bebeklerimizin emme süresi

KuzeyEge

Guru
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
4.050
269
45
arkadaşlar bebeğim 27 aralıkta 4.ayını doldurdu önceden uyumadan önce en az 15-20 dk emerdi(çalışacağım için yeni yeni emziğe alıştırdım ama her zaman istemiyor sadece emzikle uyumak istiyor onun dışında almıyor)ama emme süremiz okadar kısaldıki aralarda 5 dk emiyor uykudan uyandığında mızmızlanırsa emziriyorum 10-15 dk emiyor bırakıyor süt problemim allaha şükür yok bu kadar kısa emmesi sizce normalmi sizin bebekleriniz kaç aylık ve ne kadar emiyor yazarsanız çok sevinirim

Bizdede öyle olmuştu ilk doğduğunda yirmi dakka falan emerdi sonra azalarak devam etti bence normal benim bebeğimde dört aylık gibi beş dak gibi emiyordu.

acemi anne olunca her türlü düzen değişikliğinde acaba bir problemmi var diye geliyor aklıma dr umuzda pek yoğun şu sıralar ulaşması zor sanırım bu kış çocuklar için zor olucak mesajın için teşekkürler

bence kilosunu normal aliyorsa sorun etmeyin. bazi bebekler 5 dkda bile gögsü bosaltabiliyormus

kıslar bebnim oğlumda yaklaşık yirmi günlük oldu ama çok az emiyor yaklaık 5 dakika emip bırakıyor acaba doyuyormu diye çok endişe ediyorum bejkliyorum 1 aylık olsun k,ilosna baktırayım acaba neden bukadar az emiyor yada daha uzun mmesi için ne yapmalıyım

Benim bebeğim ilk aylarda o kadar çok emiyordu ki 2 saat bile emdiği oluyordu inanın 2 saat kambur bir şekilde bekliyordum bırakmıyordu hiç, ama şimdi 3 aylık.2. Aynnda az ve sık emmeye başladı ,kilo takipleri iyi ,bence bebeğinizin yaşadığı çok normal biz de de aynı bazen 5 dakka ,bazen 15 dakika emiyor .az ve sık.

benim oğlum 3 aylık.doğumdan sonra çocuk doktorumuz bir göğüsünü 7 dk. diğerini de 7 dk emer .toplam 15 dk. doyması için yeterli demişti.ama oğlum bazen tek göğüste karnının doyurup uykuya dalıyordu.süreye baktığımda gerçekten de 7 dk geçmiyordu bir göğüsü emmesi. bazı durumlarda ikinci göğüse geçtiğimizde oluyordu.ama çok uzun süre emmiyor.halada öyle bazen bazen 20 dk oluyor.kilosu ve boy ölçümleri ayına göre iyi 3 aylığız boy 65 cm. kilo ise 7. küsür.onların miğdeleri ufacık.kazan gibi dolacak hali yok.sadece bazen sık emmek isteyebilirler.bu da normal çabuk büyüdükleri için olsa gerk.herkese sağlıklı günler .

canım benim oğlum tam iki aylık ilk ay nerdeyse yarım saat hatta daha fazla memede kalıyordu ama şimdi en fazla 10 dakika bazen 5-6 dakikada doyuyor kilo alımı iyiyse merak edilecek bir şey yok artık büyüyorlar ve daha güçlü emip daha çabuk doyuyorlar

benim bebeğimde ilk günden beri 5-10 ender olarak 15 dakika emer.sadece anne sütü aldı.hatta şu an bile hala bolca anne sütü alıyor.bazı bebekler hızlı emiyor süt akış hızı da önemli.eğer kilo almasında sorun yoksa endişe etmeyin..

bizimde ilk ay ağzı hep memedeydi herkez 10-15 dakika derken bizimki bir saati geçiyordu ama şimdi 2.ayımız doldu en fazla 15 dakika falan emiyor ama sık istiyor sanırım bu şekilde düzene giriyorlar

benimki de o kadar uzun kalıyo ki, bazen yarım saat sonra uyur gibi oluyo, tam çekiorum memeyi başlıyo saldırmaya göğsüm morluk içinde neresi gelirse emiyo, bu kadar aç bi bebek olamaz ya

benım da oglum 18 günlük.saatlerce bıraktırmasak emcek.ama ben 20 dk da zorla da olsa bıraktırıyorum.ama endişeliyim doyup doymadıgı konusunda

benım da oglum 18 günlük.saatlerce bıraktırmasak emcek.ama ben 20 dk da zorla da olsa bıraktırıyorum.ama endişeliyim doyup doymadıgı konusunda

siz bıraktığınızda mızmızlanıp ağlıyor mu?
benim kızım ilk ay 1-2 saat emiyordu...
hep böyle mi gidecek acaba diyordum, 2 saat emzir 1 saat ara, hooop gene emzir...
hiç bir iş yapamıyordum.
şu anda 3 aylık 10-15 dakikada doyuyor...

ilk zamanlarda annenin sütü yavaş geliyor, ya da bebek kuvvetli ememiyor ondan uzun süre emmek istiyor olabilir..

kilo artışından anlarsınız doyup doymadığını...
cokacimcoook

siz bıraktığınızda mızmızlanıp ağlıyor mu?
benim kızım ilk ay 1-2 saat emiyordu...
hep böyle mi gidecek acaba diyordum, 2 saat emzir 1 saat ara, hooop gene emzir...
hiç bir iş yapamıyordum.
şu anda 3 aylık 10-15 dakikada doyuyor...

ilk zamanlarda annenin sütü yavaş geliyor, ya da bebek kuvvetli ememiyor ondan uzun süre emmek istiyor olabilir..

kilo artışından anlarsınız doyup doymadığını...
cokacimcoook

evet canım eger uyanıksa mızlıyo uyuyosa 10 dk sona yeniden emmek için uyanıyo.yalan yani 1 2 sa uyumaklar:)hele gece daha da saldırır biçimde ben de aynı düşünüyorum hep böle mi gideceek?umarım 3.ayımızda bizde düzeliriz.3 aya benım sırtım kollarım hala calışır durumda olursa ne ala:):ecrin_bebek:

Doktorcuğum dedi ki bebek 5dk.da memedeki sütün %95ini boşaltır. geri kalan emme süresi emme güdüsünü doyurmak içindir. kilo alımı normal ise dert etmeyin..

benim bebeğim 6 günlük ve uykudan uyandırmak çok zor oluyor emzirmek için sizlerde böyle sorun yaşadınızmı ne yapabilirim sizce

benimki de o kadar uzun kalıyo ki, bazen yarım saat sonra uyur gibi oluyo, tam çekiorum memeyi başlıyo saldırmaya göğsüm morluk içinde neresi gelirse emiyo, bu kadar aç bi bebek olamaz ya

Off sorma aynı sorun bende de var.... Sürekli emmek istiyor beni.

benim kizim 2 aylik oldu.emme suresi oyle uzun degil 10 dk bir gogsumu 10 dk diger gogsumu emiyor hastanede ebeler oyle demisti..

bende merak etim nurce bebeğin kaç kilo doğdu bizde üç aylığız ama biz 5 kiloyuz ve dr normal diyor

X