Boşanmak ve çocukları babaya bırakmak..

çocukları nasıl böyle bir adama bırakmayı düşünüyorsunuz? adamın türlü türlü huyu çıkmış adam sapık da çıkabilir bir sene sonra çocuklarına zarar verebilir. sen hayatını yaşayacaksın diye ç.ocukları babasının üzerine nasıl atarsın? adamın normal olmadığı yaptıklarından belli değil mı? kolay yola kaçmayın alın çocuklarınızı büyütün böyle bir ruh hastasına bırakıp çocukların hayatlarını mahfetmeyin. ben ne zorluklar çektim bu ülkede yasal oturmadığım halde kızımı da aldım çektim o adamın yanından kızımın psikolojisini bozar diye. yapmayın çocuk o zaman madem bakamicaksanız. boşanacağınızı düşünerek yapacaksınız çocuğu ve o çocuğa da sahip çıkacaksınız. bu zamanda evlilikler yürümüyor ben kendim bakarım çocuğuma diyerek yapacaksınız herşeyi göze alacaksınız. çocukların hayatlarını el birliğiyle mahfettiniz tebrik ederim.

Ben çocuklarıma hafta sonları bakıcam sürekli görüşücem zaten ailesi bana elinden geleni yapmıyor çaresizim neyini anlamıyorsunuz
hafta sonu annelik yapılmaz annelik hergün her saat yapılır. bu çocuklar anneleriyle büyümeli sapık bir babayla değil yapmayın neyin çaresizliği? çare sizsiniz çareyi siz bulacaksınız o çocuklara temizliğe gideceksiniz gerekirse ve o çocukları da büyüteceksinz.

Ailesini seviyorum aileside artık baş edemiyor onlarda çok yoruldu ve yıprandı çocuklarıma gelirsek doldurmam tabiki babaları çok düşkün çocuklarına gerçi sürekli aldatıyor onları düşünmeden ama bilmiyorum ne yapıcam ailesinin durumu var ama bana niyetimin farklı olduğunu dike getirdiler sanki ev koparmaya çalışıyormuşum gibi biz bakarız diyorlar yoksa ben neden iki yavrumu bırakayım zaten onlar için üzülüyorum böyle bir adamı seçip evlenip birde onlarda sürüklediğim için
aldatılıyorsunuz tazminat alabilirsiniz ve tazminat alarak kendinize bir düzen kurabilirsiniz adamın donuna kadar alın işte

Düzenli olarak aldatılmak sizde bağımlılık oluşturmuş. Yani aldatılmak normaliniz olmuş resmen. Şu an sizden boşanacağını kadına anlattığı mesajları görünce idrak edebilmişsiniz o sizi bırakacak nasılsa diye boşanacaksınız yoksa bunu da affederdiniz siz. Bu hikayenin hiçbir kısmında aklınızla hareket etmemişsiniz. Şu an bile eşinizin ailesinin maddi durumundan faydalanmanın derdindesiniz sigortanızi yatırıp maaş bağlamak falan ne alaka ben anlayamadım neden böyle bir şey yapsınlar böyle bir zorunluluklari var mı kayinbaba ve kayınvalidenizin. Sizin çocuklara da bakasınız yok babaanneleri güzel bakabilecekse bırakın madem haftanın iki üç günü de siz görmüş olursunuz. Bana kuma hayatını kabul edeceğiniz yönünde bir his geçti ama bilemiyorum.

