Doğuma Hazırlık Çatı Muaynesi Sonrası Kanama

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Sezen

O, Artık Anne:))
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2007
1.268
17
kızlar dün kontrolüm vardı çatı muaynem yapıldı evet acıdı filan ama dayanılmıcak bi acı değil
neyseki herşey yolunda
doktordan cıktıktan sonra bi ıslaklık hissettim dedim heralde doktorun eline sıktıgı şey yapıyo ıslaklıgı eve geldimki koyu pis bi kan gelmiş hemen doktoru aradım
sancın varmı dedi yok dedim o zaman muayne ettiğim için olmuştur dedi
birde takip et kırmızıya dönerse yada suyun filan gelirse hemen beni ara dedi

zaten çatı muaynesi yaptıgında cok şşaırmıştı doktor çünkü 238+5 olmama ragmen ve hiç sancılanmama ragmen rahim ağzım 4 cm açılma yapmış çok iyi dedi
sizdede kanama oldumu:uhm:

Çatı muayene sonrası kanama görülebilir. Zaten onun için çatı muayenesi son haftada yapılır, çünkü doğumu tetikler.

Telaş yok, sakin lütfen. şimdiden nasıl 4 cm açılma olmuş, anlamadım:sm_confused:, doğuracaksın o zaman, çok yakındır.sengözlerimebaksanab

canım demek ki çok az kaldı bebişinin gelmesine. allah kolay doğumlar versin inşallah... bize haber ver yine de a.s.

senin bebiş yola çıkmış canım ne güzel opuyorumnanaktan

Kolay bir doğum dilerim :emir_bebek:

Arkadaşlar çatı muayenesi kaçıncı haftada yapılıyo? bide nasıl yapılıyo? bide çok acıyo mu? ben 30.haftadayımda cevaplarınızı bekliyorum. Sezen kardeşim inş.Bebişini sağlıkla kucağına almayı ve almamızı Rabbim nasip etsin...

teşekkürler kızlarr korkmuyorum aksine oğlumun gelmesini sabızsıkla bekliyorum zadece dün heycan panik olmuşken gelseydi oğlum hiç fena olmazdı :))

kuzucum sdoktora bende sordum hiç sancı çekmedim nasıl açılmış dedim
senin rahim kasılmaların oluyodu dedi ağrısız onlar açmıştır anlammaışsın dedi

bazen düzenli bazen düzensiz rahim kasılmalarım oluyodu benim ablamın kasıklarına vururken ben sadece hafif bir agrıyla hissediyodum kasıldıgımı tabi karın sertliği işte kasılmalarım sonucu rahim ağzım açılmış
hatta doktorum 4 cm kadar hiç acı çekemdim doğumunda kolay olur senin dedi
zaten oğlumda küçükmüş 39. haftanın içindeyim oğlum 2900 gr küçük bi bebek olucak dedi doğumunda kolay olur dert etme doğduktan sonra öyle cabuk büyüyyolarki dedi

aynelhayat= genelde 37. haftadan sonra yapılır çatı muaynesi
bi arkadaşıma arkadaşı anlatmış elini sokuyo filan diye öyle bişiy yok iki parmagını doktu sadece içeride bayagı gezdirdi kemiklerde girinti çıkıntı varmı diye ona baktı birde rahim ağzına baktı hatta bi an doktor gülmeye başladı çokgüzel ya filan dedi şaşırdım sapıkmı bu adam diye
sonra hemşireye döndü inanmazsın 4 cm acıgı var diyince anladım olayı
evet biraz acıyo ama dedimya dayanılmıcak acı değil

ohoooo 39. haftadaysan 4 cmde açılma varsa en fazla 1 güne gelir oğlan:dance::dance:

Canım benim anlamadığım, 4 cm açıklığın varsa doğum başlamış demektir, seni nasıl geri gönderdi dr?

