Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

merve

consume obey die
Pro Üye
13 Ocak 2020
42.746
155.467
32
Tecrübeli annelerden, teyzelerden,halalardan kullandıkları ürünlerden işe yarayan ve yaramayanları öğrenmek istiyorum. Şunu kesin al ya da şunu kesin alma dediğiniz ne var?

Tabi hamile arkadaşlarımdan da yorumlar bekliyorum.

Arkadaşlar üstteki mesajla başlatmıştım konuyu. Bir liste eklemem istendi ama yapmıyorum. Hiçbir liste önemli değil bence. Çünkü her anne her çocuk her iklim çoooook farklı. Mesela tulum al en iyisi tulum diyen çok var ben sevemedim, bebeğimin bebeğimin bacak boyu normalden uzun benim. Gecelik mutlaka al ben sadece gecelik giydim doğumda diyenler var ama asla gecelikle duramazdım ben. Kafanıza takılanı sormanızı rica ediyoruz. Herkes aktif zaten cevap bulursunuz mutlaka burda. 🍀

Son düzenleme:
Bebek arabası en son alınacak şeymiş yeğenimde öğrendik bunu. Çok fazla kıyafet de almayın giydiremiyorsunuz öyle hızlı büyüyorlar ki.Onun dışında ana kucağı vs gibi şeyleri denemeden bilemiyorsunuz bazı bebekler bayılıyor bazıları asla yatmıyor. Bol bol alt açma bezi lazım ondan stoklayın ama :)

Bebek arabası en son alınacak şeymiş yeğenimde öğrendik bunu. Çok fazla kıyafet de almayın giydiremiyorsunuz öyle hızlı büyüyorlar ki.Onun dışında ana kucağı vs gibi şeyleri denemeden bilemiyorsunuz bazı bebekler bayılıyor bazıları asla yatmıyor. Bol bol alt açma bezi lazım ondan stoklayın ama :)
Ya ilk karar verdiğim şeylerden biri bebek arabası. Ama tabi kısmet ne zaman alırım? 🤣

Tecrübeli annelerden, teyzelerden,halalardan kullandıkları ürünlerden işe yarayan ve yaramayanları öğrenmek istiyorum. Şunu kesin al ya da şunu kesin alma dediğiniz ne var?

Aşırı duygulanıyorum bu aralar yine 😢 sağlıcakla gelsinler giysinler en güzelleri olsun 🥰

Bende yerimi şöyle bi alayım banada lazım alıcak bu konular, takipteyim😍

Bol bol alt açma bezi stokla indirim denk gelince. İlk aylar için çok kıyafet alma. Bakım ürünleri olarak Mustela ya da Sebamed öneririm. Sadece pişik kremi olarak Bepanthol ve Penaten de çok iyi bak. Emzik vereceksen doğumdan hemen sonra ver, sonradan verince almıyorlar. Ben 8 çeşit denedim, almadı. Biberon almıştım doğumdan önce. Hiç kullanmadık. Hep emdi, mamaya gerek kalmadı. Ana kucağı, oyun halısı vs. alırken pahalıya kaçma. Çünkü birkaç ay kullanılıyor.

Hastane çıkışı olarak da çok fazla almaya gerek yok zaten içindeki bazı şeyler kullanılmıyor içeriğine dikkat ederek alırsan daha iyi olur külot çıkıyor bazisindan. Külot kullanmadim hiç, kullanan da görmedim 🙂
Ah evet bir sürü gereksiz parça ve gereksiz pahalı oluyor ayaklı , eldivenli tulumlar daha kullanışlı geliyor bana da

Yeni anne olmuş biri olarak yazıyorum. Kesinlikle giyinmeyi sevmeyen bir bebeğim var o yüzden önden açılan atletler hayat kurtarıcı oldu. Yenidoğan atleti 4-5 tane alsan yeter kalanını 3 aylık al büyük de olsa giyiyorlar giyemeyince canın acıyor. Ben alt üst takımlarda rahat edemedim gaz çıkarırken falan sırtı açılıyor ve bez değiştirirken altını komple çıkarman gerekiyor. Elim hep tulumlara gitti. (Yenidoğan tulumları 40 gün kadar giyer ancak yalnız benim bebeğim biraz minyon bir bebek) Yanında odada durabileceği bi ana kucağı öneririm. Sırt ve omuz sağlığın için emzirme yastığı şart. Almadıysan tercihini köpük şampuandan yana kullanman daha iyi olur. Köpürtme derdi olmadan bas yıka daha kolay oluyor. Bol bol ağız mendili al özellikle benimki gibi kusan bir bebeğin olursa ağız mendili ve önlükler kurtarıcı. Biraz oradan buradan karışık önerilerde bulundum ama sormak istediğin bişi olursa özelden de yazabilirsin

Doğumdan önce cok şey alma taraftarı değilim , doğumdan sonra ihtiyaca göre almak daha mantıklı..
Mesela Puseti çoğu kişi kullanmaz fuzuli bulur. Ben onsuz yapamadım.
Tulum bazılarına göre rahatlık. Bana göre eziyet. Bez değiştirirken çıt citlari tek tek kapatiyorsun

Bide bebeğin çok kusan bir bebekse ona göre ihtiyacın arta bilir..

Sağlıkla kavuşman dileğiyle

Hayırlı olsun sağlıkla gelsin.
Kendi bebeğimde denediklerimi aktarıyorum herkeste aynı olmaz;

▪️oioi ürünleri bence tam pazarlama harikası, her yerde reklamı var ama bence bomboş gereksiz.
▪️ikea beşik, dar geldi döne döne yatan çılgın oğlana. öylece kenarda duruyor bizimki yer yatağında yatıyor.
▪️cam rende asla kullanamıyorum meyveyi okşuyor ezmiyor ve insanı sinir ediyor 😁 farzmış gibi tüm anneler alıyor ama neden anlamadım
▪️mutlaka almak şartmış gibi gösterilen alıştırma bardakları asla sevilmedi ucuz dandik biberondan su içiyor

X