Menopoz Bebeğin olmaz diyorlar

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Amin inşallah çok sağolun deniyorum ama kafamın içi sürekli konuşuyor buda çok sinir bozucu
Gerekli tedaviyi olun çokta hayatınızın merkezine koymayın stres çok etkiliyor tedaviyi
Herkesin sınavı ayrı çocuğu olanların olmayanlardan bi üstünlüğü yok tüm çocuklu evliliklerde mükemmel değil o yüzden kendinizi ne eksik hissedin ne fazla

Gerekli tedaviyi olun çokta hayatınızın merkezine koymayın stres çok etkiliyor tedaviyi
Herkesin sınavı ayrı çocuğu olanların olmayanlardan bi üstünlüğü yok tüm çocuklu evliliklerde mükemmel değil o yüzden kendinizi ne eksik hissedin ne fazla
O kadar doğru dediniz ki işte çevre baskısı olmasa o kadar da takan biri değilim aslinda

Bende bilginiz olduğunu düşündüm bu çağda olmaması imkansız zaten inanç gereği böyle düşünmenizde doğru

Çevre tek çocukluya ikinci diye baskı yapıyor üçüncüye ne çok doğurdu bu da diye baskı yapıyor olumsuz olduktan sonra çevre falan boş
Bitane olsun daha yapmazsınız sipariş veriyorlar sanki çocuğu biz yaratıyoruz tövbe tövbe

27 yaşındayım 6 aylık evliyim Primer overyan yetmezliği teşhisi kondu 15 yaşındayken hiç ilaçsız adet görmedim bir sürü hormon tedavileri aldım 16 yaşında tüm yumurtalarım tükenmiş FSH 70lerde yaklaşık 5 6 sene boyunca her gittiğim doktor aynı şeyi söyledi yurt dışından nakil gerekiyormus bı sure ilacı bıraktım tedavileride ilacı bırakınca tabi adet olmak ne mümkün 1 2 sene sonra tekrar gittim tekrar ilaca başladım adet oldum baya bı süre sonra ilaçla da olamadım tekrar bıraktım sonra evlendim 2aylik gelinken tekrar gittim kadın hastalıkları bölümüne tahlil verdim FSH 37 ye düşmüş ultrason bakildi yumurtamın olmadığını bebeğimin olmayacağını erken menopoza girdiğimi söylediler bekarken hiç takilmadigim bı konu evliyken çok zor geliyor dayanamadım çok üzüldüm ağladım bide dedim özel doktora gideyim eşimde umitlendi dedi beraber gidelim gittik ne tahlil istedi ne bi rahim filmi neyse gittik ben ultrason bakılıyorum zaten bildiklerim yetmez miş gibi Yenisi eklendi rahmim kız çocuğu rahmi gibiymis ve hiç bi şekilde hamile kalamazmisim eşimin yanında bana bunları demesi çok canımı yaktı ağlayarak çıktım odadan biraz hava alıp arabaya bindim ama sakinleşemiyorum sonra bi anda telefonu elime alıp Instagrama baktım bu bı işaret ti fito terapi diye bı yöntem varmış kısırlığa çare oluyormus aradım hikayemi anlattım güvenilir ilgili gayet anlayışlı insanlar şimdi o tedaviyi uyguluyorum 1ayi geride bıraktım önümüzdeki haftalarda tekrar bı kadın hastalıkları bölümüne gidip tahlil vereceğim İnşallah hakkımda herşeyin hayırlısı olur sizlerden tek istediğim dua rabbim hiç kimsenin kucağını boş bırakmasın şimdiden teşekkürler içimi dökmek iyi geldi
Allahım yardımcın olsun ve şifa eylesin inşallah. Biizm alt komşumuz vardi sorunu tam olarak neydi bilmiyorum ama bebeğin olmaz demişlerdi onada kocasıyla konuşmuştu ayrılalım vs filânlara gelmişti kadın cok üzgündü. Simdi 2 kızı var:)) Bu işler kısmet isi birazda bazen iki taraftada sorun olmamasına rağmen rabbim vermiyor. Bazende doktorların mümkün değil dediği kişilerin evladı oluyor