Merhaba arkadaşlar siteye sizden filiz almak için üye oldum biraz uzun olabilir okuyan herkese teşekkürler..22 yaşında evlendim şu an 30 yaşındayım bir kızım 5.5 yaşında birde oğlum var 2,5 yaşında severek evlendim eşimin doğru biri olduğuna inanarak evlendim.inançları gerek ailesiyle olan uyumumuz gayet güzeldi 1 sene sözlü ve nişanlı kaldım evlendik.eşim ayın 14 günü iş seyehatlerine gidiyor üç haftalıkken eskortla aldatıldığını öğrendim. dünyam başıma yıkıldı hevesle evleniyorsunuz evlendiğiniz kişinin siz daha yeni gelinken aldattığını öğreniyorsunuz gerçekten çok zor süreçti psikatriye gittim detaya girmiyorum eşim hata yaptım bir daha olmayacak gibi klasik yalanlar söyledi ayrılmayı düşündüm ama yapamadım hevesliydim yeni evliydim başkası farklı düşünür diye düşündüm aileme söylemedim zaman geçti derken iş seyahatine gittiği yerde biriyle konuşmasını yakaladım aileme söyledim babam düzenleyeceğini çocuk yokken boşanmamı önerdi ama yapamadım daha sonra düzeldi diye düşündüm aradan 1,5 sene geçti bir şeyini görmediğim için güvendim ve çocuk yapmaya karar verdik ve kızıma üç aylık hamileyken whatsappınu kendi whatsappıma bağladığım için yine bir eskortla anlaşmasını gördüm tabi sinir krizi geçirdim hamileyim diye yine ayrılmadım ama aileme söyledim daha sonra her sene bir iğrençlik gördüm düzelme olmuyor üç kere baba evine gittim kızımı aldım işe başladım düzelir dedim döndüm düzelmedi Ekim ayında bir daha yakaladım uzun zamandır telefon şifresini benden saklıyordu yatağımızın üst tarafına kamera koydum ve mesajlaştığını gördüm itiraf etti Kazakistanlı biri ilk önce evli olduğunu bilmiyormuş sonradan öğrenmiş ama bırakmamış dini alet ediyorlar namaz teheccüt kalkmak vs eşim onu övüyor namuslu falan diye neyse bu kızı öğrendim çocukları bırakıp baba evinde 2,5 ay kaldım sonra ailem dayanamadı çocuklara eşim o sürede hiç yalvarmadı arada arayıp gelmemi istedi çaba yoktu zorluk çekti annesi baktı çocuklara döndüm eve yeni sayfa açtık diye düşündüm iki ay geçti iş seyahatine gitti çiçek sepeti uygulamasını indirdim üyeyi zaten kendi numaramı bilgilerime koydum seyehate gidince bana bir mesaj geldi siparişiniz oluşturuldu diye kuzum çalıştığı yeri öğrendim soy ismini kayonbabamla gittim neyse konu kapandı sandım sabrettim psikiyatriye götürdük narsist veya kişilik bozukluğumu var acaba diye dürtü bozukluğu tedavisine başladılar serhat yabancıya başladık derken geçtiğimiz hafta sonu şüphelendim bir şeyinden kavga çıktı koza yazmış benim için bugün olanlar için özür dilerim bu iş yakında bitecek az kaldı ailesine kendi aileme herkese söyledim ben istemiyorum sevmiyorum onu diye söyledim Ramazan bitsin sonra bitiyor diye mesaj atmış kızla konuşmaya başlamışlar iki yıllık birliktelermiş baya bağlanmışlar kız beraber seyehat ettiği yere gittiğini söyledi eşime kızdığı için tarihler doğru kart ekstresinde de gördüm artık bu adamdan midem bulandı belki 10 15 kere bu durumu yaşadım ve artık sabrım bitti çocuklara gelirsek bırakmak zorundayım aslında ailesi evinde otur bakarız dedi ama eşim evi terkettiği gün kal biraz sonra annemle gelicez gidersin dedi güvenim gitti ev babasının üzerine ailesinin maddi durumu iyi eşim aldatma konusu hariç başka problemi yok ailesiyle konuştum ailemin yanında ev almaları küçük veya kira kabul etmediler yarın öbür gün ayak bağı olur senin yerinde olsak babasına atarım çocukları dediler aileme götürememe sebebim orada huzur yok babam iki evli sonradan öğrendik annemin psikolojisi iyi değil çocuklara bakamaz ben çalışsam babaannesinde kalsalar maddi olarak sıkıntı çekmezler okul olarak özel okula gidiyor ama annenin vereceği şeylerinde babaannesi vermez kadının yaşı 50 güzel bakar sefil olmaz biliyorum ama bir şeyler öğrenir mi çocuklarım emin değilim.çıkmazdayım götürsem biliyorum olan çocuklara olucak kendi evinde kal diyorlar ama garantim yok benimde yaşım geçiyor çalışmak için 40 yaşında belki daha zor gelicek geriye boşanmam kesin kararım çok çektim çok yıprandım çocuklara babada kalırsa cuma cumartesi pazar bende olucaklar siz ne düşünüyorsunuz kısa yazmaya çalıştım hayırlı geceler..

Eşin kadar kusurlusun bu evlilikte
Hayatta bir tek şeyi doğru yap, çocuklarına sahip çık

Hayatta tecrübe edinmeden önce bu tarz konuları okuduğumda "yok artık" derdim fakat sizin gibiler öyle çok ki...

Burada hep savurunum "her anne olan kutsal değildir" "anneliğime laf edemezsin" boş bir laftır. O kadar güzel bir örneksiniz ki..

