Bu sonda çok mu acıtıyor

goldenarrow12

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2021
391
412
Arkadaşlar merhaba,
14 eylülde bi aksilik çıkmazsa sezeryan doğum yapacağım. Spinal anestezi olacak. Fakat sondayı doktorum anesteziden önce takılmasını uygun buluyor bazı sebeplerden ameliyathanede takılmasının çok uygun olmadığını anlattı bana. Şimdi doğum iznine de ayrıldım. Meşgul olacağım bişey kalmadı. Aklımda tek doğum ve sonda var. Aynı hastanede doğum yapan birine sordum sondanın çok acıtmadığını söyledi. Ama bazıları da var ki canımdan can gitti sonda takılırken diyor. Biriniz söyleyin lütfen bu sonda bu kadar çok mu acıtıyor ?

Arkadaşlar merhaba,
14 eylülde bi aksilik çıkmazsa sezeryan doğum yapacağım. Spinal anestezi olacak. Fakat sondayı doktorum anesteziden önce takılmasını uygun buluyor bazı sebeplerden ameliyathanede takılmasının çok uygun olmadığını anlattı bana. Şimdi doğum iznine de ayrıldım. Meşgul olacağım bişey kalmadı. Aklımda tek doğum ve sonda var. Aynı hastanede doğum yapan birine sordum sondanın çok acıtmadığını söyledi. Ama bazıları da var ki canımdan can gitti sonda takılırken diyor. Biriniz söyleyin lütfen bu sonda bu kadar çok mu acıtıyor ?
Acımıyor canım benim canım tatlıdır ama acımadı sadece orda birlerin varlığını hissediyorsun ne çıkartılırken ne takarken birşey hissetmiyorsun

İlk takıldığında acıtıyor aslında rahat olsanız çokta büyütülecek bir şey değil.

İnşallah öyledir canım doktorumda acımıyo dedi fakat bazılarıda çok canım yandı yazmış
Kendilerini kasanlarda acıma oluyor. Banada doğumda takıldı dayanılmayacak bi acı hissetmedim. Hatta takarken korkudan bayağı problem cıkardım hemşireye. Hemşire beni bayağı gevşetti konuşa konuşa taktı.Doğumdan cıkıncada cıkartacaklarını söylediklerinde yürümemek için nolur cıkartamayın diye yalvardım🤣 hemşirelere gülme konusu olmuştum o gün.

Ben ne zaman takıldı ne zaman çıkarıldı anlamadım bile desem. Zaten doğurucam diye canım çıkmıştı sonra sezeryana döndü iğne vs hiçbir şey hissetmedim. Doğum yaptığımdada heryerim uyuşuktu gene bişey hissetmedim. Korkmayın yani olup gidiyor bir şekilde o yüzden siz rahat olmaya bakın ve enerji toplayın aç kalmamaya çalışın. Benim en büyük pişmanlığım aç kalmak oldu bu yüzden çok enerji kaybettim.

Kendilerini kasanlarda acıma oluyor. Banada doğumda takıldı dayanılmayacak bi acı hissetmedim. Hatta takarken korkudan bayağı problem cıkardım hemşireye. Doğumdan cıkıncada cıkartacaklarını söylediklerinde yürümemek için nolur cıkartamayın diye yalvardım🤣 hemşireler gülme konusu olmuştum o gün.
İster istemez kasarım diye düşünüyorum 😊 ilk yürüyüşte zor diyorlar

Ben ne zaman takıldı ne zaman çıkarıldı anlamadım bile desem. Zaten doğurucam diye canım çıkmıştı sonra sezeryana döndü iğne vs hiçbir şey hissetmedim. Doğum yaptığımdada heryerim uyuşuktu gene bişey hissetmedim. Korkmayın yani olup gidiyor bir şekilde o yüzden siz rahat olmaya bakın ve enerji toplayın aç kalmamaya çalışın. Benim en büyük pişmanlığım aç kalmak oldu bu yüzden çok enerji kaybettim.
Mecbur aç kalcak gibiyiz 9 saat önceden yemeyi içmeyi kes diyo doktor 😄

X