Bu ayın sonunda birisi delirmis olacak, o ben olmayayim lutfen...

Tepkileriniz çok saçma. O evde yaşayan biri olarak eve almama hakkınız var. Eşiniz babasına kıyamıyorsa alsın bi aparta yerleştirsin evde niye tutuyor? Eşinizin hala o adamı eve alması cidden çok tuhaf. Annesine neler çektirmiş, karısını sinir krizine sokmuş hala eve alıyor. Kayınpeder de eşiniz de fazla karikatürize geldi bana.

Merhaba, ayrinti vermem gereken uzun bir konu yazacagim Lutfen okuyun yoksa delirecegim.

Oncelikle 24 yasindayim, esimde 28 yasinda, evliligimin 3. Senesindeyim, 1 kizim var. Esimin anne babasi ayri, o 7 yasindayken ayrilmislar. Bir de oglan kardesi var benle yasit. Baska da kimseleri yok cok fazla.

Kv egitimli, kulturlu, ileri goruslu ve cidden cok buyuk acilar cekmis kp yuzunden, bana cok iyi davraniyor. Esimle daha evvelden de sevgiliydik, 6 senedir iclerindeyim. Kv ile hicbir munakasam olmadi. Cok iliman, cok naif, kendi halinde ve yasli annesine bakiyor. Diger bekar ogluyla yasiyor hemen yan evimde.

Kp ise sorumsuz, kv min ailesinden gecinmis, hicbir zaman calismamis ve benim kv calisip ona bakmis, ailesiyle beraber. Kp o kadar sorumsuz, vicdansiz biri ki cocuklarla kv yi sirf annesiyle anlasamiyor diye sokaga atmis. Yani esimle kaynima hic bakmamis. Kv calisip iki oglunu buyutmus. Hic kimseden yardim almadan hemde. Yillar sonra biz evlenince cikageldi birden kp. Insaat isiyle ugrasiyor, yatili isi vardi. Yani tek basina yasiyor, kimi kimsesi de yok. Ailesiyle gorusmuyor.

Kisin 1 aya yakin insaatlar duruyor, asiri kar vs yagmur yagdiginda, o da evlendigimden beri bizde gelip kaliyordu ve her seferinde 1 aydan fazla oluyordu. En son gecen ay gelip kalmisti, isi birakacagini soyluyordu. Emekliligine de cok az var, aslinda yasi 60 ama cok gec calismaya baslamis. Bu yuzden emekli degil daha.

Kp nin karakterinden bahsedeyim. Sorumsuz, hep baskalarinin sirtindan gecinen, ayri olmalarina ragmen resmi olarak senelerdir, kendi borclarini bile kv me odettigi oldu. (Cok uzun konu asiri asiri ayrinti verip sıkmak istemiyorum soran olursa burayi acarim.) Ev gecindirmemis, asiri cimri. Agzina geleni soyleyen. Hep hakaret ve kufurlu konusan, benle de asiri lakayt konusuyor ve ben artik onu muhattap bile almiyorum.

Sorunun en buyugu 2 hafta once oldu. Bize sinyal yakiyordu zaten isi birakacagim diye. Bir baktim esimi aradi, gel beni al ben isten ciktim. Orda da 10 senedir calisiyormus. Emekliligine az var. Kafasina gore cikmis isten patronla kavga edip. Esim gitti mecburen aldi geldi, ev ve is bulana kadar sizde kalacagim dedi. Biz esimle bakakaldik birbirimize. Birde benle kavga etmisti, ben kp ile gorusmuyordum. Esime dedim ki olmaz, ben onla anlasamiyorum. Evde sen yokken onla gun boyu nasil durayim. O da 1 hafta diye soz verdi, gidecek beni idare et nolursun, disari atamam adami dedi. Tamam dedim. Ama ev ve is bakacak, parasi da var kenarinda cok asiri cimri oldugu icin para biriktirir hep. Ben sart kostum. Esimde kabul etti.

Hizmetinin de cogunlugunu esim yapti. Allah icin benden bir sey beklemedi ama gene yemek yap, cay yap, camasir bulasik vs derken biz esimle tekken bu kadar isim olmuyordu. Simdi sorun adam gitmek bilmiyor, hicte anlasamiyoruz, habire laf sokup igneleyici seyler soyluyor. Bugun tam 2 haftasi bitti bizde kaldigi, hala ev filanda bulamamis. Kahvede takiliyor aksama kadar. Esimle her gun atisiyoruz. Agzi durmuyor. Habire hakaretvari konusuyor. Hicbir gelinin yaninda soylenmeyecek seyler soyluyor. Ayrintisi cok var ama asiri uzatmak istemiyorum. Emekli olmasina 7 ay var, bizden maddi bir beklentisi yok. Sadece ev bulana kadar kalayim dedi ama evde bakmiyormus. Dun esim ciddi konustu kp ile. Bir duzenimiz var isiklararasinda cok yoruluyor, kizimizinda duzeni var. Ev ev ustune olmaz diye. Yok. Yok. Yok.