Adam sizden boşandığı için (diğerleri öylesineydi, eskorttu, bu kez ciddi ilişkisi olmuş) babaanneye çocuk atıyorsunuz.
Hem adam sevgilisiyle (kusura bakmayın siz seçerek açık ilişkiyi kabul etmişsiniz, asla "metres" demem) "çocuklarla kalsın, ceza kesilsin yeni gelen kadın da bedel ödesin" hem de siz 30 yaşında daha gençken aynı adamın yaptığı gibi hayatınızı kurun, gezin tozun sevgili yapın. Adamdan intikam alın, gözüne sokun. Bir taşla iki kuş.

Çocuklar kim ki ayak bağı?

Ben size güzel bir cümle de sunayım: "Ne var o da babası? Elin adamına bırakmıyorum."
Aynen kardeşim, senin de kadın olmaya, sevgili yapmaya, gezmeye tozmaya, hayatını yaşamaya hakkın var. Kocandan intikam almak için çocuklarını harca. Adam elden gittikten sonra çocukların bir önemi kalmıyor, ben bunu o kadar çok gördüm ki.

En yüksek sesle annelik naraları atanlar adamın geri dönmeyeceğini görünce çocuğa zerre acımıyor. Çocuk meta, çocuk obje. Şu an çöpte olan proje çünkü.

Benden sana hayat tavsiyesi, çocuklarını zerre düşünüyorsan bırakma. En ufak bir sevgin varsa bırakma. Kocanla sevgilisi senin çocuklarını zerre umursayacak mı zannediyorsun? Sırf çocuksuz kendine yeni adamı rahat bulursun diye, sana ayak bağı olmasınlar diye vazgeçme.

Boşanıp çocuğunu babaya atıp giden kadını özür dilerim ama en fazla ya cinsel amaçlı kullanırlar ya birilerine önerirler bu toplumda. Hiçbir düzgün erkek ve ailesi seni kendine eş diye almaz, bu hayallere hiç kapılma. Birilerinin oyuncağı olur, yıllar sonra psikolojin bozuk, kafan gitmiş çocuklara dadanıp onları da mahvedersin.

İlla kendine yeni erkek istiyorsan, o iki çocuğun sorumluluğunu al, 40 yaşına geldiğinde de senin şartlarını kabul eden, uyumlu olduğun bir adamla mutlu olursun. En azından boşanmış, doğru düzgün hayat yaşayan bir anne olursun, insanlar sana saygı duyar.

Keşke annelikten ve babalıktan önce bu toplumda psikolojik muayene şart olsa. Her üreyen anne baba olmamalı.

Evet olan çocuğa oluyor ama olacakları varmış inandım düzeldiğine ikincisi bana sürpriz oldu hiç istemediğim bir şeydi hamile kalmak
Sizin yediğiniz ekmeklerden fazlasını yemeyecekler, gelişine yaşıyor marifet sanıyorsunuz. Büyüyüp başlarını kurtardıklarında böyle demezsiniz, ben ananım o kadar doğurdum ettim bana bak diye baş köşeye kurulmak için can atarsınız.

Bosanmaniz durumunda iki çocuğa sürekli bakmak zorunda kalacak olan kayinvalide bosanmayim işe gireyim sadece gündüz bakın dediğinizde kabul etmiyor oyle mi hemde oğlunun yuvası yikilmamis olacak hani onlar böyle ister ama kabul etmiyor demek illa ben 7/24 bakarım yoksa bakmam diyor oyle mi çok ilginç
Siz o yavruları gözden cikarmissiniz olay bu
Bırakın bırakın alerjim çıktığı halde evdeki kedimi bırakamıyorum çözümler üretmeye çalışıyorum siz çocukları bırakın ne diyeyim valla kopsa artık kıyamet ya
Bütün evlilikler aşktan sevgiden ölerek sürüyor zaten . Niye çocuk yaptınız dendiğinde Allah verdi yiyecek ekmekleri varmış diyorsunuz amenna Peki aynı Allaha rızk konusunda neden güvenmiyor da 2 yavruyu başınızdan atıyorsunuz bu mu inancınız? Belki Allah sizin onlardan vazgecmeyisiniz yüzü suyu hürmetine size kapılar açacak
Zavallı yavrular anne desen anne değil baba desen baba değil birde burda rahatça bırakayım mı diye soruyorsunuz bırakın ben bırakınca iflah olan görmedim sizde bırakın

Boşanıp çocuğunu babaya atıp giden kadını özür dilerim ama en fazla ya cinsel amaçlı kullanırlar ya birilerine önerirler bu toplumda. Hiçbir düzgün erkek ve ailesi seni kendine eş diye almaz, bu hayallere hiç kapılma. Birilerinin oyuncağı olur, yıllar sonra psikolojin bozuk, kafan gitmiş çocuklara dadanıp onları da mahvedersin.
Doğru düzgün kimsenin alıp başına bela etmediği ne kadar çürük çarık yamuk yumuk tip var ona yamarlar.

