bebeğe röntgen

Evet 4 aylıktı düzeldi dediler çıkarttık. 3 ay sonra ya kontrol verdiler.
Başka yere gittim 6 aylıktı o zaman ve düzelme olmadığını söyledi gittiğim doktor, tekrar tak 1 yıl boyunca takılı kalsın dedi çok üzüldüm o an sağolsun bandaj takmadan önce bide beni kendi hocasına çocuk ortopedisinde uzman hocasına yönlendirdi
O uzman da evet açıklık var ama düzelecek başka aparat veya bandaj verip bebeğine eziyet cektiremem tecrübelerime güveniyorum iyileşir dedi. O da aynı şekilde 3 ay sonra ya kontrol verdi yani 9. Ayda gittim ve düzeldi iyileşti kızın dedi.
Bu sefer de 6 ay sonra ya kontrol verdi bu tarz durumlar da gerileme tekrarlayabiliyormus. Evet iyileşti ama kontrollere devam edicez.
Detayli.anlatmissin.cok sag ol. Bizde de aparat var takipteyiz sifa verir ins Allahim hepsine

Evet 4 aylıktı düzeldi dediler çıkarttık. 3 ay sonra ya kontrol verdiler.
Başka yere gittim 6 aylıktı o zaman ve düzelme olmadığını söyledi gittiğim doktor, tekrar tak 1 yıl boyunca takılı kalsın dedi çok üzüldüm o an sağolsun bandaj takmadan önce bide beni kendi hocasına çocuk ortopedisinde uzman hocasına yönlendirdi
O uzman da evet açıklık var ama düzelecek başka aparat veya bandaj verip bebeğine eziyet cektiremem tecrübelerime güveniyorum iyileşir dedi. O da aynı şekilde 3 ay sonra ya kontrol verdi yani 9. Ayda gittim ve düzeldi iyileşti kızın dedi.
Bu sefer de 6 ay sonra ya kontrol verdi bu tarz durumlar da gerileme tekrarlayabiliyormus. Evet iyileşti ama kontrollere devam edicez.
Çok geçmiş olsun inşallah tamamen iyileşir bebeğin kontroller de hep temiz çıkar

Detayli.anlatmissin.cok sag ol. Bizde de aparat var takipteyiz sifa verir ins Allahim hepsine
Rica ederim Allah razı olsun ❤️
Sizede çok geçmiş olsun inşallah bir an önce kurtulur aparattan şu süreçte tek anladığım gerçekten işinden iyi bir doktor bulmak.
Evet öyle yapıyorum hazır yoğurt vereceğine hiç verme demişti doktor. Çok sevmedi yoğurdu ama yine de veriyorum probiyotik olduğu için çok önemli bence
Benim kız da ilk zamanlar sevmemişti yoğurdu şuan bayılıyor siz vermekten vazgeçmeyin sever zamanla 💮 bu bebelerin her anı farklı ya sjsjsjs
Benim kız ilk zamanlar bayıla bayıla yediği yumurtayı şuan yemez meselaa inşallah onu da tekrar sever. çok faydası var çok önemli beslenmelerinde

Evet öyle yapıyorum hazır yoğurt vereceğine hiç verme demişti doktor. Çok sevmedi yoğurdu ama yine de veriyorum probiyotik olduğu için çok önemli bence
Ben de dün yaptım yoğurdu bugün deneyeceğim vermeyi bakalım sevecek mi:) Annesi bir yoğurt delisi sever diye düşünüyorum

2 3 kez çekildi malesf

Patatesle başlamıştım ben biraz eski kafalı davrandım bu konuda yediklerimden yedirmeye çalıştım. Kilo konusuna hiç bakmadım hep belli bir kilo artışı oldu o yüzden ne kilo aldırır hiç bakmadım

Evet 3 aylıkken 1 ay takıldı. En son gittiğim doktor palvik bandaj en az 1 yıl takılmalı ve sürekli takip edilmesi gereken birşey demişti. 9. Ay kontrolüne götürdüğümde iyileştiğini söylediler 6 ay sonra tekrar kontrolü var inşallah tekrar etmez.
2 3 kez cektirmssin sen yine de. Ben dün bir çocuk doktoru ile konuştum aynı gün doğan bir bebeğe 10 röntgen çektirdiğimiz oluyor o konuda için rahat olsun dedi

Neye tukendiniz ben anlayamadim? Tukenmeye yer mi arıyorsunuz?

8 gunlukken tum vucut rontgeni cekildi ilk kizima, covid suphesiyle.
3 aylikken kaka sebebiyle cekildi.
18 aylikken kolunda kirik mi var diye cekildi.
25 aylikken rota sebebiyle cekildi, acaba bagirsaklarda baska bir sorun mu var diye.

2.kizima 2 aylikken rontgen, 3 aylikken 2 ayri ultrason, 4 aylikken yine ultrason, 6 aylikken mr cekildi.

Bebelerimin yüzüne neseyle bakabiliyorum, cunku tukenmeye yer aramiyorum.
Merhaba bebeğinize mr çekildiğinde anestezi mi uygulandi yoksa uyku ilacı mi benim de 6 aylık olacak ve doktor mr istiyor anestezi yapalım diyor

Merhaba bebeğinize mr çekildiğinde anestezi mi uygulandi yoksa uyku ilacı mi benim de 6 aylık olacak ve doktor mr istiyor anestezi yapalım diyor
Uyku ilaci ya da anestezi uygulanmadı.
Ancak anesteziye razi gelirsen mr degil tomografi cekelim o daha detayli istedigimiz goruntuyu verir demisti.

Neden mr cekilecek?

Kolunda bir şişlik var masum duruyor ama bir bakalm dedi. Peki bebek nasıl hareketsiz kaldı ilacsz
Bizim beyin mr'i idi bas bolgesini bayaği sarip sarmaladilar, mr teknisyeni de tatli bicirik bi kizdi, beni de mr odasina aldilar, yanina oturtturdular, ben yaninda oldugum icin sakin kaldi, bir de oncesinde emzirdim ama uyumasina izin vermedim, mr masasina yerlestirilince sakinlestirdigim muziklerden actim.

1 gece once de surekli youtube'dan mr sesi dinlettim.

Bizim beyin mr'i idi bas bolgesini bayaği sarip sarmaladilar, mr teknisyeni de tatli bicirik bi kizdi, beni de mr odasina aldilar, yanina oturtturdular, ben yaninda oldugum icin sakin kaldi, bir de oncesinde emzirdim ama uyumasina izin vermedim, mr masasina yerlestirilince sakinlestirdigim muziklerden actim.

Maalesef direk anestezi dediler acal

Özelde mi yaptniz acaba devlette direk anestezi diyorlar

X