Tuvalet Eğitimi Çalışan anneler tuvalet eğitimini ne zaman verdi?

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
Tatlim cok sevindim, sağlıkla kucagina al ins. Bu aylar icin onermiyor doktorlar. Nisandan itibaren öneriyorlar. Alıştırma kilodundan ben memnun kalmadım her yanından akıyor. Ben dedigin lazimligi kullanıyordum evet cok seviyor ama hic teşvik etmedi. Normal klozete basamakli aparatlar var, elleriyle tutunmak icinde yerler var . Buyuk tuvaletini onunla yaptirdim, kucuk tuvaletini lazimliga
Rengarenk basamaklı olan değil mi, ben de ondan alacağım.

Merhaba anneler. 28 aylık bir oğlum var. Çişini asla söyleme eğilimi yok ama sürekli bizi odadan kovup bezini çıkarıyor. Bir deneyeyim diyorum ama uzun süreli bir vaktim yok yaza kadar. Hamileyim, iyice ağırlaşmadan bu meseleyi çözsek ne güzel olur diyorum. Bilmiyorum belki de hayal kuruyorum. 🥲

Çocuğuna bakan kişiyle (bakıcı, babaanne vs.) aynı anda eğitim veren çalışan anneler var mı aranızda? İşe yaradı mı, dezavantajlı bir durum çünkü bu.

Tuvalete alışması ne kadar sürdü çocuklarınızın, kaçıncı ayda başladınız?

Fisher Price eğitici tuvalet almak istiyorum ama basit bir şey alsam daha mı iyi yoksa?

Alıştırma külodu almalı mıyım?

Çocuklar için klozet aparatları var direkt onunla mı başlamalı yoksa lazımlık mı?
Ben senin hamile oldugunu bilmiyordum, oncelikle tebrikler 🥰🌺

Ben bakiciyla birlikte alistirdim ama erkek cocuklari icin 36 ayin tamamlanmasini bekleyin diyorlar. Bizimki de 36 bitince bence artik wc ye tuvaletimizi yapmaliyiz cunku bez acitiyor karnini dedik tamam dedi. Klozet aparati isimizi gordu. 2. Oglum klizetten korkuyordu, onun icin ufak bi lazimlik almistim, sonra adaptore alisti. İkisini de gece gunduz ayni anda biraktirdim. 5 gun kadar surdu en fazla. Bizimkiler sifona basmayi cok seviyorlardi oyle hizli alistilar bence, darisi basina ☺️

Özel sektörde mi çalışıyorsunuz dogum izninden sonra peki kimseniz yoksa bebek için nasıl bakma işlemi yaptınız konuyla alaklı değil ama merak ettiğim için soruyorum kendim için
Hayır öğretmenim. Sömestrda mecburen memlekete gitmek zorundayız. O ara öğretemem. Memleketimden 1200 km uzakta yaşıyorum. Bir sene ücretsiz doğum izni kullandım. Diğer sene de pandemiden dolayı evdeydik. Dolu dolu iki sene çocuğa baktım yani. Şimdi yaza kalmasın istiyorum. Hamileliğin son dönemlerine denk gelecek, benim için zor olacak diye.

eviniz sıcaksa yaz aylarını hiç beklemeyin bence. daha çok dışarı çıkıldığı için takibini yapmak zor olabilir.

Ben senin hamile oldugunu bilmiyordum, oncelikle tebrikler 🥰🌺

Ben bakiciyla birlikte alistirdim ama erkek cocuklari icin 36 ayin tamamlanmasini bekleyin diyorlar. Bizimki de 36 bitince bence artik wc ye tuvaletimizi yapmaliyiz cunku bez acitiyor karnini dedik tamam dedi. Klozet aparati isimizi gordu. 2. Oglum klizetten korkuyordu, onun icin ufak bi lazimlik almistim, sonra adaptore alisti. İkisini de gece gunduz ayni anda biraktirdim. 5 gun kadar surdu en fazla. Bizimkiler sifona basmayi cok seviyorlardi oyle hizli alistilar bence, darisi basina ☺️
Teşekkürler 🤩 Yeni zaten tiyzisi, geçen hafta öğrendim.

Haftada dört gün gündüz babaannesinin evinde oluyor, akşam üstü geliyor. Farklı kişilerin öğretmeye çalışması ya da farklı evlerde olması süreci aksatır mı işte onu bilemedim. Sizde sorun olmamış iyi bari. Ben bizimki tam 36 aylıkken doğum yapmış ya da yapıyor olacağım. O sebepten daha öncesinde öğretmem lazım. Tabii hazırsa. 😐

eviniz sıcaksa yaz aylarını hiç beklemeyin bence. daha çok dışarı çıkıldığı için takibini yapmak zor olabilir.
En üst kattayız, kombi yüksek ayarda olmasına rağmen çok sıcak diyemem. 😢 Yine de mecburen yaza bırakmadan bir kere deneyeceğim.

Yazin öğretirsen daha az yorulursun ama sende haklısın. Yeni bebis gelicek. Benim 38 aylikken falan ogrendi, ilk gun sadece altina yapmış, ikinci gun dahil bir daha altina yapmamış.