Bosanmaniz durumunda iki çocuğa sürekli bakmak zorunda kalacak olan kayinvalide bosanmayim işe gireyim sadece gündüz bakın dediğinizde kabul etmiyor oyle mi hemde oğlunun yuvası yikilmamis olacak hani onlar böyle ister ama kabul etmiyor demek illa ben 7/24 bakarım yoksa bakmam diyor oyle mi çok ilginç
Siz o yavruları gözden cikarmissiniz olay bu
Bırakın bırakın alerjim çıktığı halde evdeki kedimi bırakamıyorum çözümler üretmeye çalışıyorum siz çocukları bırakın ne diyeyim valla kopsa artık kıyamet ya
Bütün evlilikler aşktan sevgiden ölerek sürüyor zaten . Niye çocuk yaptınız dendiğinde Allah verdi yiyecek ekmekleri varmış diyorsunuz amenna Peki aynı Allaha rızk konusunda neden güvenmiyor da 2 yavruyu başınızdan atıyorsunuz bu mu inancınız? Belki Allah sizin onlardan vazgecmeyisiniz yüzü suyu hürmetine size kapılar açacak
Zavallı yavrular anne desen anne değil baba desen baba değil birde burda rahatça bırakayım mı diye soruyorsunuz bırakın ben bırakınca iflah olan görmedim sizde bırakın
Cocuklar büyüyüp kendini kurtarıp palazlaninca da sizde sersefil bir hayatın içinden çıkıp gelip o güzide TV programlarından birinde onları arar ağlarsınız onlarda vicdan sahibi olur ve size sahip çıkarlar senaryo bu o yüzden durmayın keyfinize bakın nasilsa zamanı var daha o ajitasyonlarin ne diyeyim Allah bırakmasın yanınıza

Dip not : yeri gelmişken söyleyeyim o çocuklarını bırakıp aradan yıllar geçip çocuklar bir yerlere gelip palazlandığında kendileri de Sersefil hayatın içinden gelip Aman yavrum canım yavrum şöyle mecburdum böyle bilmem neydim diye açıklama yapıp onları aradığında falan öyle programa katılanlar gördüğümde o kadar gıcık oluyorum o kadar gıcık oluyorum ki normalde çok merhamet sahibi bir insanım Ama elime verseler boğabilirim O yüzden bunları Ne güzel sen keyfini yaşa ye iç gez onunla bununla birlikte ol hayatını her seferinde Güya zevk içinde yaşa Ondan sonra elden ayaktan düş sana bakacak kimse olmasın O Zavallı çocuklar ne travmalar yaşamışlar neler görmüşler ruhlarında Ne Yaralar oluşmuş hiç umrunda olmasın ama toplumsal bir yargı var tabii anneye bakmayacak mı yargısı korkusuyla biraz da ki o tarz Çocuklar da çoğunlukta yavrum Vicdan merhamet sahibi oluyorlar Tabii kabul ediyorlar sizi o kadar nefret ediyorum ki gerçekten o zaman biz anne değiliz anasını satayım Sırf çocuklarım uğruna Gençliğim geldi geçti hiç pişman değilim Yine olsa yine Onları asla ve kesinlikle hiçbir şekilde bırakmazdım anlamıyorum yani biraz Kaba tabiri olacak da Biz kadın değil miyiz bizdeki can değil mi bizdeki nefs değil mi Neyse Aman yazmayacağım işte Anlayan anladı benim ne demek istediğimi Vallahi çok içten söylüyorum çocuk bırakan iflah olmasın ki olanı da görmedim

Evi senin üstüne yapsınlar yada yeni ev alsınlar sana içinde daya döşe cocuklarinla yasa kocandan iyibi nafaka al çalışma sadece çocuklara bak bu hayatta yapacağın tek doğru şey bu olur..yok ben cocuk bakamam gezerim tozarim yeni koca bulurum diyorsan hiç kendine bahane arama yok babannesi çok iyi bakar yok özel okullarda okur falan bir anne hiçbir koşulda o çocukları bırakmaz bunu bilir bunu söylerim

Konu sahibinin mesajlarına bakarak asla konu sahibinin üzerine bir ev alınmaması gerektiğini düşünüyorum. 3 gün sonra evi satıp, çocukları babaannede bırakıp gitme ihtimali çok daha yüksek görünüyor.

