Bazı yakın akrabaların niyeti

Geç kalmışım çocuğum olmazmış gibi yorumlar yapıyorlar ya da evde kalmışım yorumları vs. vs. Bir de mal varlığım herkesin gözüne batıyor dikkat çekiyor yani bi de evlenmeyince böyle düşünceler oluyor
Ben anlamadım mal varlıgı dedıgın ev araba onlardan senın degıl aılenın ..yanı sizin
Bırde senın cocugun olmazsa mal ıkıncı derece akrabayamı gecıyormus

Ben anlamadım mal varlıgı dedıgın ev araba onlardan senın degıl aılenın ..yanı sizin
Bırde senın cocugun olmazsa mal ıkıncı derece akrabayamı gecıyormus
Alt soy
Anne baba
Anne babanın alt soyu (kardeşler)
Büyükanne büyükbaba
Büyükanne büyükbabanın alt soyu (hala teyze)

SiZ bu kafayla evlilik sozlesmesi de yaparsiniz. Arti bu tarlalar anne babanizindir, size kalacagi ne malum? Belki satacaklar bisey olacak vs

Herkese merhaba. Bazı akrabalarımın davranışlarından şüpheleniyorum. Özellikle benim özel hayatım hakkındaki tutumları.. Öncelikle ben 31 yaşındayım, evli değilim ve ailemin tek çocuğuyum, bu durum bazı yakın akrabalarımın( hala, teyze, dayı vs.) işine geliyor, benim evlenmemi istemiyorlar, çünkü akıllarınca eğer ben evlenmezsem, dolayısıyla çocuğum da olmazsa benim tüm mirasımın onlara ve onların torunlarına kalacağı düşüncesindeler, bunu nerden anlıyorsun diye soracak olursanız hal ve hareketlerinden resmen hissettiriyorlar, bu arada durumumuz iyi sayılır evimiz, arabamız ve yazlığımız var, bunların hepsini annem, babam ve benim birikimimle yaptık. Sadece Annem evlenmemi istiyor, babam karışmıyor. Ben hep zor şartlar altında çalıştım ve bunların hak etmeye kişilere kalmasını istemiyorum, eğer ilerde evlenmezsem veya çocuğum olmazsa amaçlarına ulaşmış olacaklar, en kötü ihtimal böyle olursa nasıl bir yol izlemeliyim ve ne yapmalıyım yani siz olsanız ne yapardınız? Bi de çok yakın akraba oldukları için hepimiz aynı şehirdeyiz ve onları görmeme ihtimalim yok gibi bi şey, niyetlerini bildiğim için görüşmek bile istemiyorum ama mecbur kalıyor insan, ben bu durumu annem ve babamla da konuştum kendi kardeşleri olduğu için konduramıyorlar. size biraz abartı gelebilir Ama durum bu hem anne tarafımdan hem de baba tarafımdan evlenmemi istemeyen insanlar var. Hepsinin en az 2-3 çocuğu var ve çoğu evli hepsinin çocukları falan var, benim konum açılınca bana imalı laflar ediyorlar alttan alttan…evlenip evlenememe bu da ayrı bir konunun başlığı . Gerçekten siz böyle bir şey yaşamış olsaydınız ne yapardınız

Eğer bir Sabancı değilseniz bukadar takmayın.
İnsanlar sizi, sizin kendinizi önemsediğiniz kadar önemsemez.