Rahati buldu. Kira su elektirik vs vs derdi yok bu yuzden gitmek istemiyor. Her aksam yemekte geriliyorum. Konusu aciliyor haber bekliyorum evden diyor. Kendisi daha evvel emlakla ugrasiyordu. Cevresi genis. Istese bulur ama napacagimizi sasirdik gitmiyor evden. Bir yuzune karsi artik ev bulda git demedigimiz kaldi. Bana laf sokmasi bitmiyor, kotu kotu bakiyor. Hicbir dakikasi dakikasini tutmuyor. Biraz iyi cogunlukta kotu. 2 haftadir burda yemek istegi vs hic bitmiyor ama bir tane ekmek bile almadi eve.

Cildirmak uzereyim. Sinir harbi yasiyorum. Aglayarak yazdim. Ailem, kayinvalidem de cok uzuluyor. Hicbir emegi yok ustumuzde gelip evimize kondu. Ben de biraz sussa anlayisli olsa bana laf soylemese bir sey demeyecegim ama artik bogazima kadar doldum. Aglamakta fayda etmiyor. Gitmeye niyeti hic yok. Dun esime demis ki tazminatimi 2 aya verecekler. Yani beni idare et 2 ay demek istemis. Cildirmak uzereyim. Kv ile omur boyu yasarim ama kp ile bir dakika durmaya tahammulum kalmadi. Cok cok uzgunum. Herkesin dedigi daha da gitmez. Esimde git demez. Boyle basima bir sey geldi. Siz ne yapardiniz? Lutfen kirici bir sey yazmayin o kadar kotuyum ki anlatamam bunu kelimelerle.
Ay ben annemle on beş günde çıldırıyorum🤣
Çok zor
Geçmiş olsun da nasıl gececek

Tepkileriniz çok saçma. O evde yaşayan biri olarak eve almama hakkınız var. Eşiniz babasına kıyamıyorsa alsın bi aparta yerleştirsin evde niye tutuyor? Eşinizin hala o adamı eve alması cidden çok tuhaf. Annesine neler çektirmiş, karısını sinir krizine sokmuş hala eve alıyor. Kayınpeder de eşiniz de fazla karikatürize geldi bana.
Ee evde hazır hizmetçi var
Babasına kıyamaz ama karısına kıyar

Hayir dese sokakta yatacak, kp nin gidecek hicbir yeri yok. Ev tutsun diye de surekli israr ediyor, her aksam her aksam soyluyor ama yine de diyorum ya kp asiri asiri rahat. Esimde dedi bizim hayatimiz var seni cok idare edemem, hatta buldugu evler bizden cok uzak. Esim tamam dedi, olur seni haftasonu tasiriz dedi. Yok ama sadece susalim diye blof yapiyor, ortaya ev bakiyorum, gidecegim imaji cizmek icin. Baska da amaci yok..
Parası varmış. Hayır desin,gidip o evi tutacak yani eninde sonunda. Sokakta yatacak hali yok. Ayrıca eşinizin hizmet etmesi birşeyi değiştirmez ki,babasinı göndermiyor size idare et diyor. Ev ev üstüne olmaz.
Hayır yani geçinilebilecek biri olsa idare edilir ama şu durumda kimse istemez ki.
Eşiniz uygun fiyatli hayır diyemeyecegi bir ev bulsun götürun yerleştirin baska yolu yok. Belli ki oturacak en az 2 ay daha bu adam. Alışmış zaten sonrasında da gitmek istemeyebilir. Kira ödemiyor,yemegi önünde,fatura ödemiyor çamaşırı yıkanıyor,siz net olup kapıyi göstereceksiniz.

Ben de acimam ama evimi katip karistirdi. Esime karsi da cok asiri sert ciktim. Goturdu birakti tekrar geri geldi dun, bugun cikarken sabah evi tutacagini esyalari sonra isteyecegini soyledi. Ben hic konusmuyorum onla. 3. Hafta olacak kaldigi, birkac gun boyle yapinca biraktim konusmayi. Yemek vs hicbir sey yapmiyorum
Haklısınız valla. Umursamazlık delirtiyor insanı. Umarım en kısa sürede feraha çıkarsınız

Nedense başlık sahibi hanımın tavsiyelere verdiği yanıtlara baktıkça bana bı başlık troll gibi gelmeye başladı
Kisi kendinden bilir isi. Baska da diyecek bir seyim yok. Kalkipta bu kadar caresiz bir anda benim yazdigim yaziya trol diyemezsiniz. Kimseyi inandirmak zorunda degilim. Kendiniz trolsunuz verdiginiz cevaplardan belli.

