Bilkent Psikoloji mantikli bir tercih mi?

falwlessone1

Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2023
914
-9
Ben lise boyunca ders çalışmamış bir öğrenciyim.Liseye %7lik dilimle girmiştim.Son senemde çok çalışarak bilkent psikoloji kazanabilecegimi dusunuyorum.Fakat bölümde daha çok sayisaldan devşirme öğrenciler varmış.Uyum konusunda sıkıntı yaratır mı bu durum?

Yeniçeri ordusu sanırım bunlar sjsjsjsjs. Katsayı problemi kalktığı için herkes her yerde okuyor artık. Çok da şey yapma konu sahibi. Sen önce orayı kazanabilecek misin onun planlamasını yap
Ahahdjf ay 😅

Bölümde zaten sayısala dair sadece istatistik görüyorsunuz. Sayısaldan çıkmış sözelden çıkmış bölümün içinde fark etmiyor konu sahibi.

Bilkent, egitim boyunca asiri calisman gereken bir okul. Eger sistemli calismak yapiniz degilse baska uni oneririm. Bosuna fazladan para odemeyin.

Parayla mezun olunmaz zordur..

Yaşamazsınız. Her bölümde var farklı çıkışlı öğrenci. Kimse kimseye lisede ne okudun diye sormuyor

Bilkent daha çok bilişsel psikolojiye yönelik bir ekole sahip, bunun için de hatırı sayılır bir matematik temeli gerekiyor elbette. Ancak eşit ağırlık mezunu ve Bilkent’i kazanan bir öğrencinin altından kalkamayacağı bir şey değil.

Bölümdaşlarınızın eşit ağırlık veya sayısal mezunu olmasının önemini anlamadım ancak, hatırladığım kadarıyla fizik veya kimya dersleri Bilkent’in psikoloji müfredatında yok. Biyolojiye girişi de zaten mühendislik ve fen fakültesinden öğrencilerle beraber alıyor olmanız lazım. Öyle olmasa bile sayısal mezunu öğrencilerle İngilizce, humanities, Türkçe ve tarih derslerinde sınıf arkadaşı olacaksınız.

Şimdiden sınavda başarılar, umarım gönlünüze göre olur her şey 🌸

Bilkent Ankara’daki en iyi üniversitelerden 😍 Ben seneler önce kütüphanesini kullanırdım. O zamanlar internet bu kadar kapsamlı değildi. Bilkent Kütüphanesinin devasal bir arşivi vardı. Kampüsü kampüs gibidir.
Kardeşim İşletme bölümünden mezun. Çok zorlanmadı. Eşiyle de okurken tanıştı. Benim puan kaygım olmasaydı Ankara’da Odtü’de okumak isterdim. İkinci tercihimde Bilkent olurdu.

İyyyy sayisalci mi? Aman hiç muhattap olmam bile. Dilci olsa neyse dicem de biz aynı kaldırımda bile yurumeyiz sayisalcilarla. Sozelciler bile çekilir ama iyyyyy afedersiniz sayisalci dedi ya.. Ben asla yapamam hatta fakültede bile olamaz sayisalci bırak sınıfı.

X