Aynı yaştayız, bunu düşünmek için sizce çok saçma bir yaşta değil misiniz? Hayatınıza biri girecektir belki evleneceksiniz ama bunlar sağlıklı düşünceler gibi gelmedi. Benim bir teyzem evlenmedi ve çocuğu olmadı hayatında biri var evlenmek istemedi büyük bir mirası olduğu için. Bazı kuzenlerimin bu mirastan pay almasını istememiş ve mahkeme kararıyla mirasını annemle bir teyzeme ve okun çocuklarına bırakmış. Benim haberim geçen sene oldu mahkeme kağıdının bir örneğini verdi. E devletinde duruyor karar mesela hiç birimize söylemeden gitmiş yapmış bunu. İstese bağışlayabilirdi, hiç bir şey yapmazdı. Bu mirasın kalacağı insanlardan biriyim çünkü diğer teyzemin 2 çocuğu var ben tekim. Kalan 11 yeğenini otomatik olarak çıkarmış oldu mirasından. Ama buna göre hareket eden kimse yok hayatımızda ben mesela evlenmesini çok istemiştim resmî olarakta kendisi istememişti. Teyzem 54 yaşında bu arada benim. Yani bunları onun bile düşünmesi bana erken gelmişti 31 nedir 🥺
Ayyy ne güzel teyze bende anneme arada beni hastanede karıştırmış olabilirler mi diyorum🤣🤣 hatta dün konusu geçti yok diyo niye dedim belki gerçek ailem multimilyonerdir🫣 bir kiziyoki 🤣🤣

Vasiyet bırakabilirsiniz. Ve garanti olsun diye akıl sağlığı raporu da alacaksınız. Ki ileride birileri iptal ettirmeye çalışmasın. Olur mu olur, örnekleri var. Akıl sağlığı konusunda heyet raporu da alın ki vasiyet daha garanti olsun. 65 yaşından önce vasiyeti yazdırın. Çocuğu olmayanlar çoğunlukla vasiyet bırakır. Yoksa akrabalarınıza yani yansoylara geçer. Kardeş, abi, abla varsa sizin miras onlara, onlar yoksa anne ve babanızın yakınları yansoylari varsa ( teyze, dayı, amca) vs onlara veya onlar hayatta değilse onların altsoylarına geçer. Sizin durumunuzda tek çocuk olduğunuz için ileride mirasçınız olmazsa tüm malınız anne, baba tarafındaki yansoylara geçer.
Fakat bence ümitsizlik için çok erken. Benim çoğu tanıdığım 30'larin sonunda anne oldu. Daha 31 yaş ne ki.. evlenirsiniz bence. Gene de içiniz rahat etsin diyorsanız vasiyet hazırlayın, zaten çocuğunuz olursa iptal ettirirsiniz.

Herkese merhaba. Bazı akrabalarımın davranışlarından şüpheleniyorum. Özellikle benim özel hayatım hakkındaki tutumları.. Öncelikle ben 31 yaşındayım, evli değilim ve ailemin tek çocuğuyum, bu durum bazı yakın akrabalarımın( hala, teyze, dayı vs.) işine geliyor, benim evlenmemi istemiyorlar, çünkü akıllarınca eğer ben evlenmezsem, dolayısıyla çocuğum da olmazsa benim tüm mirasımın onlara ve onların torunlarına kalacağı düşüncesindeler, bunu nerden anlıyorsun diye soracak olursanız hal ve hareketlerinden resmen hissettiriyorlar, bu arada durumumuz iyi sayılır evimiz, arabamız ve yazlığımız var, bunların hepsini annem, babam ve benim birikimimle yaptık. Sadece Annem evlenmemi istiyor, babam karışmıyor. Ben hep zor şartlar altında çalıştım ve bunların hak etmeye kişilere kalmasını istemiyorum, eğer ilerde evlenmezsem veya çocuğum olmazsa amaçlarına ulaşmış olacaklar, en kötü ihtimal böyle olursa nasıl bir yol izlemeliyim ve ne yapmalıyım yani siz olsanız ne yapardınız? Bi de çok yakın akraba oldukları için hepimiz aynı şehirdeyiz ve onları görmeme ihtimalim yok gibi bi şey, niyetlerini bildiğim için görüşmek bile istemiyorum ama mecbur kalıyor insan, ben bu durumu annem ve babamla da konuştum kendi kardeşleri olduğu için konduramıyorlar. size biraz abartı gelebilir Ama durum bu hem anne tarafımdan hem de baba tarafımdan evlenmemi istemeyen insanlar var. Hepsinin en az 2-3 çocuğu var ve çoğu evli hepsinin çocukları falan var, benim konum açılınca bana imalı laflar ediyorlar alttan alttan…evlenip evlenememe bu da ayrı bir konunun başlığı . Gerçekten siz böyle bir şey yaşamış olsaydınız ne yapardınız
İyi de yaşın31 , 51 değil ?

