bebis icin neler yaptik? yapiyoruz? ve sonuc....

idrarda baktım, ama ilk denememde de 10. gün idrar testi yapmıştım negatifti 12. gün kanda da negatif çıktı. Bu kez 8. günde de yaptım maaleseffff. 12. günü bekliyorum ama hiç umudum kalmadı ne yazık ki.
Umarım bi gün ikinci çizgiyi görmek hepimize nasip olur

arkadaşlar slm bizde 1 yıldır bebek istiyoruz eşim geçen sene sperm tahlili yaptırdı sayı 14 milyon hareketlilik %6 ileri olan hız morfoloji idare eder moraller bozuldu tabi zaten korunmayı da öle bıraktık ve başladık çalışmalara sigara içiyordu içki falan da tabi tekrar bi test sayı kalmış 8 milyon ümit beye gittik maltepe ü.hastanesi tüp bebek dedi aşılama bile olmaz dedi sigarayı bırak dedi
1 ekimde sigarayı bıraktı yılbaşı günü gene sperm tahlili sayı kalmış 2000 noluo dedik ama çok içki içmişti o aralar hastalanmıştı antibiyotik haplar falan tüp bebek dedik artık napalım hazırlamaya başladım kendimi. Sonra bi balcı da 5li karşım gördük bal polen arı sütü propolis ginseng bunu sabah akşam yedi bi tatlı kaşığı 2 ayda yaklaşık 3 kavanoz yedi içkiyi azalttı sigara hala içmiyo çerez yedi kabak çekirdeği falan meyve suyu keçiboynuzu pekmezi geçen hafta test yaptırdı gözlerimize inanamadık sayı 70 milyon hız %38 morfoloji normal herşey yolunda yazmışlar normal gebelik şansı %88 demişler tamda bu ay tüp bebek dioduk ama ben genede kararsızım bide tutturması var bunun değerler iyi bile olsa yumurtayı yakalamk zor 1 yıldır bebek isterken regl olmak yıprattı beni aşılama yaptıranlardan cevap bekliyorum şansım ne şimdi onu düşünüyorum normali beklemeye sabrım kalmadı ama o karışımı tavsiye ederim inşallah faydasını görürsünüz Allah herkesi beklediği bebeğine kavuştursun en kısa zamanda inşallah..

Son düzenleme:
en fazla 6 ay kulanabiliyoruz diye biliyorum ben. kist yapıyomuş açıkcası korka korka kulandım bende duyunca ama ne yaparsın mecburen kulandık. hayırlısı olsun inş. aşılama nasıl oluyo aceba hiç bi fikrim yook. ne zormuş tadevi olmak. :KK50: :KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:

tatlım herkesde kist yapar diye bir şey yok :KK19:klomen ama bazı kadınlarda malesef kist yapıyor:KK50: (ben hiç kulanmadım ) ama benim kız kardeşim kulandı 4 ay yumurta takibi yapıldıı birde kolomenle aşılama yapıldı:26: (o zaman tüp bebk raporu için iğne ile aşılma şartı yoktu) tutmadı:KK14: bu aşılaması kardeşimin sonrasıda tekrar iğnlerle (menegonla )denekem için dr gittiğinde 3.5 cm lik kistler vardı dr 2 ay doğum kontrol hapı verdi ama malesef erimedi kistler:KK20: ve laparaskopi oldu sonrasındada iki aşılama oldu ama melesef gebelik oluşmadıı:KK50:
canım aşılamada dr uygun gördüğü iğnleri uygun gördüğü dozda kulanıyorsunnn ve yumurtalar dr istediği seviyey gelince çatlatma iğnesi veriyorlar iğneyi yaptıktan 32 ila 36 saat sonra has gidiyorsun eşinde sabahtan gelip sperm veriliyor spermler yıkanıp ayıklanıyor ve sana enjekte ediliyor adetini bekliyorsunn

idrarda baktım, ama ilk denememde de 10. gün idrar testi yapmıştım negatifti 12. gün kanda da negatif çıktı. Bu kez 8. günde de yaptım maaleseffff. 12. günü bekliyorum ama hiç umudum kalmadı ne yazık ki.

