cam ocak patlarmi

Evet patlar. Daha 3 ay önce ocağın üzerinde küçük bir çorba tenceresi varken ocak bomba gibi patladı.
Allah'tan çocukla ben mutfakta değildik. Emaye olanla değiştirdim rahatladım

Üstelik servis çağırdığımızda bunun garanti kapsamında olmadığını, cam ocaklarda bu riskin hep olduğunu ve kullananların bunu kabul ettiğini söylemişti, o da ayrı bir mesele

Evet patlar. Daha 3 ay önce ocağın üzerinde küçük bir çorba tenceresi varken ocak bomba gibi patladı.
Allah'tan çocukla ben mutfakta değildik. Emaye olanla değiştirdim rahatladım
çok geçmiş olsun... Servis bize bomba gibi değil oldugu yerde çatlar falan dedi

çok geçmiş olsun... Servis bize bomba gibi değil oldugu yerde çatlar falan dedi
Yani aslında kısmen doğru olduğu yerde çatladı ama çatlayan kısımdaki büyük parçalar tavana kadar sıçradı. Çok teşekkür ederim

ankastre cam ocak aldim korkuyorum bu defada ya. yemek pisirirken 20 dk oldumu altini kapatiyorum ocak biraz soguyunca tekrar acıyorum.
Patlar ama öyle kolay değil. Komşumuz aşure yapmak için kocca tencereyi koymuş ocağa tabi ağırlığa dayanamamış tuz buz olmuş. Yani öyle yemek yapmakla dört göz açık olmakla patlamaz. Çok fazla ağırlık olmasın üstünde yeter. Bende cam kullanıyorum ve memnunum.

Cam ocaklar eger mutfagınızda ada varsa ada üzeri için ideal vir tercihtir ama normal duvar tezgahta kullanıcaksınız malesef tehlikeli cunku duvar ve ocak arasında en az 8 cm bosluk olmalı. Duvara cok yakınsa patlams riski oluyor

X