Kaç senedir bunu mu dert ediyorsunuz cidden? Önceden de başlık acmissiniz gören sanar Sabancı :) kaç kuzeniniz var bilmiyorum ama o kadar kişiden kişi başı ne düşecekte insanlar seneler seneler sonrasının derdine düşsün. Bence siz kompleks yapmışsınız bu evlenememe durumunu. Benimde 1.dereceden yakınımda birisi var bu şekilde ama aklımıza gelmedi böyle bişey. Ben bu durumda olsam kuzenlerimin beklentisi olsun veya olmasın hayır kurumuna bağış yapardım.

Bazı insanlar böyle bi ev bir araba sanır ki herkesin gözü onların üstünde herkesin nazarı onlara değiyor paranoyakda oluyor bunlar başına bi şey gelse bilmem falancanın nazarı değdi diyip bide insanı zan altında bırakıyorlar, bunlara şaka da yapılmıyor otu b. Ku ciddiye alıyorlar sözüm size değil çevremde var böyle bi iki tane, hiçbir şey görmedikleri için kendilerini cok elzem matah sanıyorlar ah ah 🥴🥴

Ayyy ne güzel teyze bende anneme arada beni hastanede karıştırmış olabilirler mi diyorum🤣🤣 hatta dün konusu geçti yok diyo niye dedim belki gerçek ailem multimilyonerdir🫣 bir kiziyoki 🤣🤣

bende arada anneme beni hangi camiden aldıysanız geri bırakın gerçek ailemi bulmak için hala geç değil diyorum sdjkfsf çok uzun süre çocuğu olmamış annemin beni kızdırdığında evlatlık olduğumu öne sürüyorum sinirleniyor :KK70::KK70:
Teyzem benim geleceğimi bir şekilde daha da iyi yere taşıdı diğer yeğenleri öğrendiğinde nasıl olacak bilmiyorum mesela, düşünmek bile istemiyorum teyzemi kaybettiğimi :KK43: annem kadar emeği var üstümde maddi manevi babamı çok küçük yaşta kaybettim ben. Annemler 6 kardeşler ve teyzem sadece 2 ablasına ve onun alt soyu olan 3 yeğenine bırakmak istemiş mirası. Açıkçası neden böyle bir karar aldı bilmiyorum anneannemi kaybettiğimiz dönemde çok kırgınlıkları oldu çoğu kuzenime sanırım bu tetikledi. Annemin de haberi yokmuş bunu yaparken ben daha 18 yaşında falanmışım tarihi de öncesi baya. Noterde bir şey yapmak istememiş direkt mahkemeye çıkmış ki teyzem yurtdışında yaşıyor bunun için habersiz avukat falan tutup ilerlemiş. Bence insanın bir noktada gözü dönüyor. Konu sahibini anlamaya çalışıyorum ama çok oturtamıyorum kafamda çünkü yaşı çok küçük bundan sonra hayatına girmek isteyecek kişilere de mirasım tek cocuk olduğum param için mi gelecek diyecek büyük ihtimalle. bende tek çocuğum hem annemin mirası hem teyzeminki kalacak görünüyor upuzun yıllar sonunda bana. Ki ikisinin de hatrı sayılır mirası var babadan kalma, üstlerine de kendileri koydular evler arsalar yazlıklar. Ama değil teyzeminki anneminki bile benim şuan gündemimde değil bana dokunan bir hayrı yok, belki çocuğuma dokunacak faydası. Eşimle evlenirken onun böyle büyük bir mirastan haberi yoktu dedem biz evliyken öldü öyle miras paylaşıldı. Teyzemin mirasından teyzem bize durumu açıklayınca haberdar olduk. 31 yaş bunları düşünmek için çok erken, hayata böyle ilerlenemez. Herkese bu şüpheyle yaklaşılmaz çünkü :KK43:

X