idrar testine güvenme kandan baktır mutlak umarım pozitif görürsün

arkadaşlar slm bizde 1 yıldır bebek istiyoruz eşim geçen sene sperm tahlili yaptırdı sayı 14 milyon hareketlilik %6 ileri olan hız morfoloji idare eder moraller bozuldu tabi zaten korunmayı da öle bıraktık ve başladık çalışmalara sigara içiyordu içki falan da tabi tekrar bi test sayı kalmış 8 milyon ümit beye gittik maltepe ü.hastanesi tüp bebek dedi aşılama bile olmaz dedi sigarayı bırak dedi
1 ekimde sigarayı bıraktı yılbaşı günü gene sperm tahlili sayı kalmış 2000 noluo dedik ama çok içki içmişti o aralar hastalanmıştı antibiyotik haplar falan tüp bebek dedik artık napalım hazırlamaya başladım kendimi. Sonra bi balcı da 5li karşım gördük bal polen arı sütü propolis ginseng bunu sabah akşam yedi bi tatlı kaşığı 2 ayda yaklaşık 3 kavanoz yedi içkiyi azalttı sigara hala içmiyo çerez yedi kabak çekirdeği falan meyve suyu keçiboynuzu pekmezi geçen hafta test yaptırdı gözlerimize inanamadık sayı 70 milyon hız %38 morfoloji normal herşey yolunda yazmışlar normal gebelik şansı %88 demişler tamda bu ay tüp bebek dioduk ama ben genede kararsızım bide tutturması var bunun değerler iyi bile olsa yumurtayı yakalamk zor 1 yıldır bebek isterken regl olmak yıprattı beni aşılama yaptıranlardan cevap bekliyorum şansım ne şimdi onu düşünüyorum normali beklemeye sabrım kalmadı ama o karışımı tavsiye ederim inşallah faydasını görürsünüz Allah herkesi beklediği bebeğine kavuştursun en kısa zamanda inşallah..

Canım inşallah ne aşılama ne de tüp bebeğe gerek kalmadan bebeğine kavuşursun, bizim de ilk başlarda eşimin spermlerinde hareketlilikle ilgili sorun var dediler, aşılama yapmadan tüp bebek denedik, ilk denememiz negatif sonuçlandı, 3 ay sonra ikinci için gittiğimizde bu kez benim rahimde sorun çıktı, 2 ay daha böyle kaybettik histereskopi yapıldı, şimdi ikinci transferim yapıldı donmuş embriyolarla ama bugün 10. gün idrarda negatif gördüm 12. gün kan testini bekliyorum şimdi. Senin şansın yüksek gibi görünüyor, birlikte gittiğimiz bir arkadaşım da eşine keçiboynozu kürü uygulamış 3 ay, tüp bebek deneyecekleri ay normal yolla hamile kaldı şu an doğumuna 1.5 ay kaldı

cnm sakın üzme kendini idrarda gerçek sonuç çıkmıyo bak ben 14.gün idrarda bakmıştım çook silik çıkmıştı
idrar testine sakın güvenip kendini üzme
2 gün daha sabret ve kanda baktır..

1 ekimde sigarayı bıraktı yılbaşı günü gene sperm tahlili sayı kalmış 2000 noluo dedik ama çok içki içmişti o aralar hastalanmıştı antibiyotik haplar falan tüp bebek dedik artık napalım hazırlamaya başladım kendimi. Sonra bi balcı da 5li karşım gördük bal polen arı sütü propolis ginseng bunu sabah akşam yedi bi tatlı kaşığı 2 ayda yaklaşık 3 kavanoz yedi içkiyi azalttı sigara hala içmiyo çerez yedi kabak çekirdeği falan meyve suyu keçiboynuzu pekmezi geçen hafta test yaptırdı gözlerimize inanamadık sayı 70 milyon hız %38 morfoloji normal herşey yolunda azmışlar normal gebelik şansı %88 demişler tamda bu ay tüp bebek dioduk ama ben genede kararsızım bide tutturması var bunun değerler iyi bile olsa yumurtayı yakalamk zor 1 yıldır bebek isterken regl olmak yıprattı beni aşılama yaptıranlardan cevap bekliyorum şansım ne şimdi onu düşünüyorum normali beklemeye sabrım kalmadı ama o karışımı tavsiye ederim inşallah faydasını görürsünüz Allah herkesi beklediği bebeğine kavuştursun en kısa zamanda inşallah..

