Bebeğimin yüzünde isilik tarzı döküntü

Gizooqq

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2024
21
7
29
IMG_20240514_170415.jpg

Burda yeniyim bebeğimin yüzünde birden bire böyle döküntüler çıktı. Önceden sırtında çıkıyordu inek sütü alerjisi şüphem var. 16sında doktora götürücem. Bir belirtimi bu yoksa normal bir isilikmi

Evet süt alerjisi şüphem var 16sında götürücem ama alerji maması verdim Aptamil pregomin syneo. İçmedi tadı çok acı
Benim oglum ve şimdi kızımda da var alerji böyle oluyor ilk önce yüzden başlıyor genelde.Maalesef alerji için olan mamadan yemesi lazîm yoksa yüzü temizlenmiyor daha kötüleşiyor zamanla.Şekersiz tadsız oldugu için benim oglumda az yiyordu.

Benim oglum ve şimdi kızımda da var alerji böyle oluyor ilk önce yüzden başlıyor genelde.Maalesef alerji için olan mamadan yemesi lazîm yoksa yüzü temizlenmiyor daha kötüleşiyor zamanla.Şekersiz tadsız oldugu için benim oglumda az yiyordu.

Eklentiler

• IMG_20240414_093300.jpg
    IMG_20240414_093300.jpg
    71 KB · Görüntüleme: 20
Önceden sırtında çıkıyordu şimdi yüzüne vurdu

Anne sütü yiyormu?hangi mamadan veriyorsun baya kızarmış çocuk doktora götür krem falan vericek maması değişmeli.Ve neye alerjisi var kesinleştirmelisiniz benimkisi sütdü

Anne sütü yiyormu?hangi mamadan veriyorsun baya kızarmış çocuk doktora götür krem falan vericek maması değişmeli.Ve neye alerjisi var kesinleştirmelisiniz benimkisi sütdü
Canım anne sütüm kesildi. Hipp mama ile başladım çocuk kabız oldu mama değiştim aptamile geçtim sonra sırtında böyle lekeler çıkmaya başladı. Doktora götürdüm alerji dediler ama ne olduğu belli değil 16sında alerji testine giricek. Mama değiştim Bebelaca geçtim bu seferde sırtında lekelenme bitti yüzünde çıkmaya başladı.

Cildi çok kuruyor bununla birlikte. Kulak arkasında bile başladı yinede nemlendirici falan sürmeyeyimmi
Kulak arkasında da eslik ediyorsa kuvvetle muhtemel Atopik dermatit
Basımıza gelmıstı

Bu gıbı durumlarda doktorun verdıgı krem hariç tüm kremler hem daha azdırıyor
Hem yalancı egzamalarda olusturup deride incelme yapıyor.

Saglık ocagı doktoruna bıle gitseniz yeterlı olur
Yeter ki kafamıza gore yag krem nemlendirici kullanmayalım.

Suan o sorunlu bolgelerın ph degerı farklılasmıs cunku.

Kulak arkasında da eslik ediyorsa kuvvetle muhtemel Atopik dermatit
Basımıza gelmıstı

Bu gıbı durumlarda doktorun verdıgı krem hariç tüm kremler hem daha azdırıyor
Hem yalancı egzamalarda olusturup deride incelme yapıyor.

Saglık ocagı doktoruna bıle gitseniz yeterlı olur
Yeter ki kafamıza gore yag krem nemlendirici kullanmayalım.

Suan o sorunlu bolgelerın ph degerı farklılasmıs cunku.
Bu neden oluyor peki tetikleyen nedir

X