Ben mi yanlış biliyorum yoksa?

hadi hayırlı olsn güselim oğlus geliooo :) güldürdün beni yha hani dr sapık mı ne yazmıssın yha cok güldüm valla.nst ye bagladılar mı cnm?

Canım benim anlamadığım, 4 cm açıklığın varsa doğum başlamış demektir, seni nasıl geri gönderdi dr?

Ben mi yanlış biliyorum yoksa?

evet beimde 4 cm açıklık vardı kontrolde..doktorum seni bu halde bırakamam,eşyalarını ailen getirsin dedi ve yatırdılar hastaneye..akşamada doğum yaptım...

ben yarın kontrole gidicem 38+2 olacağım yani yarın. ama daha çatı muaynesi falan yapılmadı kaç aydır sadece ultrasonla bakılıyordu. geçen cuma da benle aynı haftada olna bi arkaşdaşla gittik kontrole ikimizi de nts ye bağlamışlardı onun 3 cm açılma olmuştu ve doğum yaptı o gün sabah 09 30 da girdik nts ye öğlen saat 3 te bebek gelmişti. ama benimki daha yerinde gayet normal bi şekilde bekliyor ki o kadar da ağır işler yaptım çıkmasın da zten benim ev hazır değil evin her yerinde ustalar var evimde bile kalamıyorum aksilikler yaşadık uzadı koltuk takımım bile gelmedi adamlar geciktirdiler bişey olsa evimde kalamıcam o yüzden daha 2 hafta bebeğim beklesin. ama çatı muaynesi nasıl bişeydir bilmiyorum merak ediyorum da açıkçası. hepimize kolay doğumlar olsun...

valla bende dün çok bekledim kanama olunca dedim tamam doğum işaretidir diye ama maalesefki bu sabah kesildi kanama gerçi kanamada denmezdiya koyu pisbi kandı lekenlenme tarzında

4cm açıklığa gelince benim serviks ( rahim ağzı) 20mm ve çok ince buyüzden erken açılma olmuş hiç sancı çekmedim açılma sırasında buyüzden doktorum eve gönderebildi beni

çatı muaynesine gelince kızlar korkmayın doktor parmaklarıyla muayne ediyo sanırım iki parmagını içeriye sokuyo ve kemiklerde girinti çıkıntı varmıona bakıyo

merviscim bende bian şok yaşadım zaten adamın parmakları içimde bian gülmeye başladı ve çok güzel yaa dedi noluyo dedim kendi kendime güzel ney
sonra hemşiresine açılması başlamış bile kolay dogum olucak diyince jeton düştü :))))

ben yarın kontrole gidicem 38+2 olacağım yani yarın. ama daha çatı muaynesi falan yapılmadı kaç aydır sadece ultrasonla bakılıyordu. geçen cuma da benle aynı haftada olna bi arkaşdaşla gittik kontrole ikimizi de nts ye bağlamışlardı onun 3 cm açılma olmuştu ve doğum yaptı o gün sabah 09 30 da girdik nts ye öğlen saat 3 te bebek gelmişti. ama benimki daha yerinde gayet normal bi şekilde bekliyor ki o kadar da ağır işler yaptım çıkmasın da zten benim ev hazır değil evin her yerinde ustalar var evimde bile kalamıyorum aksilikler yaşadık uzadı koltuk takımım bile gelmedi adamlar geciktirdiler bişey olsa evimde kalamıcam o yüzden daha 2 hafta bebeğim beklesin. ama çatı muaynesi nasıl bişeydir bilmiyorum merak ediyorum da açıkçası. hepimize kolay doğumlar olsun...

Paletcim, sanırım seninle SAT'larımız aynı, bende yarın 38+2 olacağım, SAT'ım 26 Kasım.
Bakalım belki birlikte doğururuz.

Çatı muayenesinden korkma, bana 36+5 de yapmıştı, o zaman çok dar demişti, bu hafta gittiğimde yapmadı, zaten doğumda belli oluyomuş büyük oranda.

