Burun kırığı hakkında

Kalbim660

Kimse ettiğini bulmadan ölmesin :!
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2021
46
23
Merhabalar, kızım birkaç ay önce kaydıraktan hızlıca kayarken yüzüstü kaydırağa yüzünü çarptı ve burnu kanadı. Maalesef burnuna darbe aldı. Biraz kanadı ancak hemen durdu takip ettim ve morarma şişme olmadı. Ancak iki gün içinde hafif nefes darlığı oluştu nefeste zorlanma vs. 1 hafta sürdü geçti gibi oldu. Dra gittik röntgen çekmedim ama bir şey gorunmuyei dedi. Ancak burunda hafif eğrilik seziyorum bariz değil ama. Ortopedi ye götüreceğim bu sefer. Başına gelen oldu mu kırık olursa mutlaka morardı mı pazartesi randevu var ve stresliyim.

ben de kücükken düsmüstüm. ayakta uyuyakaldığım için…… 😩 ilk darbeyle burnum şiştiği için yamukluğu kimse anlamadı. 1 hafta sonra şişlik inince annen burnumun yamuk olduğunu farketti. doktora gittik nefes almamda bir sorun olmadığı ve yaşım kücük olduğu için su an bir sey yapmayalım dedi. 18 yasini doldurunca ameliyat olur dedi. 28 yasindayım burnum hala yamuk 😂

ben de kücükken düsmüstüm. ayakta uyuyakaldığım için…… 😩 ilk darbeyle burnum şiştiği için yamukluğu kimse anlamadı. 1 hafta sonra şişlik inince annen burnumun yamuk olduğunu farketti. doktora gittik nefes almamda bir sorun olmadığı ve yaşım kücük olduğu için su an bir sey yapmayalım dedi. 18 yasini doldurunca ameliyat olur dedi. 28 yasindayım burnum hala yamuk 😂
Geçmiş olsun, bizde şişme olmadı

Burun içine de mi hiçbir doktor bakmadı? Nefes almada zprlanma seebbi belki alerjiktir.
Çoğu kişi yazmış zaten, KBB'ye götüreceksiniz.

Kardeşim küçükken burnunu metal yere çarpmıştı. Birisi burun kemiğini düzeltir gibi yap demişti ama annem o an yapmamıştı. Yıllar geçti ve kırık olduğu anlaşıldı. 18 yaşından sonra ameliyat dediler. 18'i geçince de kemik kırık, estetiğe girer bu işlem dediler. Kardeşim de hem korktuğundan hem de fiyatından dolayı beklemede. Bir burun deliği komple tıkalı.

Geçmiş olsun öncelikle..
Ortopedi uzmanına değil KBB ye gitmeniz gerekiyor.
Çocuklarda nasıl oluyor bilemiyorum ama yetişkin burun kırıkları ciddi ağrılı, morarma ve kızarıklık olarak kendini belli ediyor.
Vucudumuzda kendini en çabuk yenilen organdir. Bir kaç saat içinde kendi kendine kaynar. Buda deformasyona sebebiyet verir.
Yani, kızınızın burnu darbe almış ve kırılmasa bile şekil bozukluğu yahut nefes almada zorluk olabilir. Götürün. İçiniz rahat olsun

Merhabalar, kızım birkaç ay önce kaydıraktan hızlıca kayarken yüzüstü kaydırağa yüzünü çarptı ve burnu kanadı. Maalesef burnuna darbe aldı. Biraz kanadı ancak hemen durdu takip ettim ve morarma şişme olmadı. Ancak iki gün içinde hafif nefes darlığı oluştu nefeste zorlanma vs. 1 hafta sürdü geçti gibi oldu. Dra gittik röntgen çekmedim ama bir şey gorunmuyei dedi. Ancak burunda hafif eğrilik seziyorum bariz değil ama. Ortopedi ye götüreceğim bu sefer. Başına gelen oldu mu kırık olursa mutlaka morardı mı pazartesi randevu var ve stresliyim.
Geçmiş olsun. Benimde burnum kırık sanırım. Oğlum iki üç yaşlarındayken onunla birlikte yatıyorduk. Uyku sersemi nasıl oldu hatırlamıyorum ama ondan feci darbe aldım. Burnumdan kan boşaldı. Çok ağrıdığını hatırlıyorum. Morarmadı şişmedi ama burnumda zamanla hafif bir eğrilik oluştu

Çocuk burnuna darbe alıyor kanama oluyor dr götürmüyorsunuz, nefes darlığı yaşıyor hem de bir hafta geçti deyip yine götürmüyorsunuz, nihayet doktora gidiyorsunuz ama oda röntgen çekmiyor ama ne yazık ki siz lütfen çekelim demiyorsunuz şimdi de ortopedi !

Ortopedi ne alaka burunla? Ablam konu başlığına acil demişsin de çocuk darbe almış , nefes almada zorlanmış, röntgen çektirilmemiş, burun için ortopediye randevu alınıyo yani gerçekten beynine darbe falan almasın bu çocuk es kaza. Acilse durum acilken götüreceksin strese gireceksin.
KBB’ye gideceksin öncelikle. Burunda morarma olmadan kırık olduğuna da şahit oldum daha önce.

Benim oğlumun ara ara kanar 1 ay kadar önce baya kanadı 2 gün üst üste doktora götürdüm burnu yamulmus gibiydi ama kanamadan dolayı içi tahriş olmuş şişmiş dedi şükür verdiği ilacı kullanınca kanama olmadı daha belki içten sistigi için yamuk geliyordur zamanla gecer

Geçmiş olsun. Benimde burnum kırık sanırım. Oğlum iki üç yaşlarındayken onunla birlikte yatıyorduk. Uyku sersemi nasıl oldu hatırlamıyorum ama ondan feci darbe aldım. Burnumdan kan boşaldı. Çok ağrıdığını hatırlıyorum. Morarmadı şişmedi ama burnumda zamanla hafif bir eğrilik oluştu
Çok geçmiş olsun size

Ortopedi ne alaka burunla? Ablam konu başlığına acil demişsin de çocuk darbe almış , nefes almada zorlanmış, röntgen çektirilmemiş, burun için ortopediye randevu alınıyo yani gerçekten beynine darbe falan almasın bu çocuk es kaza. Acilse durum acilken götüreceksin strese gireceksin.
KBB’ye gideceksin öncelikle. Burunda morarma olmadan kırık olduğuna da şahit oldum daha önce.
O kadar kötü durumd olsa tabi ki annesi olarak anında gerekeni yapardık çok az kanadı bitti ilk gün. Hiçbir belirti olmadı. Geçen gün hafif eğrilik hissettik belki bize öyle geliyor bilemiyorum. Acaba diye sormak istedim. Dr o an el muayenesinde röntgen egerek görmedi

X