Bedduanın adli bir cezası var mıdır?

duruguzel

Only positive vibes 💕
Pro Üye
17 Mart 2021
7.215
23.473
İyi geceler arkadaşlar.
Personel yemeği yapsın diye aldığımız kadını yemek yapamadığı için işten çıkardık. Sabah 7'de geldi 15'te çıktı. Çalıştığı gün kadar ücretini aldı.
Bugün bana SMS atmış. Aynen yazdığı şöyle.
" Madem benden memnun değildiniz neden 4 gün çalıştırdınız. Hem leş gibi mutfağı temizledim, hem bulaşığı yıkattınız. Her gün 11 saat çalışmak zorunda kaldım. Ben Hakkımı helal etmiyorum, sizi Allah'a havale ediyorum. Umarım o karnındakinin hayrını görmezsin. Bana yaptığın ondan çıksın. Her aklıma geldiğinde size beddua edeceğim bilesin. "
Karakola şikayette bulundum. Polis memuru mesajın içeriğinde tehdit, hakaret olmadığı için bir sonuç elde edemeyeceğimi söyledi. Sırf gönlün olsun diye ifadeni alayım dedi.
Bedduanın adli bir cezası yok mudur? Bilen biri cevaplarsanız çok sevinirim.

Ya doğmamış bebeğe beddua edilir mi
Nasıl insanlık bu ya 😡
Hergun insanlar onca şey yaşıyor.
Hayır haksızlığa uğraşmış da olabiliriz ama doğmamış bebeğe bu şekilde beddua edilmez ben bunu anlayamam yazık günah 😔
Nihalcim dava edilir mi bilmiyorum ama çok üzüldüm çok kızdım 😤

Aman Allahım gözlerime inanamadım bir insan ne kadar haksızlığa uğrarsa uğrasın evlada hele hele günahsız bi melek üzerinden böyle beddua etmemeli Allah korusun haksız beddua sahibine geçer birde ne olur ne olmaz beddua ya karşı okunacak dualar var onlardan okuyun derim

Çalıştığı süre zarfı kadar ücret ödenilmis, verilmemezlik yapılmamıs. Neyin bedduası bu? Begenilmemek hosuna gitmedi ve yediremedi kendisine hıncını dogmamıs bebekten cıkarıyor.
Allah düsmanımın basına bile vermesin söyle beddua gece gece tansiyonum fırladı.

Ben bunun adli cezası yok diye biliyorum. Tabii avukatlar daha iyi bilir, güncelleme gelmis olabilir.

Ama yerinde olsam tekrar konusurdum bu söz çok agır bi’ sey. Üzgünüm.

İyi geceler arkadaşlar.
Personel yemeği yapsın diye aldığımız kadını yemek yapamadığı için işten çıkardık. Sabah 7'de geldi 15'te çıktı. Çalıştığı gün kadar ücretini aldı.
" Madem benden memnun değildiniz neden 4 gün çalıştırdınız. Hem leş gibi mutfağı temizledim, hem bulaşığı yıkattınız. Her gün 11 saat çalışmak zorunda kaldım. Ben Hakkımı helal etmiyorum, sizi Allah'a havale ediyorum. Umarım o karnındakinin hayrını görmezsin. Bana yaptığın ondan çıksın. Her aklıma geldiğinde size beddua edeceğim bilesin. "
Karakola şikayette bulundum. Polis memuru mesajın içeriğinde tehdit, hakaret olmadığı için bir sonuç elde edemeyeceğimi söyledi. Sırf gönlün olsun diye ifadeni alayım dedi.
Hayır beddua hatta bazı hakaretler suç hükmünde değildir
Yaptırımlarda bulunulmaz

Adli boyutunu bilmiyorum ama manevi boyutundan çok korkarım bedduanın.Keşke helalliğini alarak gerekirse fazla para vererek gönderseydiniz ...
Haksız beddua dönüp dolasip sahibini bulmaz mi
Ayrıca konu sahibi çalışma şartlarını yazmış.
Hem işten kovulan yalan söylüyor çalışma saati hakkında hem beddua ediyor.
Birde üzerine para vermek diğer çalışanların emeğine yazık değil mi.
O zaman her kovulan yada işi begenilmeyen bunu yapsın.
Çok yanlış buldum yorumunuzu.
Madem konudaki kişi bebeğe değil konu sahibine beddua etseymis onun en azından sorunu belli.
Ama doğmamış bebeğe haberi olmadığı konudan beddua edilmiş.

