Boşanmış çocuklu hanımlar bakar mısınız?

Zaten benimle alakalı ellerinde bişey yok sunacakları benim kardeşimi bahane göstermişler (madde kullanıyor diye) halbuki kendi de kullanıyor ama inkar ediyor şimdi + ağır psikolojik sorunlarım olduğunu yazmışlar bakalım neler olacak
Bana da yazdılar merak etmeyin..ispat yoksa hiç bir şey olmuyor. İyi olun. Avukatım elbette onlar da kendini haklı çıkarmak için bir şeyler söyleyecekler, önemli olan ispat demişti. Şükür korktuğum olmadi. Çocuğunuza ve kendinize iyi bakın. Gerisi hallolur. Başta çocuğu alan baba artık onu da almıyor. İki yıl oldu, Babalık görevini bitirdiğini zannediyor zavallı.

Kesinlikle, bugün avukatmla konuştum. Karara itiraz etmeyecekmis. Tazminat da alıyorum. Süreç bitsin onun soyadindan kurtulmak istiyorum. Bir yıl sonra artırma talep edeceğim. Yoruldum.
Artirma talebi 100-150 tl oluyor onu soyleyim once.
Avukatiniz neden itiraz etmiyor onu anlamadim. Sizin hakkiniz icin herseyi yapmak zorunda. Avukat kendi keyfine gore hareket edemez. Siz itiraz edelim derseniz etmek zorunda cunku sizi temsil ediyor, onun icin bu isi yapiyor. Onun isi bu.
Ucuncusu, itiraz etmenin soyadini tasimayla da bir alakasi yok. Ben de yasadim tum bu surecleri. Ben yorulmadim cunku avukatima biraktim herseyi ben yasantima devam ettim. Siz bosanma kararina itiraz etmeyeceksiniz ki, nafakaya itiraz edeceksiniz. Size yanlus bilgilendirme mi yapildi? Itiraz etseniz de bosanma yine gerceklesir ve siz soyadinizi alirsiniz. Sizin itiraziniz nafakaya oldugu icin temyizden sonuc gelene kadar yerel mahkemenin bu belirledigi tutari alirsiniz, bosanma da gerceklestigi icin soyadiniz da degisir. Sadece nafakanin itiraz sonucu olusacak yeni tutar belli olmadigindan simdiki son karardan alirsiniz nafakayi.
Ben de yasadim bunlari. Yoruldum diye cocugunuzun hakkindan vazgecmeyin. Bizde de ben nafakaya itiraz etmistim bosanmaya degil. Temyizi beklerken ben soyadimi degistirdim cunku bosanma gerceklesti. O da ben de bosanmaya itiraz etmedik. Ben nafaka ve tazminata itiraz etmistim sadece. Iyi ki de etmisim.

Son düzenleme:
Bana da yazdılar merak etmeyin..ispat yoksa hiç bir şey olmuyor. İyi olun. Avukatım elbette onlar da kendini haklı çıkarmak için bir şeyler söyleyecekler, önemli olan ispat demişti. Şükür korktuğum olmadi. Çocuğunuza ve kendinize iyi bakın. Gerisi hallolur. Başta çocuğu alan baba artık onu da almıyor. İki yıl oldu, Babalık görevini bitirdiğini zannediyor zavallı.

Benimkiler kızımı bırakmayacağımı bildikleri için zaten üzerime oynuyorlar umrunda olduğunu düşünmüyorum kızımın babası bir yere kadar ama bakacak olan babaanne ben çalışırken elim kolum ağrıyor diye almazdı ayrıca kızlarının çocuklarına gösterdiği yakınlığı da göstermezdi şimdi kıymetli oldu boşanma davası açınca

Dava temmuz da açıldı. Yok psikiyatriste gerek duymadilar. Çünkü benim evlenmeden önceki hatta çok önceki kullandığım ilaçların çıktısını alıp dosyaya koymuş. Muhtemelen dikkate almadı mahkeme yani dikkate alsa sevkederdi beni. Boşanma aşamasında başladım ya tekrar bu sefer ben aciklamami yaparak sundum muayene evraklarını, teshisimi vs. Yani pek bişey çıkmadı.