Kisi kendinden bilir isi. Baska da diyecek bir seyim yok. Kalkipta bu kadar caresiz bir anda benim yazdigim yaziya trol diyemezsiniz. Kimseyi inandirmak zorunda degilim. Kendiniz trolsunuz verdiginiz cevaplardan belli.
Bu be kadar düşük bir yorun. Bu çirkefliği kayınpedere yapsaydınız burada ağlamak yerine

İşte aldatilip dayak yeyip eşim aslında iyi biri iyi bı baba diyen hanım ablalarimizdan ne farkları var acaba, aynı güruh
Ya Allah askina benim konumdan yildirim hiziyla uzaklasin. Ne kadar kotu kalpli insansiniz siz ya. Benim sorunum ne sizin soylediginiz sey ne. Benim esimin bana olan tavrini ben bilirim kendime karsi durustum emin olun kendi oz babam iki abim tek kelimeme bakar gelip beni burdan alirlar ben esimle kotu olmak istemiyorum diyorum. Siz beni kimlerle ayni kefeye koyuyorsunuz terbiyenizi takinin once bi. Konusmak icin konusmayin beni kimse o güruhla bir tutamaz.

Anlamak istemeyen siz olabilir misiniz? İki aileyi kıyaslamanız için şartların eşit olması lazım. Sizin aileniz de eşinize hakaret edip laf sokuyor mu mesela, evin huzurunu kaçırıyor mu, eşinize pis pis bakıyorlar mı, tıpkı eşinizin babası gibi gelince gitmek bilmiyorlar mı? Eğer öylelerde tabii ki benim ailem gelebilir, seninki gelemez muhabbeti yapamazsınız. He değillerse adamı yaka paça kovsanız yeridir, eşiniz de ağzını açıp tek kelime edemez.
Dogru soyluyorsunuz. Benim ailemde esime karsi cok iyidir, benden ayirmazlar esimi oyle iyi davranirlar. Ama yaka paca disari atamam yani fiilen yapamam, diger turlu evden gitmesini soyledik esimle. esyalarini da toplayip kapinin onune yigdim. Esyalarini almadan gitti. Insallah geri donmez. Dediklerinizi de gayet tabi anladim ama ben burda acimi paylastim herkes lincledi uzerime gelindi. Ben o karaktersiz adam yuzunden esimle arami bozmak istemedim. En bastanda zaten kabul etmedim gelmesini. Yinede cikip geldi. Istenmedigini bildigi halde. Gunlerdir sadece kizimla kendime yemek yapiyorum. Baska hicbir seye dokunmadim. Ev aldi basini gidiyor. Esimle karar aldik gelirsede acmayacagiz isiklar kapali oturacagim. Bir iki bir iki ayagi kesilir insallah daha da gelmez.

Son durum nedir çok merak ettim , ben size hak veriyorum anlıyorum sizi , eşiniz napsin uzuldum açıkçası:KK43:

Hayatim boyunca ne kavga ne gurultu hicbir sey bilmezdim evlenip kp ile tanisana kadar. Nasil olayim iyi degiliz. Kizim bile huzursuzlugu hissediyor bacaklarima anne diyip yapisiyor. Bir insanin ustune bu kadar gelinmez ki degil mi. Illa yaka paca vura kira esyalarini sokaga mi atalim. Adami karsimiza alip konustuk bagirdik yuzune yuzune neler soyledik. Bende burda detay vermedim ama bana cikistiginda cok sert cevaplar veriyordum kp'ye. Yuz yuze boyle bir sey icin gelince soyledim tum ofkemi kustum. Zehirli bir yilan gibi girdi evime. Bizim komsularimiz bile der hic sesiniz cikmiyor cocuklusunuz bir de diye.

Cok sakin insanlardik bizi nasil boyle canavara donusturdu inanin aklim almiyor. Son durum evde yok, ama evde bulmamis esimi ariyor surekli. Bende net tavir koydum gelmeyecek artik diye. Aksam olurda kapiya dayanirsa yine bu sefer cidden polis cagiracagim. Isiklar kapali oturuyoruz aksamdan evde, saka gibi.

Hanımlar rica ediyorum polemiğe girmeyin üsluplara dikkat edin ve rica ediyorum birinin fake/troll olduğundan şüpheniz varsa topiğine yazıp havanda su döveceğinize, konu dışı yazmak yerine şikayet et butonuna basın yöneticiler incelesin, ki zaten topiklerde fake/troll vs yazmak yasak.

Konu açanların dikkatine,

konularınızdan üye yasaklama özelliği var, nasıl yapıldığı vereceğim linkte anlatılmıştır👉Sponsor - Bir kullanıcının konunuza mesaj yazmasını nasıl engellersiniz ?

Konu sahibi nasılsınız?
Çok üzüldüm okuyunca.
Umarım biran önce hepsi geçer🙏

Cok tesekkur ederim. Daha iyiyim, bugun kendimi toplamaya calisiyorum. Kizim biraz rahatsiz onla ilgileniyorum. Insallah bu konu bu aksam kapanmis olur dua bekliyorum cok tesekkurler destek mesajiniz icin ❤️

Cok tesekkur ederim. Daha iyiyim, bugun kendimi toplamaya calisiyorum. Kizim biraz rahatsiz onla ilgileniyorum. Insallah bu konu bu aksam kapanmis olur dua bekliyorum cok tesekkurler destek mesajiniz icin ❤️
Merhaba tüm yazılanlari okudum nasılsınız son durum ne acaba..kp kedi gibi arkadaş yolluyorsun geri geliyor 🤣

X