Ya doğmamış bebeğe beddua edilir mi
Nasıl insanlık bu ya 😡
Hergun insanlar onca şey yaşıyor.
Hayır haksızlığa uğraşmış da olabiliriz ama doğmamış bebeğe bu şekilde beddua edilmez ben bunu anlayamam yazık günah 😔
Nihalcim dava edilir mi bilmiyorum ama çok üzüldüm çok kızdım 😤
Evet Cemoos Cemoos çok canım sıkıldı. Benim şahsıma dese tepki vermezdim ama bebeğe dediği için çok dokundu. Polis memuru boşa gelmişsin dedi.

Evet Cemoos Cemoos çok canım sıkıldı. Benim şahsıma dese tepki vermezdim ama bebeğe dediği için çok dokundu. Polis memuru boşa gelmişsin dedi.
Adli cezası olacağını zannetmiyorum canım zaten ama gerçekten doğmamış bebeğe beddua edilmez ya.
Çok haklısın ama o kadına aşırı sinirlendim ben.
Ya insanlar bu kadar kötü kalpli olmamalı.

Adli boyutunu bilmiyorum ama manevi boyutundan çok korkarım bedduanın.Keşke helalliğini alarak gerekirse fazla para vererek gönderseydiniz ...
Biz onu personel yemeği yapsın diye ise aldık. Aşcı bakmış yetersiz bulaşıkları yıkatmış. Ben hamile olduğumdan sebep olaya çok vakıf değildim. Bana 2 iş yaptırdınız. Bulaşıkcılık paramı da yatırın demiş. Iban yollamış, extra para yatırırsak helallik verecekmiş.

Biz onu personel yemeği yapsın diye ise aldık. Aşcı bakmış yetersiz bulaşıkları yıkatmış. Ben hamile olduğumdan sebep olaya çok vakıf değildim. Bana 2 iş yaptırdınız. Bulaşıkcılık paramı da yatırın demiş. Iban yollamış, extra para yatırırsak helallik verecekmiş.
Bunun seninle bebeğinle ilgisi ne de bebeğe beddua ediyor ya.
Gitsin asciya beddua etsin o zaman 🤷

Yaptırımı olmaz, ama olay çok can sıkıcı, hormonların bu derece vücuduna hakim olduğu hassas bir dönemdeyken, bebeğine kadar zehirli bir dille beddua edilmesi insanın canını pek tabii sıkar. İnsanların ağzı torba değil ki büzelim, kızınca herkes ağzına geleni söyler, çirkefleşir. Kadına da bir şey yatırmayın, haddini bilsin öncelikle.

Bunun seninle bebeğinle ilgisi ne de bebeğe beddua ediyor ya.
Gitsin asciya beddua etsin o zaman 🤷
Cemoos evet asçının hatası. Baktı yetersiz bulaşıkcılık yaptırmayacaktı. Personel bana aç kalıyoruz diye şikayet edince bende işten çıkardım. Benim işe alma maksadım yemek yapabildiğini söylemesi, belgem var demesiydi.

Eklentiler

• IMG-20211103-WA0008.jpg
    IMG-20211103-WA0008.jpg
    180,6 KB · Görüntüleme: 96
İyi geceler arkadaşlar.
Maalesef cezai bir yaptirim uygulanamaz, en fazla manevi tazminat davasi acabilirsiniz. Ondan da cok bir sey cikmaz ama denenebilir

Hukukta yoktur da...
ilahi hukukta illa vardır merak etme
İnşallah kova, Amin 🙏🏻 Bende ne bileyim Haksızlığa uğradığımda kızmış, bağırmış, karşımdakine hakarette etmişimdir ama bir insan doğmamış bir bebeğe beddua edecek kadar nasıl kötü kalpli olabilir? Onla derdin ne?

X