Ay iyi çok şükür benim öyle ilaç geçmişim falanda yok kendince öyleymişim güya

Oğlum 6 yaşında, 7 yaşını bu ay tamamlayacak. Yaz ve Şubat tatili icin yatılı alma hakkı verdi mahkeme. Ayrıca bayramlarda da iki gün yatılı kalacak bilginiz olsun
Size sordum mu hatırlamıyorum ( çünkü burda okadar kişiye soruyorum ki en takildigim konu çünkü ) 3-4 yaş çocukta yatılı kalıyor mu baba da peki ?

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki ben de boşanıyorum ve benim dosyam bu iddia ile başlıyor ben psikolojik rahatsızlıkları olan biriymisim ve evlenirken bu durumumu ondan gizlemisim. Allah im beynimden vurulmustum. Ama o gün bu gündür dua ediyorum. Rabbim onu psikiyatri kapılarından ayırmasın diye 🤣

Bu , erkeklerin avukatlarının taktiği. Hemen hemen her dilekçeye yazıyorlar.

Bu , erkeklerin avukatlarının taktiği. Hemen hemen her dilekçeye yazıyorlar.
Benim de avukatım var benimki salak o zaman hiç boule bişey yazalım demedi. Dur bı ara bunu sorayım ona. Mesela kadının ev işi yapmadığı, temizlik, ütü yemek vs vs. Hemen hemen herkesin dosyasında mevcut. Ve ne acıdır ki karşı tarafın avukati da bir kadin

Benim de avukatım var benimki salak o zaman hiç boule bişey yazalım demedi. Dur bı ara bunu sorayım ona. Mesela kadının ev işi yapmadığı, temizlik, ütü yemek vs vs. Hemen hemen herkesin dosyasında mevcut. Ve ne acıdır ki karşı tarafın avukati da bir kadin

Sizin avukatınız iftira üzerine bir dilekçe hazirlamamistir.

Gözü dönmüş avukatlar böyle dosyalar hazırlıyor

Sizin avukatınız iftira üzerine bir dilekçe hazirlamamistir.

Gözü dönmüş avukatlar böyle dosyalar hazırlıyor
Evet bazen kızıyorum avukatıma ama sonra düşünüyorum iyi bir avukat. Asla olmayan birşeyi yazdirmadi bana. Olduğu gibi anlattı herşeyi. Ve benim yazdığım ince detayları bile eledi gerek yok hakim okumuyor bile bu kadar şeyi dedi.

Evet bazen kızıyorum avukatıma ama sonra düşünüyorum iyi bir avukat. Asla olmayan birşeyi yazdirmadi bana. Olduğu gibi anlattı herşeyi. Ve benim yazdığım ince detayları bile eledi gerek yok hakim okumuyor bile bu kadar şeyi dedi.

Ne gelecekse iftirasiz , yalansız gelsin zaten.
Hangisi kazanıyor bu dünyada istatistiklere bakmak lazım.

500 ödeyecek.. çocuğuna sadece.
İştiraf nafakası her yıl tefe tüfe oranına göre artış yapılması gereken bir nafaka. Eğer çocugun masraflarının arttıgını beyan edip ispatlarsanız resmi olarak fatura, fotoğraf vs ayrıca ekonomik durumunuzda gerileme varsa ve karşı tarafın eko durumu iyiyse ve artmıssa iştiraf nafakası arttırım davası acıp arttırım talebinde bulunabiliyosunuz ve hakim 1000₺ ye kadar bir arttırıma karar vermişse karşı traf bozma talebinde bulunamıyor çünkü sınır 1000₺. Ama cok kısa süren bir dava değil, 1.5 -2 yılı buluyor

