus tabi bu arada vitamin kullandik 1 ay proxeed ,e vitamini,çakşır suyu .
Doktor kriptozosperm siniz dedi bazen dusebilor yukselebilir belli olmaz dedi bazen hiç çıkmayadabilir dedi havuzlama yapilacak insallah öylelikle tüp bebek yolumuz uzun ve baya masraflı🤲hayirlisi olsun ins

Canim ilk testimiz 0 dı . Hastane degistrdik orda 1-2 tane motil sperm cikti .3 cüye baska hastaneye gittik bugun test verdigimizde 44.000 olmus tabi bu arada vitamin kullandik 1 ay proxeed ,e vitamini,çakşır suyu .
Doktor kriptozosperm siniz dedi bazen dusebilor yukselebilir belli olmaz dedi bazen hiç çıkmayadabilir dedi havuzlama yapilacak insallah öylelikle tüp bebek yolumuz uzun ve baya masraflı🤲hayirlisi olsun ins
Maşallah çok sevindim insallah bizimde birden düzelir sonuclarimiz 🤲🏻

Maşallah çok sevindim insallah bizimde birden düzelir sonuclarimiz 🤲🏻
Insallah canim belkide sizde kriptozosperm olabilirsiniz surekli oynama oluyorsa .
Doktor bizimde bazen 0 gorebilecegimizi duraklama doneminde olabilecegini soyledi .bu tür hastalarda havuzlama yapiliyormus canim novafertil tüp bebek merkezine gittik bugun hocayla görustuk hayirlisi olur ins orda baslamayi düşünüyoruz 🤲🌸

Insallah canim belkide sizde kriptozosperm olabilirsiniz surekli oynama oluyorsa .
Doktor bizimde bazen 0 gorebilecegimizi duraklama doneminde olabilecegini soyledi .bu tür hastalarda havuzlama yapiliyormus canim novafertil tüp bebek merkezine gittik bugun hocayla görustuk hayirlisi olur ins orda baslamayi düşünüyoruz 🤲🌸
Sizin fsh iniz kaçtı acaba? Ben dün eski tahlillere baktım da bizim fsh 23. Doktorunuz ilgilimiydi memnun kaldıysanız ismi nedir? çok sevindim sizin adınıza umut oldu haberiniz bana da

Sizin fsh iniz kaçtı acaba? Ben dün eski tahlillere baktım da bizim fsh 23. Doktorunuz ilgilimiydi memnun kaldıysanız ismi nedir? çok sevindim sizin adınıza umut oldu haberiniz bana da
Bizim fsh-7.60 doktor sınırda dedi kucuklukte atesli hastaligin etkileyebilecegini soyledi doktor.sizin fsh sıkıntı var ozaman hormonlardan kaynaklida olabilir .
baya ilgiliydiler memnun kaldik .
tabi orda tup bebsk yaptiranlar dHa bilgilidirler ben arastirmaya devam edecegim yinede .

X