Bu kadar sorumsuz ebeveynlerin olduğu durumlarda: ev çocukların adına eşit paylı olarak yapılmalı ve anne babaları da mülkü satamamalı bence. Ancak bu şekilde o çocukların başlarını sokabilecek bir evleri, güvenceleri olabilir diye düşünüyorum.

Yiyecek ekmekeri varmış işte dünyaya geldiler ne demek Allah aşkına, sokaktaki köpek için bile şu cümleyi kurmam :110: Adam gibi bakmayacaksanız neden dünyaya çocuk getiriyorsunuz, karşınıızdaki ordan oraya bırakılacak bir çanta değill, çayıra otlamaya giden koyun değil, birer insan hem de çocuklarınız olan insanlar:sinirli::sinirli:Konu sahiplerine gerizekaı yazınca banlanıyorum o yüzden burda bırakıyorum ve konu sahibesi için gerizekalı sıfatını kulanmıyorum.:ruh:

Son düzenleme:
Evet olan çocuğa oluyor ama olacakları varmış inandım düzeldiğine ikincisi bana sürpriz oldu hiç istemediğim bir şeydi hamile kalmak

Siz bir şeylerini düzeleceğine zerre inamadınız Her ne yaparsa yapsın bana döner mantığı ile açık ilişkiyi kabul ettiniz.
Ama ne zaman eşiniz kendine uzun ciddi ilişki yaptı hemen boşanmaya karar verdiniz. Çünkü yakında sevgilisi ile beraber kapıyı size göstereceğine adınız gibi eminsiniz. Olanda her zamanki gibi çocuklara olacak.

Oğluma gelirsek benden habersiz oldu korunuyorduk korunmadı ve hemen oldu sonradan bir daha öyle bir şey yapar diye spiral taktırdım ailesiyle konuşmamızda beni sevmediğini nefret ettiğini bana acımadığını merhamet duymadığını kalbinin katılaştığını söyledi ailesine şunuda söyledim sigortamı yatırmalarını ve maaş bağlamalarını onlar için küçük şeyler onuda kabul etmediler boşanmaydılar anlaşmalı istiyorlar ama tabi barışsak sevinirler ama bende her şey bitti
Eskortla aldatılıp ilişkiye devam etmeniz de ayrı bir olay hiç mi korkmadınız hastalık bulaşır mı diye?
Baştan başa hata dolu bir evlilik. O yüzden diyoruz aldatılma affedilemez diye 2 çocuk yapıp iyice çıkmaza girmişsiniz. Toplayın kanıtları açın zinadan davayı işte. Nafaka isteyin durumları iyi anladıgım kadarıyla tutun bir ev ve bakıcı hem çalışıp hem de bakabilirsiniz çocuklara.
Ama çok istiyorsanız diğer türlü örneğini de vereyim. Halam seneler önce boşandı. Çocukları bir kız bir erkekti. Erkek 6 yaş kızı 3 yaşındaydı. Boşanırken mecbur bırakmak zorunda kaldı kocası vermedi. Daha sonra halam görüşmek istedi ama çocukları doldurdukları için görüşmek istemediler. Üzerinden 20 yıldan fazla geçti erkek olan annesinden nefret ediyor ve hala görüşmüyor. Kız olan görüştü ama samimi değiller. Hatta halamın torunu var onu bile göremiyor.

Adam sizi birakip gitti diye cocuklari birakmayi dusunuyorsunuz.
Daha once kendiniz evi terk ederken cocuklari bırakmamissiniz.

Ben olsam o evde bisure kalir, ise girer calisip para biriktirip sonra o evden ayrilirdim.
Hayir birakmis, hem de 2.5 ay. Adamin annesi bakmis. Cocuklara ayrilik travmasini yasatmis zaten.

Düzenliyorum, babasının iki eşi varmış.
Bu durum çocukları böyle bir adama bırakmayı ne kadar haklı çıkarır, orası tartışılır tabii.
Nerede yaziyor? Bana inandirici gelmedi. 2 karisi olan adam kizina aldatildigi icin bosan demez bence. Guya babasi duzelmez bu adam cocuk olmadan bosan demis. 2 karisi olan adamin diyecegi seye benzemiyor.

Madem evde kal diyorlar ben olsam kalırım ama çocuklarımın babası o eve giremez babaanneye bırakır baktırır kendim de işe girer çalışırım bi süre sonra birikim yapınca başka eve Kiraya çıkarım

X