Hayır sadece bilgilendirdim ne olacağını bilemezdim o yüzden bişey demedim ama dedim zaman çok bozuk benim çocuğum olmayabilir sen beni kabul ediyomusun sağolsun ben seninle çocuk için evlenmiycem ki dedi

esinizin boyle bir sorunu olsaydi ve size yuzeysel bir bilgi verseydi, siz onunla evlenir miydiniz?

keske herseyi en bastan, en dogru sekilde anlatsaydiniz. o zaman esiniz de duruma daha hazirlikli olurdu, icinde buna dair surekli bir umut yesertmezdi.

ben sizin yerinizde olsam fitoterapi sonrasinda da sonuc alamadiysam, evlatlik alma durumuna yonelirdim. evlatlik bekleme sirasi cok, prosedurler uzun.

allah yardimciniz olsun.

Amiiin, Rabbim yardımcınız olsun Allahim kapılarınızı açsın saglikli salih evlatlar nasip etsin inşallah 🤲.

Yumurta olmasa bile yumurta donasyonu ile Kıbrıs'ta falan yapıyorlar diye okumuştum bu forumda konusuda var hatta. Rabbiminden ümit kesilmez hic ihtimal kalmazsa bide buna bakarsınız.
Senin yumurta donasyonu dediğin şey,başka kadinin yumurtası alınıyor,eşinin spermi ile dolleniyor..Çocuk senin çocuğun olmuyor ki..Çocuk o kadin ile eşinin çocuğu oluyor...sonrada nerede ,nasıl yaşadığını bilmediğin çocuklar dünyaya geliyor..bu o kadar birsey olsa idi herkes yumurta bagislardi..git yurttan evlatlik edin daha iyi

27 yaşındayım 6 aylık evliyim Primer overyan yetmezliği teşhisi kondu 15 yaşındayken hiç ilaçsız adet görmedim bir sürü hormon tedavileri aldım 16 yaşında tüm yumurtalarım tükenmiş FSH 70lerde yaklaşık 5 6 sene boyunca her gittiğim doktor aynı şeyi söyledi yurt dışından nakil gerekiyormus bı sure ilacı bıraktım tedavileride ilacı bırakınca tabi adet olmak ne mümkün 1 2 sene sonra tekrar gittim tekrar ilaca başladım adet oldum baya bı süre sonra ilaçla da olamadım tekrar bıraktım sonra evlendim 2aylik gelinken tekrar gittim kadın hastalıkları bölümüne tahlil verdim FSH 37 ye düşmüş ultrason bakildi yumurtamın olmadığını bebeğimin olmayacağını erken menopoza girdiğimi söylediler bekarken hiç takilmadigim bı konu evliyken çok zor geliyor dayanamadım çok üzüldüm ağladım bide dedim özel doktora gideyim eşimde umitlendi dedi beraber gidelim gittik ne tahlil istedi ne bi rahim filmi neyse gittik ben ultrason bakılıyorum zaten bildiklerim yetmez miş gibi Yenisi eklendi rahmim kız çocuğu rahmi gibiymis ve hiç bi şekilde hamile kalamazmisim eşimin yanında bana bunları demesi çok canımı yaktı ağlayarak çıktım odadan biraz hava alıp arabaya bindim ama sakinleşemiyorum sonra bi anda telefonu elime alıp Instagrama baktım bu bı işaret ti fito terapi diye bı yöntem varmış kısırlığa çare oluyormus aradım hikayemi anlattım güvenilir ilgili gayet anlayışlı insanlar şimdi o tedaviyi uyguluyorum 1ayi geride bıraktım önümüzdeki haftalarda tekrar bı kadın hastalıkları bölümüne gidip tahlil vereceğim İnşallah hakkımda herşeyin hayırlısı olur sizlerden tek istediğim dua rabbim hiç kimsenin kucağını boş bırakmasın şimdiden teşekkürler içimi dökmek iyi geldi
Merhaba Prp tedavisini de araştırabilirsiniz.