Sezencim seninde nişanın gelmiş olabilir mi, eğer öyleyse 2 gün içinde doğurursun heralde.

Allah hepimize kolay doğumlar nasip etsin inşallah, ne güzel hepimiz ramazan annesi olacağız :))

:lepi::lepi::lepi:

Sezencim seninde nişanın gelmiş olabilir mi, eğer öyleyse 2 gün içinde doğurursun heralde.

Allah hepimize kolay doğumlar nasip etsin inşallah, ne güzel hepimiz ramazan annesi olacağız :))

:lepi::lepi::lepi:

bende dün öyle sanımştım canım hatta biraz korku biraz sevinç karışık duygular yaşadım evimi sildim süpürdüm banyomu oldum ablamı annemi görümcelerimi aradım böyle böyle oldu muayne sonrası ama belkide dogururm bugece hazırlıklı olun dedim
duygulandım gözlerim yaşardı heycanlandım heycandan uyuyamadım ama maalesef oğlumun keyfi pek yerinde maşallah :dance:
biran önce doğurmak istiyorummmm hazır o duyguları yaşamışken doğsaydıda bir daha o tatlı korkuyu paniği yaşamasaydık :sinifsinif:

neyse kızlar bol bol dua edin bana olurmuu bende sizlere ediyorummm hepimiz sağlıkla kucagımıza allaım yavrularımızı

bu arada oğlu olanlar adlarını ramazanmı koysa ne :roflol:
bizimki belli ömer yiğit :1hug:

adıyla yaşasın kuzun cnm..bnm muhtemel dogum 21 eylül oda bayram da oluo..annem diodu erkek olursa cok isim secenegın olacak,ramazanda gelirse ramazan,kadir gecesi gelirse kadir,arife günü doğarsa arif ve tabi ki bayram :):)

benimde 38 hafta 6 gün iken yapılmıştı çatı muayenem ve aynen kanamam olmuştu, üstelik ertesi gün sezeryan olmama karar verilmişti, sabah gideriz derken hastaneye, eve gelince farkettiğim için ancak, o gece ağlaya ağlaya apar topar gittik, nöbetçi dr baktı herhangi bir sorun yok dedi, tekrar eve döndük ve heyecandan sabaha kadar uyuyamadan sabah yeniden hastanein yolunu tutup oğluma kavuştum:)

seninde doğum başlamış inşallah en kısa zamanda sağlıkla kucağına alırsın bebişi, benim oğaln 3000 gr doğdu ama dr un dediği gibi hızla kilo aldı 3500 doğanları 2 ayda solladı:) küçük bebek daha hızlı büyüyor hiç kafaya takma:)

Allah sağ salim kucağına almak nasip etsin inşallah bebeğini. Ben de 40+1 deyim, bizim oğlanın da keyfi pek yerinde gelmeye niyeti yok hala.

adıyla yaşasın kuzun cnm..bnm muhtemel dogum 21 eylül oda bayram da oluo..annem diodu erkek olursa cok isim secenegın olacak,ramazanda gelirse ramazan,kadir gecesi gelirse kadir,arife günü doğarsa arif ve tabi ki bayram :):)

senle yakınız merviscim eğer sezeryana kalırsak 20.09-2009 da alınacak normali beklersek 29 eylülde miyadımız dolacak.

kızlar merak ediyorum yaaa haftaya (36 -37 hafta gibi) çatı muayenesi yaparız demişti dr. ama ben çok korkuyorum canımın yanmasından felan değilde kimi duysam çatı muayenesinden 1-2 gün sonra kanama yada suyu gelio çatı muayenesi doğumu hızlandırıo mu ne ???? dr.sordum yok öle bişi dedi ama kimi duysam aynı durumda :sinifsinif:

ve hernedense içimden bi ses bayramı çıkartamam ramazan ortasıı gibi gelicek bu kız dioooo

X