Bebeğimde yabancı korkusu !!!

elvanbuyuksari

Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2022
37
4
31
Bebeğim 4 aylık olduğundan beri yabancılardan korkuyor şu an 8 aylık ve başka birinin evine gittiğimizde asla susmadan kendini yırtarak sürekli ağlıyor ve mecbur bizde kendi evimize dönmek zorunda kalıyoruz. Eve döndüğümüzde de korkudan titriyor ara sıra. Bu durum yüzünden evden çıkamaz hale geldim nasıl önüne geçerim bu durumun bunu yaşayan anneler lütfen yardım edin 😞😞

Ayı ve gelişimi gereği yapıyor aslında endişelenmeyin. Giymek istediğiniz kişiyi size çağırın bi kaç gün önce kendi evinde, givende hissettiği alanda tanışsın. Kişiler onu zorlayıp önüne atlayıp sevmeys çalışmasın ona zaman tanısın. Mutlaka sevdiği bir oyuncağı ya da nesne vardır. O kişiye o oyuncağı verin elinde tutsun göstersin ona versin ordan belki yavaş yavaş bağ kurabilir. 😊

Bebeğim 4 aylık olduğundan beri yabancılardan korkuyor şu an 8 aylık ve başka birinin evine gittiğimizde asla susmadan kendini yırtarak sürekli ağlıyor ve mecbur bizde kendi evimize dönmek zorunda kalıyoruz. Eve döndüğümüzde de korkudan titriyor ara sıra. Bu durum yüzünden evden çıkamaz hale geldim nasıl önüne geçerim bu durumun bunu yaşayan anneler lütfen yardım edin 😞😞
Benim.bebegim 6 aylik. 4 aylikken babasina verince bile ciglik kiyamet agliyodu. Smdi daha az gergin kalabalik ortamlarda. Etrafi kesfetmeye basladkca azaliyo. Baskalarinin kucagina vermemeye calisiyorum ben cozum olarak

Benim.bebegim 6 aylik. 4 aylikken babasina verince bile ciglik kiyamet agliyodu. Smdi daha az gergin kalabalik ortamlarda. Etrafi kesfetmeye basladkca azaliyo. Baskalarinin kucagina vermemeye calisiyorum
Ayı ve gelişimi gereği yapıyor aslında endişelenmeyin. Giymek istediğiniz kişiyi size çağırın bi kaç gün önce kendi evinde, givende hissettiği alanda tanışsın. Kişiler onu zorlayıp önüne atlayıp sevmeys çalışmasın ona zaman tanısın. Mutlaka sevdiği bir oyuncağı ya da nesne vardır. O kişiye o oyuncağı verin elinde tutsun göstersin ona versin ordan belki yavaş yavaş bağ kurabilir. 😊
evet ayı ve gelişimi gereği yapıyor ama bizde ileri seviyede bir yabancı korkusu var 😭 sanki h geçmeyecekmiş gibi geliyor 🥺

Geçecek annesi endişe etme sen ne kadar bu konuda rahat olur ona güven verirsen o kadar kolay olacak. O sadece gelişiminin bir parçasını gerçekleştiriyorur.

Benim kızımda 3. Ayından beri seslerden yabancı birinin kucağında olduğunu anlayıp ağlamaya başlardı babasının kucağında bile böyleydi babasıyla zaman geçirmeye başlayınca ona alıştı.1. Derece akraba hariç birinin kucağına gidince hala ağlar bu normla bir durum.Ben odadan çıkınca ağlamaya devam eder yanından yarılamıyorum bu yüzden 🤷🏻‍♀️ Hatta bir misafirimiz vardı kadını görünce ağlamaya başlardı 3. Günün sonunda kasına alışmıştı.Bebeğinize zaman verin istemiyorsa kimsenin kucağına vermeyin zamanla tepkisi azalacaktır.

Kesinlikle çözüm istemediği kişinin kucağına vermeyin alışsın diye, size de güveni sarsılırsa toplanmaz, biz de 5 aylığız 1aydır aynı şeyleri yaşıyoruz. Bu arada bu olması gereken birşeymiş. Siz kaliteli vakit geçirmeye devam edin , sizinle birlikteyken diğer insanlarla kademeli olarak tanışsın. Önce ses göz dokunmadan iletişim kursunlar sizin tepkinizi görsün gülümseyin karşı tarafa. Kucak olayı en en en son aşama. Bizde de akrabalar direkt kucağa almaya çalışıyor ama durduruyorum adım adım gidiyoruz biraz alışıyor gibi. Yeni bir ortama girdiğimde misafirlikte filan ne çay sohbetine katılabiliyorum ne kahve zamanında kahvemi içebiliyorum vallahi çocuğu ortama adapte etmekle uğraşırken herşey kaçıyor ama olsun. Diğer türlüsünü de denedim kıyametler koptu sürekli ağladı herşey normalmiş gibi birinin kucağına verdiğimde çıldırdı. O yüzden ben de onu alıştırmaya başladım. Şuan ilk zamanlara göre çook daha iyi. Birinin kucağındayken de yok yok gel annneem filan diye almıyorum ağlamasını tetikleyecek şekilde. Gülümsüyorum gayet iyisin çok gğzel görünüyorsun filan diyorum cümlelerimi anlamıyor ama ruh halim kesinlikle etkiliyor onu. Şuan en güvendiği kişi biziz ve her hareketimiz çok önemli onun için. Ufak denemelerle düzeleceğine inanıyorum ben ki şuan ayına göre olması gerekeni yaşıyorsunuz endişe etmeyin 💞

Merhaba, uzun zaman olmuş , bebeğinizin bu durumu düzeldimi? Düzeldiyse ne zaman. Bende 7 aylık bebeğimle 5ayından beri aynı şeyleri yaşıyorum, evimize kimse gelemez oldu…. Cevaplarsanız sevinirim❤️❤️🙏🏻🙏🏻

X