Allahım yardımcın olsun ve şifa eylesin inşallah. Biizm alt komşumuz vardi sorunu tam olarak neydi bilmiyorum ama bebeğin olmaz demişlerdi onada kocasıyla konuşmuştu ayrılalım vs filânlara gelmişti kadın cok üzgündü. Simdi 2 kızı var:)) Bu işler kısmet isi birazda bazen iki taraftada sorun olmamasına rağmen rabbim vermiyor. Bazende doktorların mümkün değil dediği kişilerin evladı oluyor
Allah razı olsun inşallah çok sağolun herşey nasip mevlam neyler neylerse güzel eyler ondan gelene hamd olsun

Elbet ulaşır burada konu açıp danisilan her konuya ulaşılır. Su zamanda ulaşılamayan hiçbir mevzu olmaz .. . .. . Kk da konu açılan hic bir konuya ne yazalım ne bilgi paylaşımı yapalim ..
Konu hakkında yorum yapmak ayrı zaten bilinen bir kuralı yazmak ayrı

Yumurta rezerviniz tükendiyse hicbir tedavi olumlu sonuçlanamayacaktır maalesef. Üzgünüm. Fitoterapi ile nasıl bir sonuç hedefliyorsunuz? Yumurta sayınızı arttırmak mümkün değil ki. Yoksa atladığım bir şey mi var? Yanlışsam kusura bakmayın.

Evlat edindiğiniz bebeğin süt annesi olmayı düşünebilirsiniz.

Yumurta rezerviniz tükendiyse hicbir tedavi olumlu sonuçlanamayacaktır maalesef. Üzgünüm. Fitoterapi ile nasıl bir sonuç hedefliyorsunuz? Yumurta sayınızı arttırmak mümkün değil ki. Yoksa atladığım bir şey mi var? Yanlışsam kusura bakmayın.

Evlat edindiğiniz bebeğin süt annesi olmayı düşünebilirsiniz.
Deniyorum bi ümit her yolu dene taktir Allah'ın demişler

Merhaba onunda sordum ama en son gittiğim doktor o yöntemlede sonuç alamayacağını söyledi
Anladım ilaçlarla da mı hiç adet olmuyorsunuz? Keşke bu sorununuzu öğrendiğiniz zaman yumurta dondurma işlemi yaptırsaydınız. Benim de amh çok düşük tüp bebek deniyoruz. Bazen keşke durumumu çok önceden öğrenseydim belki şansım daha fazla olurdu diyorum.

Anladım ilaçlarla da mı hiç adet olmuyorsunuz? Keşke bu sorununuzu öğrendiğiniz zaman yumurta dondurma işlemi yaptırsaydınız. Benim de amh çok düşük tüp bebek deniyoruz. Bazen keşke durumumu çok önceden öğrenseydim belki şansım daha fazla olurdu diyorum.
İşte onu doktorun demesi gerekiyodu hakkımı helal etmiyorum anlamadılar 15 yaşında gittim gördünüz az var alın dondurun tam tükenmeden benimde bı şansım olurdu Allah doktorun da iyisiyle karşılaştırsın

İşte onu doktorun demesi gerekiyodu hakkımı helal etmiyorum anlamadılar 15 yaşında gittim gördünüz az var alın dondurun tam tükenmeden benimde bı şansım olurdu Allah doktorun da iyisiyle karşılaştırsın
Haklısınız. Sizi çok iyi anlıyorum. Ben de evlendikten sonra bir sürü kadın doğum doktoruna gittim. Polip operasyonu oldum. Mesleğinde iyi diye tabir ettiğimiz doktorlara çocuk istediğimi yumurtalıkların durumunu sordum. Hepsi ultrasonda yumurtalıkların çok iyi görünüyor dedi gönderdi. En son ekim ayında ara kanama şikayetiyle başka bir doktora gittim. Yumurtalıkların hiç iyi görünmüyor hemen amh testi yaptır dedi. Onun sayesinde yumurtalım rezervimin bitmek üzere olduğunu öğrendim. Şimdi de çocuğum olsun diye çabalıyorum.

X