Bebeğinde süt ve süt ürünleri alerjisi kan mukuslu kaka ve rota aşısı

endowarrior

Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2024
107
20
35
Merhabalar bebeğime 3 aylıkken rota aşısı yaptırdım ve rota asisindan sonra şiddetli karın ağrısı ve ishal yaşadı yaklaşık bir hafta sürdü bu durum. Sonrasında mukuslu kaka hayatımıza veda etmedi ve sorunlar giderek arttı ve bir kaç gün gün önce kakasinda nokta kadar kan geldi..hemen doktorumuza götürdüm kaka tahlili yspti ve süt alerjisi olabileceğini ve 2 hafta diyet yapmamı istedi. 2 hafta sonra tüm belirtiler geçerse tekrar dene peynir ve yoğurt yemeyi yine aynı olursa 6 ay kadar tamamen kes hepsini dedi. Şuan diyetin 5. Gunundeyim süt ve süt ürünlerini yumurtayı tamamen kestim buna rağmen iki gündür kakada kan yeniden başladı. Nokta kadar kan geliyor mukus devam ediyor. Normalde aşırı kusan bir bebekti kusma sorunu geçti günde 5 6 kaka yaparken 2 3e düştü

Benim sormak istediğim kakada hicbisey tuketmedigim halde kan gelmesi normal mi. Sizin kakadaki kan sorununuz nasıl çözüldü kaç günde geçti. Her bezde kan görünce çok üzülüyorum. Yardımlarınıza ihtiyacım var,.yorum yapabilirseniz cok sevinirim

Kendi diyetimi takip edebilmek için bundan sonra burada ne yediğimi yazacağım.
5. Gün sabah kahvaltısı
Salatalık, zeytin, kızarmış ekmek, muz, armut

Kendi diyetimi takip edebilmek için bundan sonra burada ne yediğimi yazacağım.
5. Gün sabah kahvaltısı
Salatalık, zeytin, kızarmış ekmek, muz, armut
4 Mayıs cumartesi
Öğle
Patates kızartması, un helvası, ekmek
Akşam
Arpa şehriye çorbası, havuç salatası, pirinç pilavı
Gün boyu
6 kaka yaptı sabah ilk iki kaka ve 3 Mayıs 2 kaka kanlı

5 Mayıs cuma sabah 6.30 kaka mukuslu ve 4 5 yerinde nokta nokta kan var ☹️ havuç şüpheli gıda
Merhaba affınıza sıgınarak kaka resmi paylaştim normalde bebeğim 5 gunde bir kaka yapar dün yapmayinca fitil verdik ve bu şekilde yaptı bu kakada kan vs mukus göruyormusunuz çünkü bebeğim
ormalde kas katı olur kakası

Merhaba affınıza sıgınarak kaka resmi paylaştim normalde bebeğim 5 gunde bir kaka yapar dün yapmayinca fitil verdik ve bu şekilde yaptı bu kakada kan vs mukus göruyormusunuz çünkü bebeğim
Merhaba siyah iki tane nokta varya onlar kan mi baktınız mı ben peceteyle alip bakıyorum kansa belki oluyor zaten. Mukusta yine peçete yada pamukla kakasina dokunduğunuz da uzuyorsa vardır bana biraz mukus var gibi geldi ama benimki sizinkine göre çok daha mukuslu resim ekleyeyim bakın sizde

O siyah noktalar için çocuk doktorunuz ile görüşün bence kaka testi yapılsın kan olabilir gibi geldi bana. Bizim kan kırmızı sizinkinin rengi farklı başka biseyde olabilir o yüzden sormakta fayda var

Merhaba siyah iki tane nokta varya onlar kan mi baktınız mı ben peceteyle alip bakıyorum kansa belki oluyor zaten. Mukusta yine peçete yada pamukla kakasina dokunduğunuz da uzuyorsa vardır bana biraz mukus var gibi geldi ama benimki sizinkine göre çok daha mukuslu resim ekleyeyim bakın sizde
Evet sizin ki baya mukuslu 🥺

Bakmadim peceteyle ama siyah noktalar benimde dikkatimi çekti cocuk doktorum mama verdi alerjik mamasi bebeğim
İcmiyo yani tesk falan yapmadan direk teşhis koydu anlayamadim

Bakmadim peceteyle ama siyah noktalar benimde dikkatimi çekti cocuk doktorum mama verdi alerjik mamasi bebeğim
İcmiyo yani tesk falan yapmadan direk teşhis koydu anlayamadim
Testte doğru sonuç çıkmıyor zaten bağırsak tutulumlu alerjilerde o yüzden ihtiyaç duymamış olabilir. Bir süre diyet yapıp kaka tamamen düzelince yavaş yavaş diyeti açacaksınız eğer yine kan veya mukus olursa o zaman diyete uzun süre devam edeceksiniz bana böyle söyledi dr

Testte doğru sonuç çıkmıyor zaten bağırsak tutulumlu alerjilerde o yüzden ihtiyaç duymamış olabilir. Bir süre diyet yapıp kaka tamamen düzelince yavaş yavaş diyeti açacaksınız eğer yine kan veya mukus olursa o zaman diyete uzun süre devam edeceksiniz bana böyle söyledi dr
Devlet hastaneleri de diyet veriyormu peki

Sabah kahvaltisi ekmek zeytin muz elma
Ara öğün un helvası ekmek
Öğle yemeği dereotlu kabak yemeği (tavuksuz)

2. Kaka saat 10.00 kan yok mukus devam
Akşam yemeği kabak ve pirinç pilavı
Saat 15 ve 17 de iki kez kaka kan yok
Gece 1.30- 2.30 arası üst üste 3 defa sulu kaka kan yok gaz var huzursuzluk uykudan ağlayarak uyanma var (kabaktan olabilir)

X