canım sonuçların bu kadar değişmesi çok güzel:KK16::KK16::KK16: inşş yaşadığınız bu güzelik bir bebekle taçlansınnnnn:KK49::KK49::KK49::KK49:
canım aşılamada malesef şans %15:KK50: hatta bazı dr lar daha da azolduğunu söylüyorlar :KK19:ama tüp bebek raporu için aşılama şart bu yüzden yaptırıyor bir çok çift:KK50: ama bence bu değerlerle bir süre doğal denmelisiz yumurta takibi yaptırmalısınnnn bence şansınız oldukça yüksek inşş bebişiniz çok bekletmez :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ben UMUTBİZİMOLSUN uçok merak ediyorum nerede acaba ne yapıyor hiç haberi olan varmı aranızda :KK59::KK59::KK59::KK59:

cnm sakın üzme kendini idrarda gerçek sonuç çıkmıyo bak ben 14.gün idrarda bakmıştım çook silik çıkmıştı
idrar testine sakın güvenip kendini üzme
2 gün daha sabret ve kanda baktır..

Ben de kendimi ikna etmeye çalışıyorum ama ilk transferde de aynı durumu yaşayınca ister istemez sonucun aynı olacağını düşünüyorum. Umarım sen haklısındır, umarım ben de 12. günde pozitifi görürüm:KK49:

tatlım herkesde kist yapar diye bir şey yok :KK19:klomen ama bazı kadınlarda malesef kist yapıyor:KK50: (ben hiç kulanmadım ) ama benim kız kardeşim kulandı 4 ay yumurta takibi yapıldıı birde kolomenle aşılama yapıldı:26: (o zaman tüp bebk raporu için iğne ile aşılma şartı yoktu) tutmadı:KK14: bu aşılaması kardeşimin sonrasıda tekrar iğnlerle (menegonla )denekem için dr gittiğinde 3.5 cm lik kistler vardı dr 2 ay doğum kontrol hapı verdi ama malesef erimedi kistler:KK20: ve laparaskopi oldu sonrasındada iki aşılama oldu ama melesef gebelik oluşmadıı:KK50:
canım aşılamada dr uygun gördüğü iğnleri uygun gördüğü dozda kulanıyorsunnn ve yumurtalar dr istediği seviyey gelince çatlatma iğnesi veriyorlar iğneyi yaptıktan 32 ila 36 saat sonra has gidiyorsun eşinde sabahtan gelip sperm veriliyor spermler yıkanıp ayıklanıyor ve sana enjekte ediliyor adetini bekliyorsunn

allah kardeşine yardım etsin hakkaten baya uğraşmış.:KK53: :KK53: ben 2 ay klomen kulandım sanırım adetimi geçiktirdi falan derken doktor hapı degiştirdi seraphone verdi aynı işlevi görüyomuş klomenle ama hiç altan muayene etmedi bu beş ay içinde sadece hormon tahlili verdim 5 ay da 3 kez.. o kadar :KK19: :KK19: :KK19: hiç konuşmuyodu en sonunda kendim sordum durum ne nasıl gidiyo falan dedim . bu ayda kulan konuşuruz dedi. ablamdada klomen tedavisinden sonra rahim filimi demişti diger bir doktor sonra hemen hamile kaldı ilk çatlatma iğnesiyle ooofss beni neler bekliyor kim bilir :18: :18: :18: :18: :18: ne söyleyecek. :26: doktorum pek anlatan konuşan biri degil sordum herkez o pek konuşmaz ama tecrübeli . ve çok bilğili diyorlar ne deyim hayırlısı burda herkez o doktoru önerdi bakalım hayırlısı allahım yardım etsin tedavi olan kardeşlerime çook zor hakkaten. :92: :92: :92: :92: :92: :92:

yeterim valla sorma bende çook merak ediyorum kızı ya
geçen topiğini bulayım dedi ama çook gerilerde kalmış heralde bulamadım
inş bi sorunu yoktur...