Trdbir nafakasi bosanma suresince verilen nafakadir. Genelde 150-300 tl arasi oluyor. Dusuk bir miktar. Istirak nafakasi ( anne ve cocuga odenen) bosanma bittikten sonra verilen nafaka. Istirak nafakasi 1/4 oranini gecmeyecek sekilde veriliyor. 7000 tl alan biri icin 500 istirak az bence. Hic calismayan ama 500 Tl odeyen babalar var
Anlaşmalı bosanmış bile olsanız değişen eko koşulları sunarak cocuk için iştirak nafakası arttırım davası açabilirsiniz. Çünkü sürekli zorlaşan hayat şartlarında malesef hep kadınlar eziliyo bu konuda da, karşı taraf calısıyor ve ekonomik durumu iyiyse cocugunuza yaptıgınız harcamaların fatırası fotoğraf vs belgelendirerek dava açabilirsiniz

Anlaşmalı bosanmış bile olsanız değişen eko koşulları sunarak cocuk için iştirak nafakası arttırım davası açabilirsiniz. Çünkü sürekli zorlaşan hayat şartlarında malesef hep kadınlar eziliyo bu konuda da, karşı taraf calısıyor ve ekonomik durumu iyiyse cocugunuza yaptıgınız harcamaların fatırası fotoğraf vs belgelendirerek dava açabilirsiniz
Anlasmali da cekismeli de bosanilsa nafaka artirim davasi acildigini biliyorum. Ama her dava da ayri bir masraf. Cekismeli bosanmalarda her sene nafaka şu oranda artirilir diye bir sey soylenmiyor ve siz nafaka artirim davasi acmadiviniz surece hep o miktar uzerinden yatiriliyor. Ancak anlasmali bosanmalarda eger ki siz her sene UFE oraninda ya da atiyorum yuzde 5 oraninda artirilsin diye bir madde koyarsaniz her sene her sene dava acilmasina gerek kalmiyor. Ben bunu demek istemistim.

Anlasmali da cekismeli de bosanilsa nafaka artirim davasi acildigini biliyorum. Ama her dava da ayri bir masraf. Cekismeli bosanmalarda her sene nafaka şu oranda artirilir diye bir sey soylenmiyor ve siz nafaka artirim davasi acmadiviniz surece hep o miktar uzerinden yatiriliyor. Ancak anlasmali bosanmalarda eger ki siz her sene UFE oraninda ya da atiyorum yuzde 5 oraninda artirilsin diye bir madde koyarsaniz her sene her sene dava acilmasina gerek kalmiyor. Ben bunu
Anlasmali da cekismeli de bosanilsa nafaka artirim davasi acildigini biliyorum. Ama her dava da ayri bir masraf. Cekismeli bosanmalarda her sene nafaka şu oranda artirilir diye bir sey soylenmiyor ve siz nafaka artirim davasi acmadiviniz surece hep o miktar uzerinden yatiriliyor. Ancak anlasmali bosanmalarda eger ki siz her sene UFE oraninda ya da atiyorum yuzde 5 oraninda artirilsin diye bir madde koyarsaniz her sene her sene dava acilmasina gerek kalmiyor. Ben bunu demek istemistim
Anlasmali da cekismeli de bosanilsa nafaka artirim davasi acildigini biliyorum. Ama her dava da ayri bir masraf. Cekismeli bosanmalarda her sene nafaka şu oranda artirilir diye bir sey soylenmiyor ve siz nafaka artirim davasi acmadiviniz surece hep o miktar uzerinden yatiriliyor. Ancak anlasmali bosanmalarda eger ki siz her sene UFE oraninda ya da atiyorum yuzde 5 oraninda artirilsin diye bir madde koyarsaniz her sene her sene dava acilmasina gerek kalmiyor. Ben bunu demek istemistim.
malesef bosanma davasında hakim tefe tüfe belirtmesiği sürece kimse kendiliğinden arttırım yapmıyor, ayrıca uyaptan da kendiniz dava acabiliyosunuz sadece işin dilekçe boyutu var bi avukata yazdırıp yda örnek şablonlar var internette onlardan da faydalanılabilir aslında.

X