Anket Bebeğinizi büyütürken sizi en çok ne zorladı ?

Bebeğinizi büyütürken sizi en çok ne zorladı ?

• Ankete Katılan
    1.625
Zirvede bırakmak kadar güzeli var mı:) benim kızda sakin bir bebekti ama 9 ay boyunca sabah ezanında bile ayakta olmak beni perişan etmişti, sonra da iflah olmadım zaten, artık gece yaşayıp gündüz uyuyanlardanım, tek çocuğun etkisi bile 21 sene sürüyor, 2. olsa ne yapardım bilemiyorum:ruh:
Kızınızın sevgi ve şefkatle kardeşini sarıp sarmaladığını görünce bütün yorgunluğunuz giderdi.:KK200:Ben de zirvede bırakmıştım ama oğlumun kardeş diye yalvarmaları karşısında dayanamadım.:anne:

Yalniz ve tecrubesiz olmam ve gazı nerdeyse 2 yasina geldi kereta gazı kabizligi bitmedi :halay:

bizim uyku sorunumuz yoktu gece sabaha kadar uyurdu herkes oh ne güzel derdi , gel gelelim en çok emme proplemimiz oldu , daha bir günlük bebekken beni itti memeyi almadı kafasını geri attı hep ama açlıktan ağlıyordu buna ragmen memeyi almadı.
sütümü sağdım benden uzaklaşmasın diye biberonla değil kaşıkla verdim.
sütüm çok fazlaydı ama çocuk emmiyordu benim sütler emmeyince boşa akıyordu.
sağdım biriktirdim hep
bu şekilde olmasına rağmen iki yaşına kadar sütümü verdim uğraştım
toplamda bir kutu mama yemedi, bazen sağdım kaşıkla verdim bazen uyurken uyku sersemi mememi verdim ağzına öyle böyle bir şekilde uğraştım

ama bunların hiç biri ;
-neden emmiyor?
-niye kaşıkla veriyorsun?
-seni istemiyorsa süt annesi bulalım ,
-niye bireronla veriyorsun?
-sütün yok mu senin
-aaa anne sütü çok önemli, vs..
gibi çevreden duydugum yaralayıcı sözler kadar zorlamadı beni

tamam anne sütü çok önemli ama sonuçta anne sütü almayan çocuk ölmüyor , şimdiki aklım olsa evet yine uğraşırdım çocugum için ama kendimi bu kadar yıpratmazdım, insan yeni doğum yapmış çok duygusal hassas oluyor tecrübesiz oluyor milletin çocuklarını görürdüm annesinin kokusunu alınca rahatlayan kuzu gibi emen ama benimki emmezdi , benim ki kafasını geri atardı çocugun yüzünü bile kendime döndüremezdim ben emzirecek sanıyordu heralde kafayı arkaya atardı ,
bu çocuk beni istemiyor derdim ağlardım

en çok bunlar zorladı beni

Ek gıdaya geçtiğinden beri şu zamana kadar hep yeme problemi. Hiç iştahı yok. Bu durum beni resmen bunalimlara sokuyor.

Aynı benim oğlum 16 ayına girdi hala kabizlik ve gaz problemi var. 2 gün iyiyse 1 hafta yine kötü. Anlamadım ben bu işten ya. Seninki de özellikle kabiz iken çok istahsiz mi?
Zaten secici yemeklerde o yuzden istahsizlik yapiyo diyemem canım biz 3.5 ayliktan beri devam sutu verdik iyice kabiz oldu kinoa,z.yağı,ispanak, bir de mamayi degistik bunlar biraz duzeltti

Oğlumda yemek ciddi bir sıkıntıydı benim için...18 aya kadar iştahsızdı ve katı gıdaya tam anlamıyla 18 aylıkkken geçebildik hatırlıyorum tek bir makarna tanesini ağzına sokabildim diye bile duygulanıp ağlamıştım
Kızımdada hiç yemek sorunu yaşamadım ama gece uykumuz yoktu..ben 2 şık diyorum yemek ve uyku

Yemesi süperdi 4 aylıkken 15 kilo idi kızım
Uyumasi harika ben uyanmazsan uyanmadi.
Gazi mazi hiç olmadı
Taki kardeşi olana kadar:-)
Yaşamadiğim ne varsa yaşadim
Kabizlik kıskançlık krizi tutturmalar uyku problemi parmak emme emzik bırakmama ısırma inatlaşma.
Oglumda da zorlanmadim.gaz uyku sorunu yoktu.sadece iştahsız bir çocuktu zamanla düzeldi.Hala tek sorun kıskançlık :-)

Bence bebek büyütmek başlı başına zor her anı zor. Ama zorluğun yanı sıra her anı mükemmel, unutulmaz, tarif edilemez bir mutluluk.

Annelik zorluk annelik fedakarlık...

Annelik heyecan annelik sabır demek...

Annelik bir geleceğin şekli demek...

İyiki anneyim..

Annelik koşulsuz şartsız sevmek demek.

benim kızımda yaşadığım sorun hiç abartmıyorum iki aylık itibarı ile ne evimize misafir gelebilirdi nede biz bir yere giderdik kıyamet koparırdı..1 yaşına kadar böyleydi sonra düzeldi şimdide fazlasıyla sosyallll ayarı yok gibi....:KK66:))

Uyku tabi..

Ben ki kışın bile ogle uykusu yapan cinsim.Gece uykumu alamayınca sersem ve asabi oluyorum. Hamdolsun çok sürmedi o dönem.

Cevabım diğer.
Açıklamam ise hepsi zorladı, hala zorluyor.
Her şeyimiz bir problem, giyinmekten banyoya kadar...

o değil de benim sırığım 11 yaşına geldi yeme sorunu devam ediyor, herhalde 15 yaşına kadar böyle gidecek hala bir formül bulamadım..

Yemek gaz uyku. Ilk bebeğim daha problemsizdi. Ikinci beni mahvetti. Nerdeyse altı aylık olacak. Beş dakika birakamiyoruz. Surekli ağlıyor. Istahsiz. Ilk üç ay gaz ve aşırı kusma problemi şimdi de Yemek ve uyku

ilk oglumda uyku problemi..ayy hatirlamak bile istemiyorum piskolojim mahvolmustu saatlerce uyutmaya calisirdim en ufacik seste uyanirdi..ust kattakiler ,apartmandan gurultulu inenler evde yuksek sesle konusan ve kapilari gurultulu kapatan esim daha neler neler kabusum olmustu resmen:)
Ilk oglum yazmissn ikinci cocukda farkli oldumu? :))

X