canım topiği benim abonesi olduğum topiklerden ama kimseler uğramıyor ben bakıyorum arasraa:KK59::KK59::KK59::KK59::KK59::KK59:

allah kardeşine yardım etsin hakkaten baya uğraşmış.:KK53: :KK53: ben 2 ay klomen kulandım sanırım adetimi geçiktirdi falan derken doktor hapı degiştirdi seraphone verdi aynı işlevi görüyomuş klomenle ama hiç altan muayene etmedi bu beş ay içinde sadece hormon tahlili verdim 5 ay da 3 kez.. o kadar :KK19: :KK19: :KK19: hiç konuşmuyodu en sonunda kendim sordum durum ne nasıl gidiyo falan dedim . bu ayda kulan konuşuruz dedi. ablamdada klomen tedavisinden sonra rahim filimi demişti diger bir doktor sonra hemen hamile kaldı ilk çatlatma iğnesiyle ooofss beni neler bekliyor kim bilir :18: :18: :18: :18: :18: ne söyleyecek. :26: doktorum pek anlatan konuşan biri degil sordum herkez o pek konuşmaz ama tecrübeli . ve çok bilğili diyorlar ne deyim hayırlısı burda herkez o doktoru önerdi bakalım hayırlısı allahım yardım etsin tedavi olan kardeşlerime çook zor hakkaten. :92: :92: :92: :92: :92: :92:

sağolcanım allah hepimizn yardımcısı olsun evet zor bir süreç yaaaaaaa ben sadece şunu söylemek isityorum sana dr menun görünüyorsun ama devlette devam edeceksen bencee ünvrste infertilite bölümüne gittt oaralarda arştıma yapılır her şeye bakılır ve her tedavi uzatılmadan kısaltılmadan yapılırr

sağolcanım allah hepimizn yardımcısı olsun evet zor bir süreç yaaaaaaa ben sadece şunu söylemek isityorum sana dr menun görünüyorsun ama devlette devam edeceksen bencee ünvrste infertilite bölümüne gittt oaralarda arştıma yapılır her şeye bakılır ve her tedavi uzatılmadan kısaltılmadan yapılırr

önerin için sagol canım :KK54: :KK54: :KK54: bakalım şimdi yarım bırakmak istemiyorum. bir şans vereyim doktoruma :21: :21: olmazsa senin dediğin gibi yapmayı düşünüyorum bende. hayırlı allah hepimize bebişler versin inş. :emir_bebek: :emir_bebek: :emir_bebek: :emir_bebek:

Sana da günaydın canım,
Anladığım kadarıyla epey bir doktor gezmişsin ben de doktorumu değiştirmeyi düşünüyorum da.. Çok da problemli bir hastayım rezerv azlığı, endometriozis, hareketlilik ve morfoloji sorunu... Hepsi bir arada yani.. Sen kimi, nereyi tavsiye edersin?

sen nerde yaşıyorsun?

canım kandaki pıhtılaşma problemi herkeste aynı olmuyor..bazısına sadece hap şeklinde yeterli olurken bazısına iğne veriliyor..buna tabiki hematoloji uzmanının karar vermesi en doğrusu..bu arada semra hanım seni de hüseyin saffet beköz'e yönlendirdimi?

hayır canım senden ilk defa duyuyorum..........kimki.........??????????????????

iğne yerlerinin acımaması için sana önereceğim şey
eşin pamuğa çok bol kolonya döksn ve kalçalarına bol kolonyalı pamuk ile masaj yapsın 2 günde geçiyo...
ben ilk tedavimde 3 4 ay iğne yerlerimin acısını çektim negatifte cabasıydı
ikinci tedavimde eşim bunu yaptı ve ağrının a sını çekmedim
bilgine....

bende yapmaya çalıştım ama fazlageçmedi................

X