Babam hakkında, baskı, psikolojik şiddet

Arada kaldım. Onlar ne yaparsa yapsın ben yine de dürüst olmak istiyordum. İzin vermiyorlar buna

Akıllı olacaksın.
Dürüst olmak her zaman kazandırmaz.
Kim dürüst olup da kazanmış? O ancak filmlerde olur.
Ben dürüst siyasetçi, iş insanı görmedim.
Sen gördün mü?
Hepsi politik ve şartlar ne getiriyorsa ona göre oynarlar.
Sen de buna mecbursun. Ben dürüst oynayacağım dersen sen daha çok kaybedeceksin.
Sen istediğin şeyi nasıl elde edebileceksin ona bakacaksın. Eğer yolu buysa bunu yapacaksın.
Yoksa şimdiden evinde otur ve çeyizini hazırla. Dayaklara ve baskılara da hazır ol.
Sen bilirsin.
O insanlar bundan anlıyorsa onların kurallarına göre oynayacaksın.
Sen de madem istediğin hayatı yaşamak istiyorsun ve seni üniye göndermeme ihtimalleri var bunları riske atmaya değer mi?
İleride takır takır paranı kazanan bir doktor olduğunda o paranın tadı onara o kadar tatlı gelecek ki.
Sen de o güçle onlara istediğini yaptıracak ve yapacak duruma geleceksin. Gıkları dahi çıkmayacak.
Yalanım varsa ne olayım.
Akıllı ol.
Akıllı ol.
Akıllı ol.

Babaniza hiselerinizi yazabilirsiniz.
Bakislarin çok sertti yazmaya karar verdim diyerek.

Iletisim kurun ve derdinizi anlatin. Elbet ortak paydada uzlasirsiniz.

Babaniz O sizin :)

Merhabalar, öncelikle başarından dolayı seni kutlarım. Gönül isterdi ki bu Sevinç’in önüne bu tartışmalar girmesin ama vardır bunda da bir hayır.

Bak güzel kardeşim bende 11 yaşında kapandım. Hiç kimse bana baskı yapmadı zaten açık saçık şeyler giymeyi küçükken de sevmezdim.Çirkin bakışlara maruz kalmak, göz hapsine alınmak beni çok endişelendirirdi. Tesettür bana özgürlük verdi. Nasıl ki değerli mücevherler gizlenir örtülür, saklanır; inan kendimi nadide bir elmastan değerli hissediyordum hala öyle.

Ailen sana örtünmenin gereğini, güzelliğini, seni nadide kılışını anlatmadan zorla baskıyla yapmaya çalışmış. Tabiiki hoş değil ama sana iyilik yapmak için bunu yapmışlar. En kıymetli mücevherler saklanır korunur çünkü.

Bence neden örtündüğünü bilmiyorsun sen. Sorun orada. O yüzden manasız geliyor. Videolar izle. Dinle.
Sonra yine dilediğini yap. İnşaallah bu güzel halin olur devamı da. Çok kıymetlisin bunu hiç unutma. Allah’a emanet ol. ❤️❤️❤️

X