Bebeğini 3 dil ile büyüten aileler (Trilingual Bebekler) var mı?

LeonKing

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mart 2018
4.998
12.455
Merhabalar
Benim bebeğim şuan 25 aylık ( yani 2 yaşıni 1 ay geçmiş ).
Eşim anadili İngilizce olduğu için çok araştırma yaparak hamileliğimden bu güne çocuğumuzu Eşim sadece İngilizce, ben sadece Türkçe konuşarak kodlama yöntemi ile çift dilli olarak yetiştiriyoruz.
Artık iyice kodlayip babasına İngilizce benimle Türkçe konuşuyor. bugün bana " i love you too mommy" dedi eridim orası ayri ama 🤭🤭
Ben 4 yaş için 3. Dili oyunla öğreten birinin pesindeydim şimdiden buldum ve çok güzelde dost olduk.
Fakat şimdiden oğlum bu kadar iyi konuşmaya başlayınca acaba 4 yaşı beklemesem mi dedim? Babasına konuyu açtım bugün şimdi aylarca araştırıriz bakalım ne buluruz dedi 🤭🤭
Belki k.k 3 dilli yetişen bebeklerin anneleri vardir diye bir ümit sizden fikir almaya geldim 😍
Sürecinizi anlatirsnz çok sevinirim.
Bizim sürecimiz içinse istedgnzde yaedimci olurum.
Teşekkür ederim.

Kendisi Çinli çok tatlı 2 yavrusu olan bir anne ile tanıştım araştırma yaparken burda bir Türkle evli o da. Kendi çocukları da çince öğreniyor annesinden

Eğer birbiriniz ile iletişiminiz her iki dilde de iyiyse beklemenize gerek yok. Üçüncü bir dili de kısa sürede kabullenecektir.

Eğer birbiriniz ile iletişiminiz her iki dilde de iyiyse beklemenize gerek yok. Üçüncü bir dili de kısa sürede kabullenecektir.
Evet şuan için öyle görünüyor. ama eşim dün tam otursun 2 dil de, 3 yaşıni doldurunca başlarız o zaman bir arastirmak lazım ayrinti dedi.
Tabi ben istyrm diye oğlumun hevesi olmazsa o da olmaz ama oyun şeklinde öğretmek olunca sever diyorum.

Evet şuan için öyle görünüyor. ama eşim dün tam otursun 2 dil de, 3 yaşıni doldurunca başlarız o zaman bir arastirmak lazım ayrinti dedi.
Tabi ben istyrm diye oğlumun hevesi olmazsa o da olmaz ama oyun şeklinde öğretmek olunca sever diyorum.
Çocuğunuzun sıkıldığını bocaladigini anlarsaniz zaten o zaman bırakırsınız. Bir de dediğiniz gibi sadece öğrenmek için büyüklere yapıldığı gibi düz mantık kapı değil door diye ısrar etmek yerine konuşulan bir ortamda oyun oynayarak öğrenmesi zaten daha kalıcı olur. Biz de evde iki dil konuşuyoruz üçüncü dili yabancı bir anaokuluna göndererek almasını düşünüyordum ama siz fikrimi degistirdiniz. Sanırım Türkiye de yaşıyan yabancı ailelerden destek istemek daha mantıklı.

Çocuğunu kurstan kursa koşturan annelerden olmycgm dedim ama dil konusunu çok önemsiyorum.
Öğrenmesi için baskı yapmayacaksanız öyle olmazsınız 😁
Küçükken karşı komşumuz çerkezmis ve evde kendi dillerini konusurlarmis onlarla buyumusum ve annem ne dediğim hakkında biz oradan taşına kadar hiç bir fikri olmamış :KK70: tabii hep onlarla beraber olduğunuz için annem anlamadığı la onlara sorarmis ne dedi diye ...
Yani küçükken hayatın içinden yaşayarak öğrenmek daha kolay sanırım çünkü oturmuş kaliplarimiz yok.

Çocuğunuzun sıkıldığını bocaladigini anlarsaniz zaten o zaman bırakırsınız. Bir de dediğiniz gibi sadece öğrenmek için büyüklere yapıldığı gibi düz mantık kapı değil door diye ısrar etmek yerine konuşulan bir ortamda oyun oynayarak öğrenmesi zaten daha kalıcı olur. Biz de evde iki dil konuşuyoruz üçüncü dili yabancı bir anaokuluna göndererek almasını düşünüyordum ama siz fikrimi degistirdiniz. Sanırım Türkiye de yaşıyan yabancı ailelerden destek istemek daha mantıklı.
Evet hatta çocukları varsa onlarla arkadaşı olsa harika olur çünkü maruz kalma dilde çok önemli.ne kadar oyunla öğrense de tekrar olmayınca kalıcı olmaz.

Öğrenmesi için baskı yapmayacaksanız öyle olmazsınız 😁
Küçükken karşı komşumuz çerkezmis ve evde kendi dillerini konusurlarmis onlarla buyumusum ve annem ne dediğim hakkında biz oradan taşına kadar hiç bir fikri olmamış :KK70: tabii hep onlarla beraber olduğunuz için annem anlamadığı la onlara sorarmis ne dedi diye ...
Yani küçükken hayatın içinden yaşayarak öğrenmek daha kolay sanırım çünkü oturmuş kaliplarimiz yok.
Yaa çok güzel bir örnek oldu sizinki 😍😍 evet akış içinde oyunla skmadan basarsak harika olur. Şimdiden resimli kartlara bakyrm ama trde yok Alibaba eksp. Bakyrm materyal da önemli

X