Aşılama Çatlatma İğnesi Hakkında

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

PkTaskin

Üye
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2021
14
1
29
Merhabalar , 27 yaşındayım ve 2 senelik evliyim. Herkes gibi bende anne olmak istiyorum. Pcoslu oldugum için normale göre dsaha fazla stres ve korku yasıyorum. Daha önce doktora gittiğimde klomen tedavisine başladık ama yumurtalıgım yeterince büyümedi.Ondan 16 mayısta tekrar gitiim. Yine klomene tedavisine başladık fakat bu sefer farklı olrak insülin direnci için glifor kullanmaya başladım.Daha önce istifra ettiği için bırakmıştım ama doktorum mutlaka kullanmamı söyledi.Eğer sizde de insülin direnci varsa mutlaka kullanın.24 Mayıs kontrole gittiğimde sağda 2 tane 15,5 mm solda 4-5 tane 17-18 mm yumurtalık vardı 26 mayısta tekrar gelmemiistedi doktor. Gitiiğimde 2 tane yumurtam 21 mm ulaştı. hemen eve gidip ilişkiye girmemizi söyledi ve akşamda çatlatma iğnesi yapmamı. İğneyi yapalı 3 gün oldu ama kafamda deli sorular.bu durumu yaşayanlar yazabilir mi ?

Şu an estrofeme ve progestona başladım ve doktor 7-8 haziranda test yapmamı söyledi bense meraktan çatlayacağım :KK70:

Merhabalar , 27 yaşındayım ve 2 senelik evliyim. Herkes gibi bende anne olmak istiyorum. Pcoslu oldugum için normale göre dsaha fazla stres ve korku yasıyorum. Daha önce doktora gittiğimde klomen tedavisine başladık ama yumurtalıgım yeterince büyümedi.Ondan 16 mayısta tekrar gitiim. Yine klomene tedavisine başladık fakat bu sefer farklı olrak insülin direnci için glifor kullanmaya başladım.Daha önce istifra ettiği için bırakmıştım ama doktorum mutlaka kullanmamı söyledi.Eğer sizde de insülin direnci varsa mutlaka kullanın.24 Mayıs kontrole gittiğimde sağda 2 tane 15,5 mm solda 4-5 tane 17-18 mm yumurtalık vardı 26 mayısta tekrar gelmemiistedi doktor. Gitiiğimde 2 tane yumurtam 21 mm ulaştı. hemen eve gidip ilişkiye girmemizi söyledi ve akşamda çatlatma iğnesi yapmamı. İğneyi yapalı 3 gün oldu ama kafamda deli sorular.bu durumu yaşayanlar yazabilir mi ?
Merhabalar durumunuzda bir değişiklik oldu mu inşallah hayırlı haberlerle sonuçlanır :) ben de bu ay ilk kez klomen kullandım 20 yumurtam oluşmuş 4 tanesi 22 mm dedi doktor çatlamaiğnesi de verdi garanti olsun diye :) inşallah işe yarar da bunca yumurtalarımız arasından birileri döllenir yaa :)

İnşallah senin de benm de bizim gbi cocuk sahibi olmak isteyen herkesin ki tutar. Şu an hala aynı durumda sadece karnımda çok şişlik var o zorluyor biraz. Senin baya yumurtan oluşmuş inşallah hayırlı haberler alırsın :) sende ne belirtiler var?

Benim bugün 14.günüm çatlatma iğnesinin gebelik testi yaptım idrarda ve negatif çıktı. Kasık ağrılarım oluyo arada bir giren. Özellikle de gece ve sabah yoğun ağrım oldu. Adetime de 5 gün var. 14.gün olmasına rağmen negatifse bu değişmez dimi?

Sitede bazı yorumlar okudum 9.gününde negatif olup 10.gününde pozitif olanlar vardı. Bana doktorum mutlaka kan testi yaptır dedi kan testi yaptırdın mı?

Bende haziranın 3 yapıldı iğne . Hafif kasık ağrım. Göğüs büyümesi uç kısımlarında hasasiyyet oluştu . Sanki gazlm varmış gibi bazen ağrım oluyor. Yüzüm aşırı sivilcelendi. Test yaptım 14cügününde negatif çıktı bir kaç saat sonra silik çizgi oluştu 16 cı günü yaptım neqatif çıktı . Daha regl olmadım ama regl olucakmlş gibi hiss ediyorum.

X