Ay çok sevindim hamilesin yaaaaaa canimmmmmm♥️♥️♥️😍♥️😍♥️😍❤️❤️❤️❤️💞❤️💞❤️💞❤️💞

Benim kızım 32 aylık cisi 3 günde kakayi bir ayda öğrendi... Çiş çok kolaydı bir iki kez kaçırdı gün içinde....gece alez serdim asla kulottan başka kullanmadım ... Azıcık havalar isinsa ve Margaret çünkü usuyorlar ben Mayıs da başladım ama sen o zmana agirlasiyorsun 🤔

En üst kattayız, kombi yüksek ayarda olmasına rağmen çok sıcak diyemem. 😢 Yine de mecburen yaza bırakmadan bir kere deneyeceğim.
Ama bak bunlar hep tramva oluyor sonra ... Banane yokken yap o zman yani ara tatilde. Ayrıca bu eğitim sırasında çocuk kendi evi ve yatağında olmalı düzen bizulmamali

15 tatilde öğreteyim demiştim ama yaza pasladim. Yemek yedirdikten sonra veya sıvı alimindan sonra 15-20 dk icerisinde tuvalete götürdüm genelde. Onun söylemesini beklemedim hep ben götürdüm. geceleri bezini taktım önlem icin ama kalkıp tuvalete götürüp çişini yaptırdım, belli saatler koydum. Dışarı ciktigimizda da bez bağladım ilk zamanlarda. Ama cisinin geldiğini anladigimda bezini çıkarıp tuvalete tuttum. Klozet aparatı kullandim ben çok memnun kaldım. İyi ki almamışım lazimlik. Tabi bu benim çocukta geçerli. Bı de taşınabilir lazimliklar var, tatillerde, gezilerde çok kurtardı bizi, tuvalet aramak zorunda kalmadık, tavsiye ederim. Alistirma kilotu kullaniyim dedim ama pek işe yaramadı. İnternetten çocuklara göre tuvalet eğitimi için çizgi filmler var, izletmenizi tavsiye ederim.

Ben 2.5 yaşında denedim ama hazır değildi ogrenemedi. Zorlamadım. 3 yaşında alıştırma kulodu ve lazimlik ile başladım sonra şekilli cicili bicili aparatla klozete oturttum. Önceleri 15 20 dakikada bir wc ye götürdüm. Çok sık başladım çünkü unutuyordu demeyi. Derken sonraki WC ye götürdügumde tutturduk🙂 oraya yapınca ogrenmesi daha kolay oldu. Ben çişini söylediği zaman sevdiği bir şeyler de verdim. Böylelikle öğrendi.
Bakiciniz da sizin gibi yaparsa çocuk afallamadan ogrenir. Uygulama arasında fark olmazsa sorun olacağını sanmıyorum. Yengem ve ablamın çocuklar da öyle oldu. Ama şöyle bir şey var ki erken başlayanlar 1 haftayı bulabiliyor. Çocuğun hazır olması çok onemli. Yengem erken başlamıştı 1 haftayı buldu ööğrenmesi yeğenimin.
Kolaylıklar diliyorum 🌺🌺

Haftada dört gün gündüz babaannesinin evinde oluyor, akşam üstü geliyor. Farklı kişilerin öğretmeye çalışması ya da farklı evlerde olması süreci aksatır mı işte onu bilemedim. Sizde sorun olmamış iyi bari. Ben bizimki tam 36 aylıkken doğum yapmış ya da yapıyor olacağım. O sebepten daha öncesinde öğretmem lazım. Tabii hazırsa. 😐
Alisir alisir annesi sıkma canini 🥰😘

Bu arada 36 olmaz, 34 olur 37 olur takilma cok fazla ama buyudukce kaslari gelisiyor ve daha da bilincleniyorlar dogal olarak. Dolayisiyla alisma sureci daha kisa suruyor ☺️

Bu arada 36 olmaz, 34 olur 37 olur takilma cok fazla ama buyudukce kaslari gelisiyor ve daha da bilincleniyorlar dogal olarak. Dolayisiyla alisma sureci daha kisa suruyor ☺️
Zaten sömestr öncesi ya da dönüşü bir denerim, zorlamam asla. Olmazsa haziran ayına kalır mecburen. O zaman da dediğin gibi iyice gelişir ama işte ben de gelişeceğim karnım burnumda zor olacak 👻 Güzel ve işlevsel bir adaptör/lazımlık siparişi verdim. Katlayıp yanında da her yere götürebiliyormuşsun. İlk 💩 alışverişim vatana millete hayırlı olsun.

Zaten sömestr öncesi ya da dönüşü bir denerim, zorlamam asla. Olmazsa haziran ayına kalır mecburen. O zaman da dediğin gibi iyice gelişir ama işte ben de gelişeceğim karnım burnumda zor olacak 👻 Güzel ve işlevsel bir adaptör/lazımlık siparişi verdim. Katlayıp yanında da her yere götürebiliyormuşsun. İlk 💩 alışverişim vatana millete hayırlı olsun.
Hayirli olsun, bizde 3 cesit 💩 luk vardi 😂😂😂

X